Transport Heraklion lennujaamast

Heraklion

Lennujaam asub Kreeta peatänava lähedal ja on hästi ühendatud ka Heraklioni linna bussivõrguga.

Kui lähete Kreetale koos reisibürooga, ei pea te transpordi pärast üldse muretsema. Kõndige lihtsalt saabuvate lendude saalist välja ja otse vastas asub reisibüroo teeninduslaud, kus delegaat suunab teid otse bussiga teie hotelli.

Autorent

Parim viis Kreeta omal käel avastamiseks on auto. Eriti äärepoolsetesse mägiküladesse, aga ka vähemtuntud randadesse sõidavad bussid sageli vaid 1-2 korda päevas.

Saabuvate lendude saalis on palju autorendifirmasid, nii kohalikke kui ka rahvusvahelisi. Tavalised hinnad kõrghooajal on umbes 48 eur päevas nädalase rendi eest.

Avalik buss Heraklioni

Bussiliiklus Heraklionis on suhteliselt usaldusväärne. Liinid 5, 6, 10, 11, 12, 15 ja 19 ühendavad kesklinna ja kaugbussijaama lennujaamaga umbes iga 6-10 minuti tagant.

Vaata hotelle Heraklionis

Liinid 6, 10, 11, 12, 15 ja 19 kulgevad keskusest lennujaama samal marsruudil, seega ainult keskusest (kui nad ühinevad eri suundadest ühise marsruudiga) lennujaama suunda tähistatakse liiniga 1. Lennujaamast kesklinna suundades säilitavad nad kogu marsruudil oma tähistuse, sest iga liin jätkab pärast kesklinna läbimist mujal.

Ametlik ühistranspordi veebileht: astiko-irakleiou.gr/en.

  • Keskus: liinid 1, 5, 6, 10, 11, 12, 15, 19.
  • Bussijaam: liinid 1, 6, 10, 11, 12, 15, 19.
  • Amoudara rand: liin 6

Pileti hind 1,10 eur ja seda saab osta bussipeatuses olevast piletiautomaadist või suuremate bussipeatuste (nt lennujaama) kassast. Pilet ei ole ülekantav ja lennujaama pääsemiseks tuleb osta vaid oranž pilet tsooni A jaoks.

Esimesed bussid väljuvad liinile umbes kell 6:00 hommikul ja viimased bussid väljuvad umbes kell 23:00 õhtul.

Te saate osta ka päevapileti konkreetseks kalendripäevaks hinnaga 5 eur ainult piletikassas. Ühe sõidu pileti saab siis juhi käest hinnaga 2 eur.

Tasuda saab alati ainult sularahas, välja arvatud bussipeatuses asuvas kioskis, kus saab maksta ka kaardiga.

Bussipeatus asub peateel umbes 100 meetri kaugusel terminalist. Saabuvate lendude saalist peate minema vasakule taksopeatuse suunas ja seejärel ületate kogu parkla sinise sildi "Bussijaam" suunas.

Linnadevahelised bussid

Väljaspool Heraklioni ida suunas liikuvatel bussidel on lennujaamas samuti peatus, täpsemalt umbes 150 meetrit terminali paremal pool peateel (asukoht google.com/maps).

Pileti saab osta otse bussipeatuse juures asuvast kioskist, kus saab maksta nii sularahas kui ka kaardiga.

Kõik bussid peatuvad lennujaamas Kokkini Hani, Kato Gouves, Hersonissos, Stalida, Malia, Neapoli, Agios Nikolaos, Ierapetra ja Sitia suunas. Heraklion - lennujaam - Agios Nikolaos lõigul sõidab kõrghooajal 1-2 bussi tunnis.

Sõiduplaani leiate veebilehelt. ktelherlas.gr, sisestage peatus "D.Aerodromio (lennujaam)". Pange tähele, et kellaajad on väga ligikaudsed ja buss võib jõuda 20 minutit hiljem, kuid võite julgelt 20 minutit varem kohale tulla.

Muude suundade saamiseks peate jõudma kesklinnas asuvasse peamagistraalini (asukoht google.com/maps), kust väljuvad bussid üle kogu Kreeta. Linnadevaheliste ühenduste leidmiseks külastage veebilehte ktelherlas.gr ning juhiste saamiseks Rethymno ja Chania kohta külastage e-ktel.com.

Takso

Kõikide saabumiste ja väljumiste jaoks on saadaval suur hulk ametlikke taksosid. Hind Heraklioni kesklinna on fikseeritud ja on 19 eur.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.