Lõuna-Korea - turismiviisa

Lõuna-Korea

Lõuna-Korea kohaldab viisavabadust kõigi Euroopa Liidu riikide, samuti USA, Kanada, Austraalia, India ja paljude teiste maailma riikide suhtes.

Alates 1. septembrist 2021 peate siiski enne reisimist täitma K-ETA elektroonilise reisiloa ja maksma haldustasu.

Tasuta sisenemine ilma K-ETA-ta

Turismi edendamiseks on Lõuna-Korea loobunud K-ETA elektroonilise reisiloa täitmise nõudest 1.4.2023 kuni 31.12.2024 toimuvate reiside puhul.

Saabumisel tuleb lihtsalt täita saabumiskaart ja esitada pass.

Viisavaba reisimine K-ETA-ga

Võite reisida riiki maksimaalselt 90 päevaks ilma traditsioonilise viisata Korea Vabariigi saatkondades.

Täitke taotlus ametlikul veebisaidil k-eta.go.kr, ärge mingil juhul täitke K-ETA'd mõne teise aadressiga veebisaidil. Need on pettuse saite, mis võtavad teilt palju rohkem raha välja, kui K-ETA tegelikult väärt on.

Elektroonilise loa saab täita ka k-eta mobiilirakenduse kaudu (Google Play / App Store).

Kui kaua enne reisi pean ma K-ETA täitma?

Te peate vormi täitma vähemalt 24 tundi enne reisi algust. See on maksimaalne aeg, mille jooksul saate otsuse, kas teie K-ETA kinnitatakse või mitte. Kui teil ei ole Lõuna-Koreasse ebaseaduslikku sisenemist või kui te ei ole riigis toime pannud kuritegu, ei ole vaja muretseda, et K-ETA-d ei kiideta heaks.

Enamasti saabub heakskiitmise teave 30 minuti jooksul teie esitatud e-posti aadressile.

Soovitame teil e-kirja välja printida. K-ETA-d kontrollitakse alati lennukisse sisenemisel ja võib esineda olukordi, kus wi-fi ei tööta lennujaamas, kust te lendate (juhtub sageli Hiinas või isegi Saudi Araabias). Teid ei lubata lennukisse ilma heakskiidetud K-ETA-luba esitamata.

Kui kaua K-ETA kehtib?

Korea K-ETA kehtib 2 aastat, mille jooksul võite teha Lõuna-Koreasse nii palju reise kui soovite.

Kui palju K-ETA maksab ja kuidas selle eest maksta?

K-ETA reisiluba maksab 10 000 krw ja seda saab maksta ainult internetis krediitkaardiga pärast registreerimist aadressil k-eta.go.kr.

Kes peab K-ETA-luba täitma?

K-ETA elektroonilise reisiloa peavad täitma kõik Lõuna-Koreasse reisijad, sealhulgas alaealised lapsed. Kõik reisijad peavad täitma ja maksma oma K-ETA eest.

Erandiks on reisijad, kes lendavad Koreasse kauemaks kui 90 päevaks ja kellel on oma viisa saatkonnast. Nad ei pea K-ETA-luba täitma.

Passi kehtivus

Milline peab olema minu passi kehtivus Korea Vabariiki reisimiseks?

Pass peab kõigil reisijatel alati kehtima vähemalt 6 kuud pärast Koreast lahkumist (st pärast reisi lõppu).

Seevastu ei ole ajalist piirangut, kui kaua peab pass olema vana enne riiki reisimist. Lõuna-Koreasse võib reisida täiesti uue passiga.

Viisad üle 90 päeva kestva viibimise korral

Kui reisite Koreasse pikemaks ajaks, peate alati hankima Korea Vabariigi saatkonnast tavalise viisa.

Täieliku teabe saamiseks standardviisa saamiseks külastage ametlikku veebisaiti: www.immigration.go.kr.

Kuidas toimub sisserändeintervjuu?

Lõuna-Koreasse saabumisel (või laevaga saabumisel) läbite standardse passikontrolli. Veel lennukis olles antakse teile paberkaart, mis on tollideklaratsioon, mille peate täitma.

Enne passikontrolli on riiulitel veel sissesõiduvormid, kuid neid ei täideta K-ETA omanike poolt. See tähendab, et te lähete lennukist otse passikontrolli ilma viivituseta.

Sisserändeintervjuu ise hõlmab sõrmejälgede võtmist ja näo pildistamist. Tavaliselt viibite piirikontrollis maksimaalselt 1-2 minutit. Te saate viisavabaduse passi kleebise kujul.

Pärast passikontrolli võtate oma pagasi kokku ja läbite veel ühe tollikontrolli, mis seisneb ainult pagasi läbivalgustamises. Samal ajal annate ära vorm, mille saite lennukis. Kui te seda lennukis ei saanud, on need vormid uuesti saadaval tollivälisel stendil.

Koreast lahkudes ei pea te üldse piirivalvurist mööda minema. Suunduge lihtsalt automaatsete väravate poole, mis tuvastavad teie näo ja lasevad teid mõne sekundi jooksul sisse. Need automaatsed väravad on kättesaadavad mitte ainult Korea kodanikele, vaid ka kõigile välismaalastele.

Muud dokumendid

Peale kehtiva passi ja täidetud K-ETA-vormi (mida kontrollitakse riiki sisenemisel) ei ole muid dokumente vaja.

Soovitatav on, et tagasisõidudokument oleks välja trükitud või telefonis käepärast, kuid seda kontrollitakse ainult erandjuhtudel.

Tollieeskirjad

Üle 20-aastased isikud võivad riiki importida tollimaksuvabalt:

  • 200 sigaretti,
  • 50 sigarit,
  • 250 g piibutubakat,
  • 1 liiter alkohoolseid jooke,
  • 2 untsi parfüümi,
  • kinkekaubad kuni 400 USA dollari väärtuses.

Sularaha üle 10 000 usd tuleb lennujaama saabumisel kirjalikult deklareerida. Selleks kasutatakse lennukis jagatud vorme.

Kohaldatakse ranget impordikeelu poliitikat:

  • narkootilised ained,
  • puuviljad,
  • lihatooted,
  • Põhja-Korea päritolu trükised ja videolindid.

Kui soovite eksportida kultuuriväärtusi ja rahvuslikke antiikesemeid, on vaja kontrolli ja luba Seoul Metropolitan Government, Art & Antique Assessment Office'lt Souli linnavalitsuses.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.