Hwaseongi kindlus

Hwaseong

Suwoni ajalooline, ulatuslik Hwaseongi linnus (mõnikord ka Suwon Hwaseong) on üks Korea enim külastatud mälestusmärkidest. Linnuste ja müüride süsteem ehitati 18. sajandi lõpus Joseoni dünastia ajal.

Võrdle hindu lendudele Souli

Hwaseongi linnus on alates 1997. aastast UNESCO maailmapärandi nimistusse kantud.

5 km pikkuste müüride sees asuv palee

Suwoni kesklinna ümbritsevad vallid on tõeliselt monumentaalsed, nende kogupikkus on üle 5,5 km. Nii kindlustused kui ka Hwaseongi palee ise on äärmiselt hästi säilinud ja peaaegu samasuguse väljanägemisega nagu nende ehitamise ajal.

18. sajandil otsustas kuningas Jeongjo viia Joseoni dünastia peakorter Soulist 35 km kaugusel asuvasse Suwoni, kus oli strateegilisem juurdepääs merele. Kogu kindlustus ehitati aastatel 1794-1796 ning Haenggungi sisepalee ehitati alles kaks aastat hiljem.

Linnuse külastamine

Kõige populaarsem turismiatraktsioon on jalutuskäik mööda kogu 5 km pikkust vallirada. Külastada saab aga ka Haenggungi paleed ennast, mis ei ole nii suur kui Souli palee.

Vallid

  • Avatud iga päev kell 9:00-18:00 (märtsist oktoobrini) või 17:00 (novembrist veebruarini).
  • Pileti hind -1 000 krw

Palee

  • Avatud iga päev kell 9:00-18:00 (märts-oktoober) või kuni 17:00 (november-veebruar).
  • Pileti hind - 1 500 krw

6 500 krw eest saab osta ka integreeritud pileti, et külastada paleed, vallid ja kahte Joseoni dünastia muuseumi otse Suwoni linnas.

Ametlik veebileht: www.swcf.or.kr

Transport Suwoni

Suwon asub Soulist umbes 35 km lõuna pool, kuid on siiski hõlpsasti ligipääsetav metroo või linnalähirongiga. Souwoni kesklinnast saab sinna umbes 40-45 minutiga.

  • Hwaseo jaam (umbes 2,3 km) - tumesinine liin 1.
  • Suwoni jaam (umbes 1,9 km) - tumesinine liin 1 + kollane liin Suin-Bundang.

Mida piirkonnas näha

Avastage kõik vaatamisväärsed kohad Lõuna-Korea.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.