Lõuna-Korea - kõik autolaenutusest

Lõuna-Korea

Avastage Korea maastikku ja karget rannikut, mis on täis maalilisi vaateid. Kuigi väikestesse küladesse saab bussiga, sõidavad maapiirkondade liinid sageli vaid paar korda päevas.

Kui reisite rohkem kui ühe inimesega, võib auto rentimine ka rahaliselt ära tasuda, sest ühistransport on suhteliselt kallis.

Lõuna-Koreas autoga sõitmisel on omad eripärad, kuid teedevõrk on väga hea ja hästi välja ehitatud. Lõuna-Korea teede keerulistest asjadest saad lugeda sellest artiklist.

Auto broneerimine Lõuna-Koreas

Kui kaugele ette broneerida auto Lõuna-Koreas? Ja millised autorendifirmad siin tegutsevad?

Lõuna-Korea on veidi omapärane riik, kus on suhteliselt vähe autorendifirmasid. Välismaistest ettevõtetest puutute kokku Avisega või Hertziga, mis tegutseb siin Korea suurima autorendifirma Lotte Rent a Car kaudu. Teiseks suurimaks kohalikuks rendifirmaks on SK Rent a Car. Kõik mainitud ettevõtted on mainekad ja ebaausate tehingute pärast ei pea muretsema.

Broneeringu tegemiseks soovitame kasutada võrdlusmootorit, mis võrdleb kõigi autorendifirmade hindu vastavalt teie poolt määratud kriteeriumidele.

Autorendi hinnad Lõuna-Koreas ei sõltu nii palju hooaegadest kui teistes riikides ning tavaliselt piisab madalaima hinna saamiseks sellest, kui broneerida vähemalt 2-3 nädalat enne reisi.

Võrdle hindu - broneeri auto

Autorendi hinnad Koreas

Isegi vähese konkurentsi tõttu on autorendi hinnad Lõuna-Koreas üsna kõrged. Keskmiselt maksad nädalase rendi eest umbes sama hinda 715 000 krw sõltumata hooajast. Suuremate maasturite või luksuslikumate limusiinide rentimisel on hinnad väga kõrged.

Kuid Koreas reisides ei ole neid tavaliselt vaja. Te ei puutu kokku halbade katkiste teede või äärmiselt pikkade mägedega, millega tavalised autod ei saa hakkama.

Hinnad on madalamad Jeju saarel, kus saab tipphooajal auto rentida alates 515 000 krw nädalaks. Reisijad rendivad autosid tavaliselt rahvusvahelistes lennujaamades, kus maanteed on alati kõige lihtsam transport.

Rahvusvaheline juhiluba ja muud dokumendid

Auto rentimiseks Lõuna-Koreas on vaja vaid rahvusvahelist juhiluba (lühendatult "IDP"), mis kehtib ainult koos riikliku juhiloaga. Nii et veenduge, et reisil olles on teil kaasas mõlemad juhiload.

Korea autorendifirmad nõuavad broneerimiseks tavaliselt endiselt rangelt krediitkaarti ning tavalise deebetkaardiga ei saa hakkama.

Kindlustuse saate valida vastavalt oma eelistustele, kui broneerite auto. Üksikasjalik üldine teave mitte ainult kindlustuse kohta on esitatud artiklis Kuidas rentida autot välismaal.

Korea autorendifirmad nõuavad vähemalt 21-aastast vanust ja vähemalt 12 kuud vana juhiluba.

Lõuna-Korea liikluseeskirjad

Korea liiklusreeglid on sarnased teiste tsiviliseeritud riikide eeskirjadega. Kohalikud juhid ei kuulu kõige hoolivamate hulka ja rikuvad sageli reegleid, eriti kui tegemist on kiiruse ületamisega ja sageli punase tulega sõitmisega.

Põhilised liiklusreeglid ja -põhimõtted:

 • Sõitmine paremal (nagu USAs või Mandri-Euroopas).
 • Maksimaalne kiirus külas - 60 km/h
 • Maksimaalne kiirus väljaspool küla - 80 km/h
 • Maksimaalne kiirus kiirteedel - määratakse alati märkidega, vahemikus 80-120 km/h.

Kiirust ei maksa ületada, sest Koreas on liikluskaamerad sõna otseses mõttes igal nurgal. Trahvi korral võtab rendifirma automaatselt summa teie sisestatud krediitkaardilt.

Muud reeglid:

 • Lubatud alkoholisisaldus veres - 0,05%.
 • Ringristmikel sõitvatel sõidukitel on eesõigus.
 • Turvavööd tuleb kanda
 • Sõidu ajal ei tohi kasutada mobiiltelefoni, välja arvatud käed-vabad käed
 • Vasakpöörded valgusfooriga ristmikel on lubatud ainult siis, kui seal on eraldi vasakpoolse noolega valgusfoor
 • Punase tule puhul on lubatud pöörata paremale, kuid enne ristmikule sisenemist tuleb sõiduk täielikult peatada.

Suurimad karistused on joobes juhtimise, kiiruse ületamise, punase tulega sõitmise, mobiiltelefoni kasutamise või bussiribal sõitmise eest.

Jalakäijatel on ametlikult eesõigus ülekäiguradadel, kuid vaid vähesed juhid järgivad seda reeglit. Kuid fakt on see, et enamik ülekäiguradasid on kaetud foorituledega.

Liiklusmärgid

Korea liiklusmärgid on praktiliselt identsed Euroopa omadega. Suunaviitade juurde kuuluvad alati ingliskeelsed märgid, teiste märkide lisatekst on täielikult korea keeles.

Liiklustuled asuvad tavaliselt pärast ristmikku, mitte selle ees.

Mida tähele panna?

Lõuna-Koreas kohtab teedel palju ulmelisi asju, mis võivad teid häirida.

Mootorrattad. Nad on suurlinnades ja külades kõikjal ja eiravad põhimõtteliselt igasuguseid eeskirju. Eriti liiklusummikutes hoia silmad lahti: mootorratas võib ilmuda vasakult, paremalt, lühidalt, ükskõik kust.

Sõidurada vahetamine. Kuigi sõidurajalt sõidurajale üleminekul on kohustuslik kasutada pöördesignaali, ei järgi seda reeglit kõik. Pealegi vahetavad autojuhid sageli sõidurada sõna otseses mõttes viimasel minutil.

Teemaks

Kõik kiirteed ja mitmerajalised kiirteed on tasulised. Koreas ei ole kiirteevignetteid, vaid teemaksu makstakse teemaksupunktides, mis asuvad korrapäraste ajavahemike tagant kas otse kiirteedel või väljasõitudel või sissesõiduteedel.

Teemaksu hinnad on erinevad. Mõne teemaksupunkti puhul võetakse tasu läbitud vahemaa kohta, teistel on fikseeritud hind läbitud vahemaa kohta. Kui te maksate vahemaa järgi, võtate kiirteele sisenedes automaadist pileti, mille sisestate väljumisel tagasi automaati ja maksate summa.

Kõikidel teemaksu väravatel on spetsiaalsed sinised kiirteeliinid Hi-Passi maksmiseks ilma peatumata. Rendiautodel seda süsteemi aga tavaliselt ei ole, nii et peate sattuma füüsilise teemaksu kogumisega sõidurajale. Enne teemaksu väravale lähenemist aeglustage ja vältige sinise värviga "Hi-Pass" märgistatud sõidurada.

Sularaha- või kaardimaksega sõidurajad on tähistatud märkega"현금 ".

Tasuda saab alati sularahaga ja välismaiste krediitkaartidega. Kaardiga saab maksta automaatselt, ilma et peaks teenindajaga suhtlema, sularaha antakse tavaliselt otse otse teenindajale. Lisaks tavalistele krediitkaartidele saab maksta ka T-Money transpordikaardiga, mille peab olema ostnud lennujaamas ühistranspordiga sõitmiseks.

Tavaline piletihind jääb vahemikku 1 800 krw kuni 5 000 krw.

Bensiini hinnad ja bensiinijaamad

Bensiin ja diisel on Lõuna-Koreas üldiselt odavam kui Euroopas, kuid kallim kui USAs. Liitri hind varieerub 1 600 krw.

Tanklad on kõikjal olemas, nii linnades kui ka maapiirkondades. Valdav enamik pumpasid on iseteenindusega ja süsteem toimib sarnaselt USAga. Kirjeldame samm-sammult, kuidas tankida bensiini ilma abita. Kahjuks on valdav osa makseautomaatidest ainult korea keeles, kuid isegi siis ei ole tankimine nii raske.

 1. Tõuske pumba juurde, nagu te seda igal pool maailmas teeksite.
 2. Astuge autost välja, kõndige stendi juurde ja klõpsake puuteekraanil start = ruut 시작하기.
 3. Ilmub palve kasutada stendil antistaatilist padjakest, et vähendada staatilise elektri tekkimise ohtu. Tavaliselt on kuskil ekraani lähedal roheline ala, millel on peopesa kujutis, mida puudutate ja seejärel klõpsate jätkake = ekraanil on märgitud kast 계속하기. Kui te jälgite teisi juhte, siis 99% neist klõpsab nuppu ilma antistaatilist pinda puudutamata.
 4. Valige kütusetüüp, mida soovite välja võtta ja:
  • ROHELINE = DIESEL (경유) (märgitud ka sinisega hinnasiltidel).
  • KOLLANE (ORANŽ) = BENZIN (휘발유) (märgitud ka punase värviga hinnatahvlitel).
 5. Valige makseviis. Erinevate pumpade väljad on erinevas järjekorras, kuid tekst on alati sama:
  • 현금 = sularaha
  • 신용카드 = krediitkaart.
  • muud variatsioonid viitavad kliendikaartidele või mobiilikupongidele ja neid ei ole vaja arutada väliskülastajate puhul.
 6. Valige bensiini kogus:
  • näete ridades mitu numbrit, mis tähendab alati summat kümnetes tuhandetes vönides (1 = 10 000 krw, 2 = 20 000 krw jne), kui valite selle võimaluse, peatub pump ise pärast valitud summa ammendamist
  • muud väljad on mõeldud konkreetse summa sisestamiseks, mis ei ole kümnetuhandete kordajad
  • kui valite suurema koguse, kui tegelikult mahub paaki, siis makstakse vahe kohe tagasi või seda ei arvestata (kui maksate krediitkaardiga).
 7. Sisestage kaart lugejasse.
 8. Nüüd võite püstoli paaki panna ja alustada tankimist. Tuletame veel kord meelde, et:
  • ROHELINE = DIISEL (경유)
  • KOLLANE (ORANŽ) = BENSIIN (휘발유)
 9. Pärast tankimist pange püstol lihtsalt tagasi hoidikusse ja ärge unustage kaarti lugejas.

Tee kvaliteet ja liiklus

Korea teed on äärmiselt hästi hooldatud, isegi kaugetes maapiirkondades. Võiksime isegi öelda, et Lõuna-Korea teede kvaliteet on üks maailma kõrgemaid.

Suurlinnades on liiklus väga tihe, kuid teed on sageli mitmesuunalised ja isegi kui satute ummikusse, on harva võimalik pikadeks minutiteks ühte kohta kinni jääda. Te võite sõita aeglaselt, kuid te sõidate.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.