Transport Tirana lennujaamast

Tirana

Lennujaama sõidavad bussid Tirana kesklinnast ja teistest Albaania linnadest.

Autorent

Kui te suundute Albaaniasse eesmärgiga reisida mööda riiki, on auto rentimine kindlasti kõige mugavam viis, kui soovite võimalikult palju asju ära tabada ja mitte sõltuda väga spetsiifilisest ja pikast linnadevahelisest bussitranspordist.

Tirana lennujaamas tegutseb suur hulk autorendifirmasid, alates kohalikest kuni suurte rahvusvaheliste firmadeni.

Võrdle autorendi hindu 1 klikiga

Hinnad varieeruvad oluliselt sõltuvalt hooajast. Suvel saab maksta 73 eur päevas , samas kui ülejäänud aasta jooksul alates 29 eur.

Bussid

Kui reisite linnaturismi eesmärgil või soovite Albaanias ringi liikuda kohaliku transpordiga, kasutage ainult busse lennujaama/väljakult.

Kõigi busside jaam asub umbes 150 meetri kaugusel saabuvate lendude saali väljapääsust. Möödute KFC-st paremal ja kõnnite tasa ja targu mööda parkla lõppu, kus teie ees seisab alati mitu bussi või kaubikut, mille tuuleklaasi taga on tavaliselt sihtkoha nime sisaldav silt.

Tirana kesklinna

Bussid kesklinna sõidavad kord tunnis kell XX:00. Bussiliin ei ole tähistatud ühegi numbriga, vaid ainult sildiga "Airport" või "Tirana". Keskuses on bussipeatus ooperimaja taga. Bussipeatuse täpne asukoht on esitatud veebilehel google.com/maps.

Sõiduplaanid leiate veebisaidilt luna.al.

Pilet maksab 400 kõik ja see ostetakse bussis konduktorilt. Astuge rahulikult seisvasse bussi, teid suunatakse alati sinna, mis sõidab esimesena. Kui buss hakkab sõitma, läheb konduktor läbi bussi ja kogub raha. Tasuda saab sularahas Albaania lekides (400), eurodes (4€) või kaardiga.

Pileti saab osta ka veebist veebilehel book.distribusion.com hinnaga 4 eur.

  • Sõiduaeg - 30 minutit.
  • Sagedus - iga tund, alati kell xx:00
  • Esimene ja viimane ühendus - bussid sõidavad 24/7 mõlemas suunas.

Intervall ja kellaajad on samad nii tööpäevadel kui ka nädalavahetustel. Buss lennujaamast kesklinna sõidab ilma peatusteta teistes peatustes.

Durrësisse

Otse lennujaamast pääseb ka Albaania suurimasse mereäärsesse linna nimega Durrës.

Bussid sõidavad aga ainult 7 korda päevas. Piletid maksavad 600 kõik ehk 6 eur. Maksmiseks võetakse tavaliselt vastu eurosid.

Vlorësse

Albaania suurimasse kuurortisse sõidavad 6 korda päevas otsebussid/mikrobussid (täpsed ajad on toodud lennujaama kodulehel ). Pilet maksab 1 000 all ja sõit kestab umbes 2 ja veerand tundi.

Takso

Takso on kõige mugavam transpordiviis, kui te ei asu otse kesklinnas, sest lennujaamabuss ei peatu kusagil teel.

Tiranas ei ole ühistaksoteenuseid nagu Uber või Bolt, kuid tavalisi taksosid on lennujaamas ja linnas palju. Sõit Tirana kesklinna peaks maksma umbes 2 500 kõik.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.