Lõuna-Korea - Ilm ja parim aeg reisimiseks

Lõuna-Korea

Lõuna-Korea kliima on väga spetsiifiline ja seda on raske võrrelda teiste maailma piirkondadega. Ametlikult asub Korea nelja aastaaegadega parasvöötmes.

Siiski on suved sageli pigem troopilised ja talved võivad olla palju külmemad kui näiteks Euroopa parasvöötme riikides, hoolimata sellest, et Korea asub kaugemal lõunas.

Kuigi Korea on poolsaar, on kliima pigem kontinentaalne, sest suurem osa kliimamõjust tuleb läänest, suurest Aasia maismaast. Suvel ja varasügisel on niiske mussoonihooaeg, mil ookeaniline mõju on ülekaalus.

Leidke lennud Soulile kõrghooajal

Temperatuuri- ja ilmastikuerinevused suve ja talve vahel on suured. Jaanuaris on Souli keskmine temperatuur vahemikus -12 °C kuni +1 °C, juulis aga 24 °C kuni 30 °C. Talv ja kevad on ka oluliselt kuivemad kui suvi.

Korea eri piirkondade siseselt ei erine kliima väga palju. Üldiselt on idarannik ja põhjaosa Souli ümbruses vihmasem. Lõunarannik on soojem, kuid erinevus põhjast on maksimaalselt 5-6 kraadi. Paar lisakraadi valitseb populaarsel puhkusesaarel Jeju, mis on ühtlasi Korea Vabariigi kõige lõunapoolsem eelpost.

Millal sajab Koreas kõige rohkem vihma?

Vihmane ja väga lämbe vihmahooaeg langeb kokku suvega, mis sarnaneb pigem troopikale kui parasvöötme kliimavööndile. Kõige vihmasemad kuud on juuli ja august, mil esineb tugevaid äikesetormi. Keskmiselt iga teine päev, kuid ei ole haruldane, et päevas on rohkem kui üks torm.

Kas Koreas on taifuunid?

Korea asub Ida-Aasia taifuunivööndi servas. Oht ei ole nii suur kui Jaapanis, Filipiinidel või Ida-Hiinas, kuid see on siiski olemas.

Keskmiselt külastab taifuun Lõuna-Koreat 1-2 korda aastas. See toob kaasa paduvihmad, mis võivad kesta 3 päeva järjest, ja tugevad tuuled. Tavaliselt ilmub see lõunarannikul või Jeju saarel augustis või septembri esimesel poolel.

Millal õitsevad kirsiõied?

Populaarne kirsiõite hooaeg, mida Korea on sõna otseses mõttes täis, jääb märtsi lõppu/aprilli algusesse.

Temperatuuritabel aasta jooksul

Soul - Riigi põhjaosa + läänerannik

Kuu
Ilm
Air
Vesi
Jaanuar
lumi
-2 °C
4 °C
Veebruar
lumi
3 °C
3 °C
märts
päikeseline
11 °C
5 °C
Aprill
päikeseline
18 °C
8 °C
võib-olla
päikeseline
24 °C
14 °C
juuni
päikeseline
28 °C
19 °C
juuli
vihm
29 °C
23 °C
August
vihm
29 °C
25 °C
September
vihm
26 °C
23 °C
Oktoober
päikeseline
20 °C
19 °C
November
päikeseline
10 °C
14 °C
detsember
lumi
2 °C
8 °C

Busan - Korea lõunapoolne osa

Kuu
Ilm
Air
Vesi
Jaanuar
päikeseline
3 °C
14 °C
Veebruar
päike
8 °C
13 °C
märts
päikeseline
13 °C
13 °C
Aprill
päikeseline
18 °C
14 °C
võib-olla
vihm
22 °C
16 °C
juuni
vihm
25 °C
20 °C
juuli
vihm
27 °C
24 °C
August
vihm
30 °C
27 °C
September
vihm
26 °C
24 °C
Oktoober
päike
22 °C
22 °C
November
päike
16 °C
19 °C
detsember
päike
6 °C
16 °C

Jeju - Temperatuurid Jeju saarel

Kuu
Ilm
Air
Vesi
Jaanuar
päikeseline
8 °C
15 °C
Veebruar
päikeseline
10 °C
13 °C
märts
päikeseline
13 °C
13 °C
Aprill
päikeseline
18 °C
14 °C
võib-olla
päikeseline
22 °C
16 °C
juuni
vihm
25 °C
20 °C
juuli
vihm
29 °C
25 °C
August
vihm
30 °C
27 °C
September
vihm
26 °C
25 °C
Oktoober
päikeseline
22 °C
22 °C
November
päikeseline
16 °C
19 °C
detsember
päikeseline
11 °C
17 °C

Millal kolida Lõuna-Korea

Lõuna-Koreasse saab minna peaaegu igal ajal. Kõigil aastaaegadel on midagi pakkuda. Siiski on mugavamad ja vähem head kuud reisimiseks.

Märtsi ja aprilli peetakse üheks peamiseks reisihooajaks. Just nende kuude vahetusel õitsevad kirsiõied, mis on korealaste jaoks üks populaarsemaid puid. Kirsipuid istutatakse praktiliselt kõikjale ja need loovad varakevadel ilusa roosa linna- ja maastikuvaate.

Odavaimad hotellid Lõuna-Koreas

Oktoober ja november on teine peamine hooaeg, mil ilm on väga stabiilne. Vihmahooaeg on möödas, kuid külm talv on veel kaugel. Sügiskuude peamine väärtus on aga kaunilt värvilised puud. Korea on väga metsane riik ja isegi linnad on täis suuri parke, nii et sügislehtede värvilisi värvitoone kohtab sõna otseses mõttes kõikjal.

Suvi on peamine rannahooaeg, mil korealaste ja välisturistide massid suunduvad eelkõige kagurannikule Busani ümbruses, kuurortide idaribale Gangneungist Sokcho'sse ja muidugi Jeju saarele.

Talv on hea hooaeg suusatamiseks ja linnaturismi jaoks. Ilm on külm, kuid üllatavalt päikesepaisteline.

Ilm ja temperatuurid aasta jooksul

Selline on ilm Lõuna-Koreas konkreetselt aasta eri kuudel.

Ilm jaanuaris

Jaanuar on aasta kõige külmem kuu. Sel ajal võib kogu Koreas, välja arvatud Jeju saarel, olla külm. Keskmine temperatuur riigi põhjaosas Souli ümbruses jääb vahemikku -6 ja 0 °C, kuid võib langeda kuni -12 °C.

Lõunaosas Busani ja Mokpo ümbruses on veidi soojem, kus keskmine temperatuur on umbes 2 °C, kuid isegi siin ei ole alla -4 °C külmumine väga ebatavaline. Jeju saarel tõuseb temperatuur keskmiselt 7 °C-ni.

Sademed on kogu riigis üsna lumerohked, ainult lõunapoolses rannikuvööndis ja Jejul sajab vihma, kuigi ka seal võib lund sadada. Jaanuar on üllatavalt üsna päikesepaisteline ja püsiva ilmaga kuu. Lumi sajab peamiselt vihmana. Erandiks on Jeju saar, kus on jaanuaris peaaegu pidevalt pilves ja udune.

Ilm veebruaris

Veebruaris on Koreas endiselt külm. Põhjaosas on temperatuur -3 °C ja 2 °C vahel, lõunas on umbes 3 kraadi ja Jeju saarel 6-7 kraadi soojem. Karmid külmakraadid alla -10 °C ei ole erandiks, eriti Souli ümbruses, sisemaal ja mägedes.

Veebruaris sajab keskmiselt rohkem lumesadu kui jaanuaris, selle asemel sajab lõunas ja Jejul vihma. Sademed on siiski harvad ja neid esineb umbes iga 5 päeva tagant. Välja arvatud Jeju saarel, kus on enamikul päevadel pilves, on ilm kogu riigis enamasti päikesepaisteline.

Ilm märtsis

Talve viimane kuu võib olla esialgu eriti tülikas, sest siin võib esineda veel jäika külma ja temperatuuri alla -6 °C, kuid seda esineb palju harvemini kui päris talvekuudel.

Normaalne temperatuur tõuseb riigi põhjaosas 7 °C-ni, lõunas ja Jeju saarel isegi 10-13 °C-ni.

Ilm on enamasti osaliselt pilves. Põhjas esineb segaseid vihmasadusid umbes iga 6 päeva tagant. Lõuna- ja idarannik ning Jeju saar on praegu lumevabad ning vihma sajab veidi sagedamini kui Souli ja selle ümbruses, kuid kindlasti mitte nii palju, et see puhkust negatiivselt mõjutaks. Vihma sajab maksimaalselt üks kord iga 4 päeva tagant lühikese vihma näol.

Märtsi lõpus hakkavad õitsema kirsiõied ja kogu Korea muutub valgeks ja roosaks aiaks.

Ilm aprillis

Aprill on üks parimaid kuid Lõuna-Koreasse reisimiseks. Kirsiõied on oma kõrghetkel ja ka muu taimestik hakkab lopsakalt roheliseks muutuma ja õitsema.

Temperatuur on kogu riigis, sealhulgas Jeju saarel, keskmiselt 16-18 °C ja aeg-ajalt esinevad vihmad on pigem meeldivad kui tüütud. Need mööduvad tavaliselt sama kiiresti kui nad tulid ning jätavad õhu kaunilt puhtaks ja lõhnavaks.

Ilm maikuus

Mai on endiselt hea kuu, et nautida lõõgastavat külastust ja reisida linnades ja maal. Kogu riigis on meeldivad temperatuurid 23 °C ümber, sademete hulk on suurem kui aprillis, kuid vihma sajab pluss või miinus sama kaua, vihma on ainult veidi rohkem kui varakevadel.

Suurema osa päevast valitseb päikesepaisteline ilm ja tänu päevade pikenemisele on mai üks kõige rohkem päikesepaistetunde pakkuvatest kuudest kogu Koreas.

Juunikuu ilm

Juunikuu on pöördeline kuu, mil lõpeb kuivaperiood ja hakkab valitsema niiske ookeaniline kliima. Kuid vähemalt juuni esimene pool on siiski ideaalne aeg Korea külastamiseks. Vihma sajab vaid lühikeste, kuigi sageli tugevate vihmahoogude näol umbes iga 3. päev ning ülejäänud aja on ilm särav ja päikesepaisteline.

Temperatuur tõuseb kuni 25 °C-ni, Souli ja läänerannikul kuni 27 °C-ni. Ka õhuniiskus suureneb, mistõttu on tunne, et on veel kuumem. Üldiselt on kõige meeldivam ilm idarannikul Gangneungi ümbruses ja edelas Mokpo ümbruses. Jeju saarel on samuti meeldiv.

Ilm juulis

Juulis saabub täies mahus niiske ja väga lämbe ilmaperiood. Temperatuur tõuseb 27-30 °C-ni, kusjuures põhjas ja sisemaal on kõige soojem, samas kui lõunas on kõige niiskem. Seega ühtlustuvad ebamugavad tingimused kogu riigis.

Juuli on enamikus Korea osades ka aasta kõige vihmasem kuu. Vihma sajab iga 2. päev, mõnikord ka sagedamini. Pidevad, kogu päeva kestvad vihmad ei ole tavalised, vaid pigem ägedad äikesevihmad, mis vahelduvad osaliselt pilvise ilmaga. Äikesetormid võivad siiski esineda mitu korda päevas.

Jeju saarel on Korea kõige meeldivam ilm, kuid ka siin tuleb arvestada tugevate tormidega, kuid neid esineb harvemini kui mandril.

Hoolimata vihmahoogudest on juuli peamine hooaeg meres ujumiseks. Selles mõttes on kõige parem suunduda idarannikule Gangneungist Sokchosse ulatuvale kuurortide ribale, kus tormide tõenäosus on veidi väiksem kui mujal riigis.

Ilm augustis

Augustis jätkub vihmahooaeg täies hoos. Sellele lisandub Jaapanist ja Ida-Hiinast saabuvate taifuunide oht.

August on kuum ja niiske kuu, kus temperatuur on umbes 28-30 °C ja ilm on väga lämbe. Vihm tuleb sageli tugevate äikesetormide kujul, samuti võib esineda lühiajalisi paduvihmasid. Teisalt on ilm vihmade vahel tavaliselt päikesepaisteline.

Kõige rohkem sajab sadu Souli ja selle ümbruses, kõige vähem Jeju saarel. Erinevus ei seisne siiski mitte niivõrd sademete sageduses kui nende intensiivsuses.

Taifuunide oht on kõige suurem augustis, keskmiselt esineb aastas 1 taifuun. Sel juhul tabab see tavaliselt riigi lõunapoolt. Ta ilmneb tugevate tuulte ja erakordselt tugevate vihmahoogudega, mis võivad kesta 3 päeva järjest. Korea on aga loodusõnnetusteks hästi ette valmistatud, tal on suurepärane hoiatussüsteem ja kiire taastumine.

Ilm septembris

Septembris vaibub vihma- ja taifuunihooaeg. Temperatuur langeb kogu riigis 26 °C-ni ning kuu alguses sajab sageli ja palju vihma, kuid kuu edenedes väheneb sademete hulk ja vihma intensiivsus.

Taifuunide oht on septembri esimesel poolel suur, kuid septembri lõpu poole on see harvem.

Septembri teine pool on seega ideaalne aeg rannapuhkuseks, kus vihma võimalus on palju väiksem kui suvekuudel nii mandril kui ka Jeju saarel.

Ilm oktoobris

Oktoober on teine peamine reisihooaeg pärast kevadet. Kuigi õhk on niiskem kui kevadel, on vihmad sarnased, st ainult kergete vihmahoogude kujul, mis esinevad keskmiselt kord 4-5 päeva tagant.

Õhutemperatuur tõuseb, hoides sooja 20 kraadi juures. Lõunas ja Jeju saarel on veidi soojem.

Oktoobris reisimise peamine eelis on sügislehtede poolt värvitud uimastav maastik. Ilmad kutsuvad pikematele väljasõitudele maale.

Ilm novembris

November on samuti suurepärane kuu Korea reisimiseks. Värviline sügis on algamas ja temperatuur langeb aeglaselt. Lõunaosas (Busan, Mokpo) ja Jeju saarel on oodata umbes 16 °C, samas kui Soulis võib temperatuur langeda kuni 11 °C-ni.

November on suhteliselt kuiv kuu. Vihma sajab ainult umbes iga 6. päev, sademed ei ole liiga intensiivsed ja seetõttu ei mõjuta teid liiga palju.

Ilm detsembris

Detsember on - ehk paljude jaoks üllatavalt - samuti hea kuu reisimiseks. See tähendab, et kui teid ei häiri külmem ilm. Tegelikult on detsember kogu riigis aasta kõige kuivem kuu, kus sajab kõige vähem vihma.

Riigi lõunapoolses osas esineb kergeid vihmahooge, põhjapoolses osas aga rohkem lumesadusid.

Muidu on ilm enamiku päevast selge või osaliselt pilves, välja arvatud ehk Jeju saarel, kus tihe udu ja pilvisus on tavaline. Ebameeldiv tüüpiline talveilm võib muidugi esineda ka mandril, kuid päikesepaistelise taeva tõenäosus on palju suurem.

Keskmine temperatuur langeb põhjas -1 °C ja 4 °C vahel, samas kui lõunas ja Jeju saarel jääb see vahemikku 5 °C ja 11 °C.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.