Lõuna-Korea - mida teha

Lõuna-Korea

Matkad

Korealased armastavad matkata, eriti nädalavahetustel. Kui lähete suvel matkale, on tõenäoline, et teid ümbritsevad igas vanuses entusiastlikud fotograafid. Mäetipud ulatuvad mõnesajast meetrist kuni kaugelt üle tuhande meetri. Kõrgeimale tippu (kustunud Halassani vulkaan) saab ronida. Üks populaarsemaid sihtkohti, isegi korealaste endi seas, on Mudeungsani rahvuspark, mis asub Gwangju linna lähedal saare lõunapoolel. Siia on lihtne jõuda linnast bussiga (#54) või taksoga, mis maksab 5 dollarit (2017).

Hallasani park

Jeju saarel asuv Hallasan kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse oma huvitava taimestiku ja loomastiku tõttu. Parki kuulub Lõuna-Korea kõrgeim mägi, millele saab ronida. Seda saab mugavalt teha 1 päevaga. Saare ilm on väga varieeruv, seega olge kindlasti hästi varustatud. Sõltuvalt teie tervislikust seisundist saate valida, kui kaugele pargis kõndida. Hallasan pakub 7 võimalikku rada: Eoseungsaengak (1,3 km) Seokgulam (1,5 km), Yeongsil (5,8 km), Eorimok (6,8 km), Donnaeko (7 km) Gwaneumsa (8,7 km) ja Seongpanak (9,6 km). Pargis saab tasu eest ka telkida.

Anmiongogage'i mägi Changwoni linna lähedal

See 9 km pikkune mägi ulatub Taebaek - dongist Jinhaes kuni Anmin - dongini Changwonis, põhisaare lõunaosas. Tipptasandilt on võimalik näha Jinhaema sadamat, Ungsani mäge, Sirubongi või Cheonjabongi. Siin saab matkata, sõita või jalgrattaga sõita.

Sukeldumine

Sukeldumine ei ole üks populaarsemaid tegevusi. Seega, kui olete sukeldumisega alles alustanud ja soovite seda siin proovida, siis tõenäoliselt ei saa te inglise keele tundidega hakkama. Lõuna- ja läänerannikul on palju keskusi. Jeju saar (Chedzu) pakub sukeldujatele ainulaadset vaatluskogemust oma unikaalse sooja ja külma vee liikide seguga.

Rannad

Korea ei ole koht, kuhu paljud meist lähevad mere ääres lõõgastuma, kuid kui olete meresõber, siis on seal siiski mõned rannad, mida tasub külastada. Kõige kuulsam rand on Haeundae rand (Korea lõunaosas), mis on ilus iga ilmaga. Soulist on sinna 5 tundi autosõitu või 2 tundi kiirrongiga, mille eest maksad oluliselt rohkem. Gwangalli rand saare lõunaosas on üks rahvarohkemaid, asub kesklinnas, sobib rohkem jalutamiseks või lastega mängimiseks. Seal on palju restorane ja klubisid. Hamdeoki rand on üks kuulsamaid randu Cheddari saarel. Suvel on see rahvarohke, meri on puhas ja rahulik. Hyeopjaje rand on teine kuulus rand Chedizi saarel. Teine võimalus on minna mõnele väikesaarele, näiteks Gwanmaedole, kus rannad kipuvad olema tühjad.

Ööelu

Kui sulle meeldivad baarid ja muusika, eriti hip-hop, siis suundu mõnda Souli paljudest klubidest (näiteks Club Arena ). Teisalt, kui soovite midagi "läänepärasemat", siis suunduge Bar Woodstocki. Ka Gwangalli Beach elustub öösel, kus on palju restorane.

Shopping

Kõige rohkem igasuguseid ostuvõimalusi leiab Soulist. Seal on nii suuri kaubanduskeskusi kui ka väikseid turge. Samuti leiate suure hulga tollimaksuvabu kauplusi, näiteks The Shilla või Lotte tollimaksuvaba peapoe. Kui tahad oma pisikestele rõõmu valmistada, siis suundu koos või ilma lasterõivaste ostukeskusesse Burdeng (korea keeles: 부르뎅 아동복). Kõige kuulsam kvartal, mitte ainult poesõprade seas, on kahtlemata Myeong-dong (명동), mis koosneb kahest peatänavast, millest üks algab Myeong-dongi metroojaamast (liin 4) ja teine Euljiros asuva Lotte kaubamaja juures. Lisaks riietele, jalanõudele, kohalikele toodetele või allahindlustele on seal ka palju restorane ja kiirtoidukohti. Paljud selle linnaosa restoranid on spetsialiseerunud dongaseule (seakotletile) ja kalgukale (nuudlisupp). Teine väga turistlik osturajoon on kuulus Insa-dongi tänav. See on väike tänav kesklinnas, mis on sõna otseses mõttes kaetud suveniiripoodide, vanade joonistuste ja kalligraafiatarvete, traditsiooniliste restoranide, teemajade või kunstigaleriidega. Saare lõunaosas, täpsemalt Guryes, saab külastada traditsioonilisi toiduturge. Neid peetakse umbes 6 korda kuus. Mainimist väärib ka vabaõhuturg Haeundae , mida toidu ja toiduvalmistamise austajad ei tohiks vahele jätta.

Tüüpiline suveniir, mida kellelegi kaasa võtta, on ventilaator või puidust maskid või traditsioonilised laternad. Samuti saab koju kaasa võtta kvaliteetset teed või looduslikku Korea kosmeetikat.

Pargid ja broneeringud

Kui valite mõne Lõuna-Korea pargi, ei pea te pettuma, saate valida paljude kuulsate parkide vahel: Bukhansani rahvuspark (otse Soulis), Seoraksan (Sokcho koht), Hallasani rahvuspark (Jeju saarel), Mudeungsan (Gwangju piirkond), Naejangsan (Jeongeup koht), Gyeongju (Gyeongju piirkond) või Jirisani rahvuspark.

Koreas on palju parke. Ainuüksi Soulis saab külastada Bukhansani parki, kust avaneb suurepärane vaade kogu linnale. Ronimine on üks mõõdukalt raskeid, igaüks, kes mägedes kõnnib, suudab seda teha. Lisaks eelmainitud Bunkhansani pargile saab jalutada ka Hangangi parki, kus on ilus purskkaev. Yeouido Hangangis saab süüa suupisteid või pigem hommikusööki, sest hea ilmaga on park tavaliselt turistide ja kohalike elanikega täis. N-torni ümber asub Soulis samanimeline park - Namsan. Kui ilm on ilus, saab nautida vaateid Souli linnale.

Korealased on väga hoolsad hoolitsuse ja puhtuse suhtes. Mõnda parki saab tasuta siseneda, teised nõuavad tasu. Parkides saab ka ööbida, kas mõnes kõrvalasuvas hotellis või isegi templis (näiteks Gayasani templis lõunapoolses Gyeongsangi provintsis). Neist suurimaid on Jirisani rahvuspark saare edelaosas. Pargis võib vabalt ringi liikuda, kuid matkamine on keelatud päikeseloojangust kuni 2 tundi enne päikesetõusu.

Hallimi park Jeju saarel

Suur park, mida saab nautida peaaegu iga ilmaga. See on põhimõtteliselt omamoodi botaanikaaed. Lisaks tee äärde istutatud palmidele, subtroopilistele taimedele, bonsaidele või veejugudele saab nautida Hyeopjaeguli ja Ssangyongguli koopaid.

Gwanmaedo saar

Gwanmaedo saar, endine Bolmae, on osa Dadohae rahvuspargist. Lisaks kaunitele randadele leiate sealt kaljused kaljud või männimetsad. Saarel on kauplused, restoranid, haiglad, jalgrattarendid jne. Kohale on lihtne tulla praamiga.

Ganghwado saar

Saar asub Korea läänerannikul, tehniliselt kuulub Incheoni osariiki. Lisaks loodusele ja ajaloole saab imetleda Ganghwa saare kohvikut ja uurida, kuidas on võimalik, et need 2 maja üldse veel üksteise vastas on.

Koopad

Muude turismiobjektide hulka kuuluvad ka koopad. Ainuüksi Jeju saarel saab lisaks Hyeopjaeguli ja Ssangyongguli koobastele külastada ka Majangguli, mis on umbes 13 km pikkune laavatunnel. Muude koobaste hulka kuulub Gwangmyeong. Siinses koopasüsteemis saab vabalt jalutada, mõned tunnelid on isegi huvitavalt värviliselt valgustatud, ekskursioon kestab umbes tund aega ja külastuse eest tuleb maksta umbes 6000 wonit. Looduslikumate koobaste hulka kuulub Geumganggul, mis on kaevatud Seoraksani kaljusse, umbes 600 meetri kõrgusele merepinnast. Siia üles ronimine nõuab küllaltki palju tööd, kuid selle eest premeeritakse sind maagilise vaatega orgu. Neile, kellele meeldivad stalaktitkoopad, meeldib Baengnyongi looduslik lubjakivikoobas Gwangwoni provintsis. Sissepääs koopasse maksab 15 000 won.

Teeistandused

Rohelise tee armastajad hindavad tõelist teeistandust. Hadong Gyeongsangnam-dos ja Boseong Jeollanam-dos on riigi kaks suurimat istandust. Kui esimene on tuntud oma rikkaliku ajaloo poolest, siis teine on rohkem tuntud oma suurepäraste vaadete poolest. Boseongis saab maitsta ka kõikvõimalikke rohelise tee eripärasid - jäätisest roheliste nuudliteni.

Talispordialad

Talispordikuurordid ei kuulu kõige tuntumate hulka, hoolimata sellest, et 2018. aastal toimuvad siin taliolümpiamängud. Gangwoni piirkonna äärealadel saab nautida suusatamist, nagu ka uisutamist, mida korealased naudivad. Teine võimalus on Muju kuurort Deogyusani rahvuspargis. See kuurort on korealaste seas kõige populaarsem ja tuntuim. Alpensia suusakeskuses riigi kirdeosas on 6 nõlva lumelaua- ja suusatajatele. Põhjaosas asuv Elysian Gangchoni suusakeskus võib silma jääda oma panoraamvaadetega ümbritsevatele mägedele. Kuurort on avatud 24 tundi ööpäevas. Saate valida, kas osta 4, 6 või 8 tunnine suusapass. (4-tunnise suusapassi eest maksad 54 000 wonit, 6-tunnise eest 64 000 wonit ja 8-tunnise eest 74 000 wonit). Kui sellest ei piisa, saab suusatada ka öösel. Kas kell 19:00 kuni 24:00 (60 000 won), kell 22:00 kuni 4:00 (50 000 won) või isegi kell 24:00 kuni 4:00 (40 000 won).

Lastele

Lastel ei hakka Lõuna-Koreas igav ja nende vanematel samuti mitte. Kui su pisikesed armastavad lõbustusparke, siis meeldib neile kuulus Lotteworldi teemapark, mis on natuke Disneylandi ja Motherlandi segu, ning seal saab koos lastega pidu pidada kuni 22.00-ni. Ka ühistranspordiga on siia lihtne jõuda. Mõnikord on neil sissepääsul soodustusi: (http://funtastickorea.com/p/lotte-world-ticket-discount). Aga see pole veel kõik. Koreas on ka näiteks karumuuseum (rohkem infot: http://en.teseum.net/). Kui sul on kodus väike teadlane, siis mine temaga koos öökullimuuseumisse. Vaata lähemalt: http://www.owlmuseum.co.kr/main1.html või interaktiivne lastemuuseum, mis on osa riiklikust muuseumist. Siin saavad lapsed kõike puudutada ja katsuda. Tõeline mängukool tegutseb. Lisateave: (http://english.visitkorea.or.kr/enu/ATR/SI_EN_3_1_1_1.jsp?cid=1215579)

Teete ennast ja lapsi õnnelikuks, kui lähete akvaariumisse, täpsemalt Hwajinpo akvaariumisse (화진포 해양박물관) saare põhjaosas. Lisaks erinevatele karbi- ja kalaliikidele saate kogeda 3D-filmi või kõndida 300 tonni vee all veealuses tunnelis. Täiskasvanud maksavad selle atraktsiooni eest 5000 wonit.

Lisaks juba mainitud atraktsioonidele saate lapsed viia ühte pargist või koopasse.
Manjangguli Jeju saarel.

Romantikutele

Kui oled romantik ihu ja hingega, siis külasta Koreat kindlasti kevadel, kui kirsiõied õitsevad ning naudid jalutuskäike ja festivale. Korea pakub palju parke. Saare lõunaosas asuval Chedzu saarel või Yeojwacheoni oja ääres võid jalutada. Saate sisse hingata kirsiõite lõhna ja teha silla peal selfie't. Võite ühendada jalutuskäigu piki oja ääres reisiga Jangboksani parki. Lisaks kirsiõitele on seal tüüpilised sillad, mitmesugused kunstilised skulptuurid, pingid puhkamiseks või mitmesugused spordimasinad.

Kultuur

Lõuna-Koreal on erinev ajalugu, aga ka erinev kultuur. Kogu Lõuna-Koreast leiate muuseume A-st Z-ni. Sõltuvalt teie eelistustest võite külastada kristallimuuseumi, Samsungi muuseumi, teemuuseumi, armastusmuuseumi, bonsaimuuseumi või Alphonse Mucha tööde näitust. Kuninglikes paleedes toimuvad sageli erinevad etendused. Märkimist väärib ka Seoul Arts Center, kus tavaliselt toimuvad kontserdid või ballett.

Huvitavad muuseumid

63 Art (63 아트)

Need, kes armastavad maailma ülevalt vaadata, peaksid külastama 63 Art. Sa leiad end 246 meetri kõrgusel merepinnast ja maailm on sõna otseses mõttes su jalge ees. See on koht, mis pakub erakordset kultuurielamust, kunstimuuseumi ja vaadet Hangangi jõe kaunile maastikule. Selle elamuse eest maksate 13 000 wonit. Kui olete üliõpilane või pensionär, saate allahindlust.

Mööblimuuseum

Isegi kui kuulute nende inimeste hulka, kes ei käi muuseumides ja kellel tekib mõte muuseumi külastamisest libastumine, siis mõelge selle peale. Siit leiad rohkem kui 2000 tükki traditsioonilist Korea mööblit või traditsioonilisi maju. Giidiga ekskursioon kestab umbes tund aega ja selle eest maksad 20 000 wonit. Lisateave: http://www.kofum.com/.

Tahad kogeda, mis tunne on suudelda Ämblikmeest, olla Marilyn'i hammaste vahel, toita Mona Lisa't läbi kõrre või lihtsalt olla osa kunstiteosest või staarist kinolinal? Siis mine ühte paljudest illusioonimuuseumidest. Kas külastate Trikitehnika muuseumi, Alive Museum Insadongi või 3D Black Art Museum, teil on palju rõõmu mitte ainult vihmastel päevadel.

Paleed

Korea paleed tunneme paljudest Aasia filmidest, neid on tõesti ohtralt üle kogu riigi.

Gyeongbokgungi palee (경복궁)

14. sajandil ehitatud palee on sageli tuntud kui Põhja palee ning seda peetakse kõige kuulsamaks, kaunimaks ja suurimaks paleeks. Aedades võib tundide kaupa ringi jalutada ja imetleda filmidest tuntud Aasia kultuuri. Võite isegi riietuda traditsioonilistesse Korea ülikondadesse ja seda ise kogeda. Ärge tulge siia teisipäeviti, kui see on suletud. Sissepääs maksab umbes 3000 wonit. Lisateavet leiate aadressil: http://www.royalpalace.go.kr/html/eng/main/main.jsp.

Rahvuspalee (국립고궁박물관)

Kui muuseumide külastamine ei ole teile võõras ja olete ajaloohuviline, külastage Rahvuspaleed. Siit leiad palju ajaloolisi esemeid Joseoni dünastia ajast ja sa ei maksa ühtegi senti.

Changdeokgungi palee ja Huwon (창덕궁과 후원)

Changdeokgungi palee oli paljude Cheongsuni dünastia kuningate jaoks kõige tähtsam koht. See on koht, mis on kuulus mitte ainult kuningate viimase puhkepaiga, vaid ka üle 300 aasta vanuste tohutute puude poolest. Nüüdseks on see UNESCO kultuuripärandi nimistusse kantud üks traditsioonilisemaid ajaloolisi paiku. Selle külastamine maksab 3000 wonit ja rohkem teavet saate vaadata siit: http://eng.cdg.go.kr/main/main.htm.

Templid

Lisaks suurele hulgale paleedele leiad riigist ka budistlikke templeid. Mõnda maksad sissepääsutasu, teised on täiesti tasuta. Otse Soulis asub Bongeunsa tempel. Igal aastal septembris toimub siin budistlik tseremoonia nimega Jeongdadaebulsa. Teine tempel, mida saab külastada otse pealinnas, on Myogaksa tempel. Mõnes budistlikus templis saab ööbida ja osaleda puhastusprogrammis, mis hõlmab varahommikust tõusmist, jalutamist ja meditatsiooni. Lisaks juba mainitud templitele võite kasutada nendeks eesmärkideks ka mõningaid teisi üle riigi. Üks selline, mis seda pakub, on näiteks Haeinsa tempel Gayasani mägedes. Võite valida, kas veeta siin terve nädalavahetus (2 päeva, 1 ööbimine), mis maksab 50 000 wonit, või nädala jooksul, mil programm on rohkem suunatud lõõgastumisele. Teiste templite hulka, kus saab ööbida ja tutvuda Korea kultuuri ja budismiga, kuulub ka Geumsansa tempel, mis asub Jeolla põhjaprovintsis. Siin saab koos munkadega teed juua või võtta Seon (Korea zen) tunde.

Bukchon Hanok Village ( 북촌한옥마을).

Küla otse Soulis, kus on üle saja tüüpilise maja, mida nimetatakse hanokiks. Nimi Bukchon tähendab tõlkes põhjaküla. Majade vahel saab tundide kaupa jalutada ning Korea kultuuri paremini tundma õppida ja mõista. Tänapäeval on seal muuhulgas ka suur hulk restorane, teehooneid ja majutusvõimalusi.

Busan Gamcheoni kultuuriküla (부산 감천문화마을)

Kui oled modernse, ebakonventsionaalse kunsti armastaja ja imetled näiteks arhitekt Hundertwasseri maja Viinis, siis suundu siia. Majad on ehitatud terrassidesse ja mängivad erinevate värvidega. Ringi jalutades võite näha maja külge kinnitatud Barbie-nukku või väikeseid värvilisi linnusekujusid inimpeaga.

Andong Hahoe ja Gyeongju Yangdongi ajaloolised külad

Mõlemad külad rajati 14. ja 15. sajandi vahel Gyeongsangbuk-do kohale. Need on hästi säilinud ja on hea näide nn klanniküladest. Nad näitavad selgelt, kuidas elati Joseoni dünastia ajal.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.