Haide laht

Sidrunhaid Cabo Verdel

Umbes saare keskel idarannikul asub madal kaljune rannajoon, mida tuntakse nime all Shark Bay . Paljud peavad seda lahte parimaks kohaks, mida Salil näha, ja nad ei ole kindlasti kaugel tõest.

Astuge vette, seiske paigal ja oodake, kuni kümned beebid sidrunhaid hakkavad teie ümber vohama.

Suurim sidrunhai on 3,5 meetri pikkune ja kaalub 180 kilogrammi. Ärge muretsege. Sa ei näe siin rohkem kui poolemeetriseid tibusid ja nad ei tee sulle haiget, isegi mitte täiskasvanud.

Iga kahe aasta tagant sünnitab emaslind 4-17 väikest haid, kes peavad ise enda eest hoolitsema. Seetõttu viibivad nad madalates vetes, kus nad jäävad umbes 12-15-aastaseks, enne kui nad kaldast täielikult lahkuvad ja ookeani suunduvad.

Kuna nad tulevad siia

Võtke Santa Mariast rendiauto mööda peateed Pedra de Lume'ile. Te näete teele pööret ja järgige seejärel liivast asfalteerimata teed mööda rannikut, kuni näete suurt laevavrakki.

Rendige auto internetis Booking.com-i kaudu

Mida kaasa võtta? Kindlasti ujumisriided ja vesijalatsid. Kui sul ei ole vesijalatsid, saad neid 3 euro eest rentida kohalikelt ettevõtjatelt. Nad jõuavad sulle ka giidiga ja garanteerivad hai nägemise. Keeldu, ei ole põhjust mitte. Nad võivad siis küsida teilt "sissepääsutasu", mida te lihtsalt ignoreerite. Sissepääsutasu ei ole.

Haid ujuvad ookeanis umbes 50 kuni 100 meetri kaugusel kaldast, kus te olete põlvesügavuses vees.

Seal on isegi naljakad tualetid 1 eur eest.

Teine võimalus on muidugi fakultatiivne ekskursioon. Kui lähete siia individuaalselt, minge võimalikult vara, et vältida turistide rahvamassi, kes siis ühes kohas järjekorras seisavad.

Mida piirkonnas näha

Avastage kõik vaatamisväärsed kohad Sal.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.