Wizz Air hilinenud ja tühistatud lennud

Wizz Air - Airbus A320

Kas teie Wizz Airi lend on tühistatud või hilinenud 2 tundi või rohkem? Siis on teil õigus saada hüvitist kuni 600 eur inimese kohta.

Võite nõuda hüvitist otse lennuettevõtjalt või lihtsalt ja tasuta spetsialiseerunud agentuuridelt.

Hüvitise taotlemine

EÜ määruse nr 261 kohane hüvitis kehtib kõigi Wizz Airi korraldatud lendude kohta.

Erandiks on spetsiaalselt loodud Wizz Air Abu Dhabi üksus, mis ametlikult asub Araabia Ühendemiraatides. Selle lennufirma (piletikood "5W") lendude eest tuleb maksta hüvitist ainult siis, kui need väljuvad ELi lennujaamast.

Wizz Airi hilinenud lend

Kui lend hilineb väljumislennuväljal 2 tundi või rohkem, peab Wizz Air pakkuma teile tasuta värskendust, mis on proportsionaalne hilinemise pikkusega.

Kui hilinemine saabumislennujaamas on 3 tundi või rohkem, on teil õigus saada rahalist hüvitist 250 eur kuni 600 eur sõltuvalt kahe lennujaama vahelisest vahemaast.

Teil on õigus rahalisele hüvitisele ainult siis, kui Wizz Air on hilinemises süüdi. Lisateavet leiate jaotisest Hüvitis lennu hilinemise korral.

Kaugus Hilinemine Hüvitis
kuni 1 500 km 3h+ 250 eur
1 500 kuni 3 500 km 3h+ 400 eur
üle 3 500 km 3h+ 300 eur
üle 3 500 km 4h+ 600 eur

Tühistatud lend Wizz Airiga

Kui Wizz Air tühistab teie lennu rohkem kui 14 päeva enne väljumist, on teil õigus tasuta muuta kuupäeva või saada tagasi algne piletihind.

Kui teie lend tühistatakse vähem kui 14 päeva enne väljumist, on teil automaatselt õigus saada rahalist hüvitist kuni 600 eur.

Ka siin kehtib hüvitis ainult siis, kui lennuettevõtja tühistab lennu, mitte ettenägematute asjaolude tõttu.

Loe selle kohta lähemalt artiklist Lennu tühistamise eest makstav hüvitis.

Kust taotleda hüvitist

Wizz Airil on hüvitise saamiseks spetsiaalne kontaktvorm aadressil wizzair.com/refunds-and-compensations.

Sageli püüavad lennuettevõtjad aga hüvitist vältida ja kogu nõude menetlemist venitada, ignoreerides ja valetades, seega pöörduge otse agentuuri poole.

Saate kuni 600 eur

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.