Transport Toronto Pearson lennujaamast

Toronto

Pearsoni lennujaam on ühendatud raudteevõrguga ja seda teenindavad mitmed bussiliinid, mis teenindavad ümbritsevaid elamupiirkondi. Loomulikult on seal ka tohutu rendihoone, kus asuvad kümned rendiautofirmad.

Odavad hotellid Torontos

Rendiauto

Kas olete otsustanud reisida Kanadas ringi autoga? Rendige auto otse lennujaamas ja reisige omal käel, muretsemata sõiduplaanide ja mitte nii tiheda linnadevahelise liikluse pärast.

Torontos on suur valik autorendifirmasid, mida saate oma eelistuste järgi ühe klõpsuga võrrelda näiteks veebi kaudu. booking.com.

Hinnad on siin mõistlikud ja nädalane rent maksab umbes 345 cad.

UP Express Train

"UP Express" rong on kõige kiirem transport Toronto kesklinna. Rong sõidab 2 peatusega, mis viib teid kesklinna kesklinnas asuvasse Union Stationi. Lennujaama jaam asub terminal 1 2. korrusel.

Kui jõuate terminal 3, peate kõigepealt võtma tasuta automaatse Terminal Link rongi, mis viib teid 2 minutiga otse UP Expressi jaama.

Lihtsalt järgige selgeid "Train to City" märke.

Rongipiletid

Rongipileteid saate osta mõlema terminali saabumissaalides asuvatest piletiautomaatidest (pärast transiiditsoonist väljumist) või otse jaama perroonil. Kesklinnast reisides saate pileteid osta ka piletiautomaadist enne perroonile sisenemist. Tasuda saab kaardiga või sularahas. Pileti saab osta ka veebis aadressil upexpress. com või mobiilirakenduse kaudu.

Standardpilet maksab 12,35 cad ja kehtib ainult üheks sõiduks UP Expressiga, mitte muudes Toronto transiitvedudes. Rongid sõidavad iga veerandtunni järel alates kella 5.30-st kuni umbes keskööni. Sõit kesklinna kestab 25 minutit. Alla 12-aastased lapsed sõidavad tasuta ja üle 65-aastased pensionärid 6,20 cad eest.

TIPP: Kui sõidate UP Expressiga ka tagasi lennujaama, tasub osta automaadist 6 cad eest PRESTO kaart (summa, mida ei saa kasutada piletihindade eest), mida saab otse mis tahes summa peale laadida. PRESTO-kaarti saab kasutada kõigis Toronto ja selle ümbruse transpordivahendites. Üks rongisõit PRESTO Cardiga maksab 9,25 cad, seega tasub kaart end tagasi sõites ära.

 • Sõidu kestus Union Stationile: 25 minutit.
 • Sagedus: iga 15 minuti tagant
 • Sõiduhinnad: Sõiduhindade suurus: 1,5 eurot: 12,35 cad / 9,25 cad PRESTO kaardiga.
 • Viimane rong lennujaamast: 23:27 iga päev
 • Esimene rong Union Stationilt: 4:55 tööpäeviti, 6:00 nädalavahetustel ja pühadel.
 • Ametlik veebisait: upexpress.com

Buss kesklinna

Odavam, kuid oluliselt pikem alternatiiv on bussiliinid. Kõik liinid peatuvad alati mõlemas terminalis ja ainult maapealsel tasandil saabumiskorruste juures. Peatusmärgid on väga selged ja kõikide bussiettevõtete pileteid saab osta eelnevalt nii 1. kui ka 3. terminali saabumissaalides (avalikus ruumis) asuvatest automaatidest.

Kogu sõiduaeg kesklinna koos ümberistumisega metroosse on 60-90 minutit, sõltuvalt valitud marsruudist.

Kui sõidate otse Torontosse, kasutage TTC punaseid ja valgeid busse liinidel 52 või 900.

Ümberistumise pilet kesklinna maksab 3,35 cad. Bussides saab kasutada ka PRESTO-kaarti, kuid sel juhul ei tasu see end ära, sest soodustus võrreldes paberil oleva PRESTO-piletiga on vaid 5 senti. PRESTO-kaardi ostuväärtus on 6 cad.

Sõiduplaane ja teavet ühistranspordi kohta leiate TTC veebilehelt: www.ttc.ca.

 • Liin 900 Airport Express sõidab Green Line 2 Kiplingi metroojaama lõpp-punktini, kust saab metrooga kesklinna sõita. Kui aga suundute otse kesklinna, peate siiski ümber istuma Spadina jaamas kollase liini 1 metroosse.
  • PRESTO pileti hind: 3,35 cad (kehtib 120 minutit, mis tahes arvu ümberistumiste korral - ümberistumisel tuleb alati "piiksutada" pilet lugemisseadmesse/pöördalauale metroos).
  • PRESTO päevapileti hind: 13,50 cad (kehtib kogu kalendripäeva jooksul kõikides TTC sõidukites).
  • Sagedus: 9-10 minutit päeval, 20 minutit hommikul ja öösel.
  • Bussi sõiduaeg Kiplingi / kogu sõiduaeg kesklinna: 17 minutit / 50 minutit
  • Viimane buss lennujaamast - 1:59, kuid viimane metroo Kiplingist kesklinna sõidab kell 1:31, seega viimane buss lennujaamast, et jõuaksite metroosse, sõidab kell 1:05.
  • Esimene buss lennujaama - 5:32 tööpäeviti, 7:40 pühapäeviti (esimene metroo Spadina jaamast väljub alles 5:58, 8:12 pühapäeviti).
 • 52 / 952 sõidab mööda Long Lawrence Street' i Toronto põhjaotsani, kus ta ühineb Lawrence West'i jaamas kesklinna suunas kulgeva kollase liini 1 metrooliiniga. Sõit on aga pikk ja võtab ainuüksi lennujaamast Lawrence West jaama peaaegu tund aega + veel 25 minutit metrooga kesklinna. Liin 952 on ekspressliin, kuid Lawrence Westi jaama jõudmine võtab siiski umbes 40 minutit.

  Lennujaama poole sõites saab kasutada ainult 52A või 952 varianti, teised ei sõida lennujaama.
  • Pileti hind: sama mis liinil 900
  • Sagedus: 7-10 minutit tipptunnil, 15-20 minutit tipptunnivälisel ajal.
  • Viimane buss lennujaamast - 1:55
  • Esimene buss Lawrence West jaamast lennujaama - 5:05 hommikul tööpäeviti ja laupäeviti, 4:36 pühapäeviti.

Takso

Ametlikud taksod ja ühistransporditeenused, nagu Uber ja Bolt, on saadaval mõlema terminali ees kõikidel kellaaegadel.

Sõidu hind Toronto kesklinna (Union Station) on umbes 61 cad.

Öine transport

Öösel saate Toronto kesklinna põhjaossa (Spadina Ave) sõita ainult bussiliiniga 300. See sõidab umbes kell 2:15 kuni 5:00 hommikul umbes 20-minutiliste intervallidega. Seejärel sõidab see pühapäeviti kuni 7:45 hommikul, kusjuures ajavahemikus 5:00-7:40 on 9-10-minutiline intervall.

Sõiduhinnad on samad kui päevasel ajal toimuvatel liinidel ja sõit kesklinna kestab umbes 40 minutit.

Kohalikud bussid

Bussiühendused lähedalasuvatesse sihtkohtadesse on kättesaadavad ainult kohalike hotellide elanikele või külalistele, kuid kõik hotellid pakuvad oma tasuta hotelli-/lennuväljakutransporti.

Kõikide liinide ja ettevõtete üksikasjalik nimekiri on leitav lennujaama veebisaidil: torontopearson.com.

Ühistranspordiliinide kaart

Vaadake kõigi Toronto Pearson YYZ lennujaama teenindavate bussi- ja rongiliinide kaarti.

Kaugliinibussid (Niagara Falls jne)

Kaugliinibussid paljudesse Kanada ja Ameerika sihtkohtadesse peatuvad samuti otse terminali juures. Ühendused on tavaliselt kallimad kui Toronto kesklinnast.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.