Riga
Riia lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Riia.

Transfeer Riia lennujaamas

Krystof Hajek ajakohastatud 24. 9. 2023

Riia lennujaamas toimuvad kõik lennud ühes terminalis, kus on keskne check-in saal kõigi sihtkohtade jaoks.

See on üks väiksemaid ja väga selgeid lennujaamu. Terminali sissepääsust kuni väljapääsuni kulub lennukini kõndimiseks mitte rohkem kui 10 minutit.

Odavad hotellid Riia lennujaama lähedal

Saali vasakul poolel asuvast ühest turvakontrollipunktist pääseb ühtsesse transiitväljakule, kus on väljumisväravad B ja C.

Mitte-Schengeni lennud lendavad "halli C" otsast, kus asub ka passikontroll. Need väravad on turvakontrollipunktist kõige kaugemal, seega kui lendate Riiast mitte-Schengeni riiki, jätke suurem varu ja ideaalis minge läbi turvakontrolli vähemalt 1 tund enne väljumist.

Ümberistumine lendude vahel

Tänu kaasaegsele AirBalticu võrgustikule on Riia oluline ümberistumispunkt, eriti Euroopasse suunduvatelt lendudelt Balti riikide, Skandinaavia või Taga-Kaukaasia suunas.

Ümberistumine on väga hästi korraldatud ja te ei pea üldse transiiditsoonist lahkuma, isegi kui te kombineerite ümberistumise ise, ostes 2 eraldi piletit (kui reisite ainult käsipagasiga).

Schengeni riikide vahelistel lendudel ei ole turva- ega passikontrolli.

Schengeni lennult ümberistumisel mitte-Schengeni lennule läbite ainult passikontrolli, vastasel juhul läbite turvakontrolli. Nende kontrollide juures ei ole siiski kunagi pikemaid järjekordi kui 10 minutit.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.