Transport Bali lennujaamast

Uluwatu

Teekond lennujaamast võib olla katsumus - lisaks lõpututele liiklusummikutele peateedel on Bali koduks ka taksomaffia, mis elatub reisijate teadmatusest. Nii et lugege järgmisi ridu hoolikalt.

Broneeri majutus Balil

Vaatamata suhteliselt lühikesele vahemaale, arvestage kümnete minutite sõiduaega lähimatesse Kuta või Sanuri kuurortidesse. Liiklusummikud on Balil väga sagedased ja tihedad.

Takso, Grab, GoJek otse terminalist

Takso on lihtsaim transpordiliik lennujaamast. Kui olete esimest korda Balil, soovitame kindlasti kasutada taksosid.

Blue Bird ja klassikalised taksod

Kohe pärast saabumist, veel terminalihoones, möödute Bali suurima taksoettevõtja Blue Birdi (helesinised autod) ametlikust filiaalist. Kui te ei soovi pärast saabumist millegagi tegeleda, peatuge selles filiaalis, kus töötajad korraldavad teile takso ja annavad teile ligikaudse hinna.

Blue Bird on siiski üks kallimaid võimalusi taksotranspordiks lennujaamast.

Kui jalutate terminalist välja, kohtate lennujaama halli ees seisvate mitteametlike taksojuhtide pakkumisi. Ärge reageerige neile, sest nad püüavad tõenäoliselt hinda erinevate trikkidega tõsta, isegi pärast teie kohalejõudmist.

Väljaspool rahvusvahelist terminali või riigisisese terminali saabuvate lendude saalis leiate ka teisi ametlikke taksopeatusi, mille hinnad on sarnased Blue Birdiga.

Grab, GoJek

Mobiilirakendus on kõige soovitatavam. Saate täpse hinna ette näha ja see on tavaliselt 10-15% madalam kui ametlikel taksodel. Samuti saate mobiilirakenduse kaudu mugavalt maksta sõidu eest kaardiga.

Indoneesias on kõige populaarsemad rakendused Grab ja Go-Jek, mis pakuvad väga sarnaseid hindu. Soovitame siiski alati mõlema rakenduse hindu kontrollida ja broneerida neist kahest odavam.

Grabil on rahvusvahelise terminali väljapääsust umbes 75 meetri kaugusel isegi konditsioneeritud ootesaal, kus sind aidatakse rakendust paigaldada või vajadusel takso kutsuda. Kui sul on rakendus juba installitud, saad takso otse terminalist tellida ja viivitamatult autosse minna.

Ligikaudsed hinnad

Millised on taksode ja Grabi hinnad otse terminalist?

  • Kuta (Beachwalk) - 108 000 idr
  • Sanur - 216 000 idr
  • Seminyak - Seminyak - 170 000 idr
  • Nusa Dua - Nusa Dua - 175 000 idr
  • Canggu - Canggu - 205 000 idr
  • Ubud - 435 000 idr
  • Amed - 990 000 idr
  • Bedugul (Beratan) - - 650 000 idr

Lihtsalt järgige lihtsat ettevaatusreeglit ja kõik läheb hästi.

Grab / GoJek hotellist HARRIS

Madalamate Grab- või taksotariifide juurde pääseb lühikese 3-minutilise jalutuskäiguga läbi lennujaama välise parkla hotelli HARRIS juurde. Riigisisesest terminalist on see umbes 7-minutiline jalutuskäik.

Hotelli HARRIS näete kohe pärast parkimismajast väljumist. Jätkake mööda peatänavat veel umbes 100 meetrit (HARRIS hotell ise loeb ikka lennujaama tsooni) ja haarake kõne näiteks Norm House Kuta hotelli tasandilt (asukoht Google.com/maps).

Kui tellid siit Grabi või GoJeki, saad kuni 3-5x madalama hinna kui 200 meetri kaugusel asuvast terminalist.

Avalik buss

Lennujaama teenindavad ka Teman Busi punased ja mustad ühistranspordibussid. Bussipeatus asub kohe koduterminalist väljas ja on tähistatud "BUS KSPN".

Liin 2 sõidab terminali juurde ja läbib Kuta idaserva, läbi Denpasari kesklinna kuni selle põhjaservani (lõppjaam GOR Ngurah Rai).

Bussid sõidavad umbes iga 10 minuti tagant ja pilet maksab 3 500 idr. Marsruudi kaarti, piletimüügivõimalusi ja sõiduplaane saab Google Play / App Store 'is olevast Teman Bus'i mobiilirakendusest (saadaval ainult Indoneesias).

Rentige roller

Kuigi rolleriga sõitmine on turistide jaoks Balil kõige levinum transpordivahend, ei ole lennujaamas rentimine väga soovitatav.

Otse terminalis ei asu ühtegi rolleri rendifirmat, kuid enamik Kuta rendifirmasid pakuvad siiski tasuta rolleri kohaletoimetamist teie saabumisel.

Siiski on rolleriga koos pagasiga sõitmine äärmiselt ebamugav ning samuti on soovitatav vähemalt esimesel päeval veidi kohaneda kohaliku liiklusega jalakäija-turisti positsioonilt.

Tavalised rolleri rendihinnad Balil on umbes 70 000 idr kuni 90 000 idr päeva kohta sõltuvalt sõiduki kvaliteedist.

Ideaalne on roller rentida, kui jõuate oma peamisesse viibimiskohta. Rendipoed on sõna otseses mõttes igal nurgal ja midagi ette broneerida ei ole vaja.

Rentige auto

Autoga sõitmine Balil on väga stressirohke asi pidevate liiklusummikute, väga kitsaste linnatänavate ning tiheda mootorratta- ja jalakäijate liikluse tõttu.

Kui te aga ei julge rolleriga sõita, on väikeauto rentimine suurepärane võimalus Bali kõiki nurki avastada. Rõhutame veel kord, et soovitame auto rentimist ainult kogenud juhtidele linnaliiklusest.

Autorendi hinnad on kõrged ja te maksate umbes 5 500 000 idr nädalas kõrghooajal.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.