Air Canada, SXM
Sint Maarteni Princess Juliana lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Saint Martin.

Transport Saint Martin lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 26. 2. 2024

Kuidas on parim viis St. Martini lennujaama terminali jõuda? Kõige mugavam viis saarel ringi liikuda on rentida auto, mis on isegi odavam kui kogu aeg taksoga sõitmine.

Kuid mööda põhiteed on võimalik transportida ka väga odavate väikebussidega, mis sõidavad samuti lennujaama. Üksikasjalikku teavet saarel reisimise kohta leiate meie St Martini reisijuhist.

Leia hotellide hinnad St. Martinil

Rendige auto

Rendige St Martini saarel auto, kui soovite uurida randu ja looduslikke vaatamisväärsusi väljaspool suuremaid linnu, kuhu ei pääse auto või taksoga.

Autorendifirmadel ei ole müügipunkte otse terminalis, vaid need asuvad lennujaamast Simpson Bay suunas kulgeva peatee ääres. Seetõttu peate alati oma auto ette broneerima. Kõrghooajal tuleb arvestada, et autorendipiletid müüakse välja nädalaid ette.

Broneerige auto SXMi lennujaamas ette.

Auto broneerimisel soovitame täita oma lennunumbri. Autorendiettevõtjad ootavad alati terminali ees ja ootavad hilinemise korral automaatselt teie saabumiseni.

Kõik autorendifirmad pakuvad tasuta transporti terminalist/terminali ja nende peakontorisse. Palun andke auto tagasi vähemalt 3 tundi enne väljumist, sest lennujaama peatänaval võivad tekkida aeglaselt liikuvad järjekorrad. Kuigi kõik rendifirmad asuvad lennujaamast 3 km kaugusel, võib tasuta kaubikuga sõit venida üle 45 minuti.

Väikebussid

Väikebussid sõidavad saarel kindla algus- ja lõpuaegadega.

Peatused on fikseeritud, kuid väikebuss peatub igal pool marsruudil. Väljumiseks hüüdke juhi poole "Stop, please". Kui soovite sisse astuda, lihtsalt lehvitage möödasõitva kaubiku suunas ükskõik kus tee ääres.

Lennujaamas peatuvad väikebussid umbes 100 meetrit enne terminali peatust peateel asuvas märgistatud peatuses.

Väikebussiga sõitmine ei ole väga mugav, kui reisite suure pagasiga. Kui teil on aga ainult seljakott või väiksem kohver, siis võib soovitada minibussiga sõitmist, eriti kui ööbite marsruudi lähedal asuvas hotellis. Taksoga kuluks sama palju aega ja te maksaksite kuni 20 korda rohkem.

Valdav enamik väikebusse on konditsioneeritud.

Philipsburgi-Maho liin kulgeb lennujaamast mööda. See on tähistatud ainult sihtkoha sildiga tuuleklaasi taga. Liin kulgeb lennujaamast läbi Simpson Bay ja Coal Bay lõunaosa. See lõpeb Philipsburgi kesklinnas.

Liin seevastu läheb ainult 1 km kaugusel asuvasse kuulsasse Maho rannapiirkonda.

Lennujaamast ei ole otsebusse Prantsuse Marigot'sse ja Coal Bay'sse tuleb teha suur ümbersõit.

Hinnad ja piletid

Sõidupiletid makstakse ainult sularahas juhile ja maksavad 1,50 usd. Bussist väljudes tuleb maksta ainult USA dollarites.

Teil ei pea olema täpne summa, juht annab teile vahetusraha ka suurema nimiväärtusega pangatähtede eest (soovitav on siiski maksta ainult kuni 20 dollari suuruste rahatähtedega).

Sõiduplaan

Väikebussid sõidavad ebakorrapärase intervalliga 5-10 minuti tagant. Esimesed bussid väljuvad marsruudile alles umbes kell 7:00 hommikul ja viimased bussid väljuvad umbes kell 20:00 õhtul.

Takso

Taksod on parim transpordivõimalus, kui teil on suur pagas või kui te ei ela Philipsburgi peatänava lähedal ja ei soovi autot rentida.

Terminalist väljas on ametlik taksopeatus, kus on kollastes T-särkides dispetšerid.

Pöörduge dispetšeri poole, öelge talle oma sihtkoht ja teile määratakse konkreetne auto.

Enamik taksosid on väikebussid ja kuna neid on vähe, peate tõenäoliselt jagama sõitu teiste reisijatega. Takso viib kõik reisijad kordamööda otse oma aadressile.

Hinda ei jagata reisijate vahel ja kõik maksavad täismäära. Kui te sõidate paarikaupa, siis maksate ainult ühe tasu paari, mitte inimese kohta.

Maksmine toimub ainult sularahas taksojuhile väljumisel. Hinnad on fikseeritud ja neid teatab teile alati dispetšer. Te võite maksta USA dollarites või eurodes.

  • Philipsburg - 20 USA dollarit
  • Philipsburgi sadam - 25 usd
  • Marigot - 20 usd
  • Simpson Bay - 15 usd
  • Cole Bay - 15 usd
  • Dawn Beach / Oyster Pond - 40 usd
  • Grand Case - 45 usd
  • Orient Bay / Anse Marcel - 50 usd

Paadiga Anguillale

Umbes 150 meetri kaugusel terminalist saate kasutada väikest kiirpaadiladu, mis viib teid otse SXMi lennujaamast Briti saarele Anguillale.

Kruiis kestab umbes 20 minutit ja paadid sõidavad 1-2 korda tunnis.

Ühe suuna pilet maksab 75 usd ja selle saab broneerida internetis aadressil stmartinbookings.com.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.