easyJet hilinenud ja tühistatud lennud

easyJet

EasyJet on üks Euroopa suurimaid lennufirmasid ja seetõttu on loogiline, et eriti suvehooajal saab vältida lendude hilinemisi või tühistamisi. Sellistel juhtudel kaitseb reisijaid ELi määrus 261, mis tagab reisijate õigused, sealhulgas võimaliku hüvitise kuni 600 eurot inimese kohta.

Hüvitise saamine easyJetilt

Hüvitis kehtib kõigi easyJeti korraldatavate lendude kohta.

Lennu hilinemine easyJetiga

Hilinenud lendude puhul hakkavad reisijate õigused kehtima üle 2 tunni pikkuste hilinemiste korral. Sellisel juhul on teil õigus saada värskendustasu. Sõltuvalt lennujaamast annab lennufirma sularaha vautšeri toidu ostmiseks või vautšeri konkreetsesse restorani võileiva ja vee ostmiseks.

Üle ühe tunni kestva hilinemise korral on teil õigus saada ka hotell koos söögi ja lennujaama pealevõtmisega. Selliseid hilinemisi easyJetiga siiski eriti ei juhtu.

Kui jõuate sihtkohta 3 tundi või rohkem hilinemisega, võite nõuda ka rahalist hüvitist. Pea aga meeles, et hilinemise eest peab vastutama lennufirma. See ei hõlma erakorralisi asjaolusid, nagu lennujuhtide streik, lennujaamatöötajate streik või ilmastik.

Kaugus Hilinemised Hüvitis
kuni 1 500 km 3h+ 250 eur
1 500 kuni 3 500 km 3h+ 400 eur
üle 3 500 km 3h+ 300 eur
üle 3 500 km 4h+ 600 eur

Hüvitist saate taotleda otse aadressil easyjet.com/claim/eu261 või spetsialiseerunud agentuuridelt, kes võtavad umbes veerandi hüvitise summast. Seda seetõttu, et lennuettevõtjad ei vasta sageli teie nõudele või esitavad vabandusi ja pakuvad vähendatud hüvitist.

Hüvitise saamine easyJetilt

Tühistatud lend easyJetiga

EasyJet ei tühista lende väga sageli ja kui ta seda teeb, siis enne 14-päevase tähtaja möödumist, mille puhul teid ei hõlma ELi 261. reisija õigused. Sellisel juhul on teil õigus saada raha tagasi või tasuta ümberistumine teisele lennule.

Kui aga teie lend tühistatakse 13 päeva või vähem enne väljumist, on teil õigus saada ka rahalist hüvitist kuni 600 eur sõltuvalt eespool esitatud tabelis toodud vahemaadest.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.