Salinas de Pedra de Lume

Sool Pedra Lume'is

Salinase soolajärv asub saare kirdeosas Pedra de Lume küla lähedal. Soola on saarega lahutamatult seotud, sest seda on siin kaevandatud alates 1833. aastast, kuigi vähemal määral.

Salinas'i soolalaod asuvad kustunud kraatris, kus kilomeetri kaugusel asuvast ookeanist voolab merevesi läbi vulkaaniliste kivimite pragude, ning neid kasutatakse tänapäevalgi soolatustamise ja soola kaevandamise eesmärgil. Suurem kaevandamine lõpetati 1985. aastal ja tänapäeval kaevandatakse soola peamiselt turistidele.

Kaevandatud soola toodi Cabo Verdest meritsi. Pideva transpordi probleem soolatustamise köitest laevadele lahendati lõpuks 1100 meetri pikkuse puidust köisraudtee abil kraatrist merre. See ehitati 1921. aastal ja selle maste saab Salinas ikka veel imetleda.

Salinas de Pedra de Lume on koht, mida peaksite oma Cabo Verde puhkuse ajal kindlasti külastama. Siia saate suunduda individuaalselt rendiautoga või reisikorraldaja fakultatiivse reisi raames.

Vannituba Salinas'is

Tehisjärvede vesi on kuni 27 korda soolasem (soolasisaldus vees) kui kõrvalasuvas ookeanis. Selles vees suplemine on unustamatu kogemus.

Lamage vabalt selili ja laske sellel paksul soolasel vedelikul end üle ujutada. Te ei uppu ja kindlasti ei püüa seda teha pea ees.

Sellises soolases vees suplemine mõjub nahale soodsalt ja ravib nahaprobleeme, nagu lööve ja ekseem.

Kuid ärge laske soolasel veel liiga pikalt mõjuda ja kasutage ära kohalikke magevee dušše. Maksab 1 eur poole minuti eest.

Duššide kõrval on riietusruumid ja tualetid, samuti bistroo ja väike pood, kus müüakse vanni- ja köögisoola.

Sissepääs Salinas maksab 5 eur.

Pedra de Lume

Kindlasti ärge jätke oma külastuse ajal külastamata Pedra de Lume'i kalandus- ja soolaküla. Siit väljuvad kümned soolalaevad. Nende mälestuseks on tänapäeval rannas ja meres laiali pillutatud vrakid.

Rendige auto internetis Booking.com-i kaudu

Rannas asub Area Docas restoran, kus saate nautida lõunasööki või suupisteid koos suurepärase vaatega ookeanile.

Küla ajalooline vaatamisväärsus on varemetes soola ladu ja punane Faroli tuletorn.

Farol de Pedra de Lume tuletornist avaneb kaunis vaade ookeanile ja piirkonnale endale. Tehke siin jalutuskäik.

Mida piirkonnas näha

Avastage kõik vaatamisväärsed kohad Sal.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.