Sal - Ilm ja parim aeg reisimiseks

Sal

Sal'i võib pidada päikesepaisteliseks saareks. Päike paistab siin 350 päeva aastas ja tänu saare tasasele maastikule ei leia sa eriti palju varju, välja arvatud vihmavarju all. Ilmad on ideaalsed aastaringseks puhkuseks mere ääres rannas ja vees endas.

Kliima on troopiline, kuid kõrbe iseloomuga. See on kuiv, soe ja tänu Sal'i asukohale tuule poole, tuuline.

Tuul puhub tavaliselt kirdest ja kui viibite saare edelaosas, näiteks Rio kuurortides, olete hoonetega suurepäraselt kaitstud. Isegi siis ei ole tuul tugev ja seda võib pidada pigem läbivaks tuuleks. See on kõige tugevam detsembrist veebruarini.

Pilvi ei näe siin palju ja kui näete, siis on need tunni aja jooksul kadunud. Salil ei saja vihma. Mõned tilgad võivad septembris küll langeda, kuid need kaovad hetkega ja ilmal ei ole muud valikut, kui rannad taas päikesepaistega valgustada.

Temperatuurid aasta jooksul

Milline on Salil aasta jooksul ilm?

Ilm jaanuaris

Jaanuar pakub tuulist ilma, seega tuleb arvestada sellega, et veest välja tulles on kohati külm. Siiski jääb see vaid mulje. Varjus on üle 24 °C ja öösel mitte vähem kui 19 °C. Ookeani temperatuur on ilus 24°C.

Ilm veebruaris

Veebruaris on temperatuurid paar kümnendi võrra kõrgemad, nii et päeval on oodata stabiilselt 25 °C ja vee temperatuur umbes 24 °C. Ilm on endiselt tuuline, kuid kuu lõpuks on tuuled märgatavalt vaibunud ja meri hakkab rahunema.

Ilm märtsis

Märts võib veel olla tuuline aeg, kuid ilm näitab juba märke sellest, et kuum suvi on lähenemas. Temperatuurid üle 25 °C ja endiselt soe meri 24 °C juures ei ole häda. Soojadel päevadel ei ole ka üle 30 °C temperatuurid varjus erandiks.

Ilm aprillis

Kuna aprill on esimene kevadkuu, siis on aprill pigem märk sellest, et Cabo Verdel on suvi käes. Kuumad päevad jäävad 30 °C lähedale, kuid püsivad päevad jäävad 25-26 °C vahele. Ookeanipesu üle Sal on endiselt 24-25 °C.

Ilm mais

Mai on kuu, mil temperatuurid hakkavad tõusma ja jätkavad seda kuni puhkuse lõpuni. Maikuus on keskmine päevane temperatuur umbes 26 °C ja vesi on juba 25 °C.

Juunikuu ilm

Juunis on garanteeritud, et te ei näe taevas ühtegi pilve. Päikesepaistelistele päevadele lisandub umbes 27 °C ja meri hakkab soojenema. See on juba üle 25 °C.

Ilm juulis

Juuli on ideaalne kuu lastega peredele. Suvepuhkus on täies hoos ja suvised temperatuurid on Salil stabiilsed. See on alati umbes 28 °C, päikesepaisteline ja meri on jaheda 27 °C. Basseinides on vesi palju soojem.

Ilm augustis

August on aasta teine kõige kuumem kuu, kus temperatuur ei lange päeval kunagi alla 30 °C ja öösel 24 °C. Tuul praktiliselt puudub ja meri on vaikne ning temperatuur on umbes 27 °C.

Ilm septembris

September on aasta kõige kuumem kuu. Ekstreemse kuumuse korral on 35 °C, kuid oodata on pigem stabiilset temperatuuri 30 °C ümber. Tänu ookeanile ei ole kuumus nii rõhuv kui teistes Aafrika suvistes sihtkohtades. Meri on ikka 27 °C. Samas peetakse septembrit vihmaseks kuuks. Kokku sajab siiski kümmekond tilka ja üle 3 päeva ei näe te midagi muud kui selget sinist taevast.

Ilm oktoobris

Oktoober on kuu, mil tuul hakkab taas tõusma. See tugevneb järk-järgult ja kuu lõpus on juba tuuline hooaeg. Ärge muretsege, see ei piira teie puhkust. Temperatuur on umbes 29 °C ja meri 26 °C.

Ilm novembris

November toob koos tuulega Salisse palju veespordisõbralikke turiste. Pidev tuul soodustab purjelauasõitu ja lohepurskamist. Temperatuurid on kõrged - päeval on 28 °C ja meres 26 °C.

Ilm detsembris

Detsembrikuu ei ole ilmastiku poolest üks parimaid, kuid jõulud ja pühad muudavad Cabo Verde suure nõudlusega ja kuupäevad müüakse välja. Päeval on 26-27 °C ja meri on meeldiv 25 °C.

Temperatuuritabel aasta jooksul

Sal - õhu ja ookeani temperatuurid

Kuu
Ilm
Air
Vesi
Jaanuar
tuuline
25 °C
23 °C
Veebruar
tuuline
25 °C
22 °C
märts
tuuline
25 °C
22 °C
Aprill
päike
26 °C
22 °C
võib-olla
päike
26 °C
23 °C
juuni
päike
27 °C
23 °C
juuli
päike
28 °C
24 °C
August
päike
30 °C
25 °C
September
päike
30 °C
26 °C
Oktoober
päike
30 °C
26 °C
November
päike
28 °C
25 °C
detsember
tuuline
26 °C
24 °C

Millal kolida Sal

Millal minna puhkusele Cabo Verdele? Kui te ei nõua sportimiseks ilmastikutingimusi, võite lennata igal ajal.

Aastaringselt stabiilsed temperatuurid vahemikus 25 °C ja 30 °C ning püsivalt päikesepaistelised päevad, ei tule ette kuupäeva, mida võiks kirjeldada kui "millal mitte minna Cabo Verdele".

Veespordi harrastamiseks suunduge siia novembrist veebruarini.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.