Stockholm
Stockholmi Arlanda lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Stockholm Arlanda.

Transport Stockholm Arlanda lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 11. 4. 2024

Lennujaam on hästi ligipääsetav ühistranspordiga, ekspressbussidega ja eriti raudteega.

10 parimat hotelli Stockholmis

Kõige kiirem ja kallim viis kesklinna jõuda on rongiga, kõige odavam on kombineerida ühistranspordibuss Märsta jaama ja linnalähirongiga.

Vy-Flygbussarna bussid pakuvad parima hinna ja kvaliteedi suhtega bussi, millel on kesklinnas rohkem peatusi.

Osta alati parima hinnaga piletid konkreetse vedaja veebilehelt. Veebilehel sj.se on kõige madalamad hinnad ainult enda või SL-ühenduste puhul. Teiste vedajate pileteid saab osta sj.se kaudu, kuid need on tavaliselt kallimad.

Lennuettevõtja Tüüp Hind Reisiaeg Sagedus
Arlanda Express Rong 340 sek
640 sek Edasi-tagasi
18 minutit 30 minutit
Mälartåg Rong 218 sek 19 minutit 60 minutit
Pendeltåg 40 Rong 177 sek 38 minutit 30 minutit
Vy-Flygbussarna Buss 129 sek 50 minutit 15 minutit
Flixbus Buss alates 95 sek 45 minutit 60-75 minutit
Liinid 583/597 + Pendeltåg 40/41 Buss+rong 39 sek
165 sek 24 tunniks
70 minutit 15 minutit

Rongid Stockholmi

Raudtee on kiireim transpordiliiklus Stockholmi kesklinna ja ümberistumisega kogu Rootsi. Saate kasutada kahte tüüpi ronge.

Arlanda Express ja Mälartåg.

Ekspressrongid, mis sõidavad Stockholmi keskjaama ilma peatusteta vastavalt 18 ja 19 minutit, käitavad kaks erinevat ettevõtet: Arlanda Express ja Mälartåg.

Pileti saab osta internetis aadressil arlandaexpress. com (kuupäeva ei sisestata, pilet kehtib kõigi teenuste jaoks kuni selle kasutamiseni) või aadressil malartag. se (sisestatakse konkreetne teenus, kuid võite kasutada ka hilisemat teenust antud päeval). Mõlema vedaja puhul saab pileti osta ka automaadist, kus saab maksta ainult kaardiga.

 • Arlanda Express - 340 sek edasi-tagasi / 640 sek edasi-tagasi
  • Grupisoodustus 2 inimesele - 460 sek üks sõit / 920 sek edasi-tagasi
  • Grupisoodustus 4 inimesele - 700 sek edasi-tagasi / 1 400 sek edasi-tagasi
 • Mälartåg - 218 sek ühe otsa pilet (edasi-tagasi hinnaalandus puudub).

Arlanda Express rongid sõidavad 3 korda tunnis ja peatuvad lennujaamas jaamades "Arlanda Norra" (terminalid 4/5) ja "Arlanda Södra" (terminalid 2/3).

Mälartågi rongid sõidavad ainult üks kord tunnis ja peatuvad SkyCity terminali all asuvas Arlanda Central jaamas.

 • Sõiduaeg Stockholmi C - 18 minutit
 • Piletihind - 340 sek / 640 sek edasi-tagasi Arlanda Expressi või 218 sek Mälartågi rongil (grupisoodustus 2 inimesele ainult Arlanda Expressi rongil).
 • Sagedus - 15-30 minutit (3 ümberistumist tunnis) Arlanda Expressiga või 60 minutit Mälartågiga.
 • Esimene ühendus Stockholmi C-st - 4:20 (Arlanda Express)
 • Viimane ühendus lennujaamast - 1:05 (Arlanda Express)

Kui Arlanda Express algab ja lõpeb alati Stockholmi C jaamas, siis Mälartåg sõidab kuni Örebrosse.

Kohalikud rongid

Lennujaamas peatuvad ka Stockholmi Transpordiettevõtte SL (edaspidi Pendeltåg) tavalised kohalikud rongid ja Rootsi Raudtee SJ kaugrongid. Pange tähele, et liini 40 "Pendeltåg" rongile ostetud piletit ei saa kasutada SJ InterCity rongidele ja vastupidi.

Lennujaama piletihinnad on siiski kõrgemad kui tavalised linnahinnad ning Stochkolmi päeva- ja mitmepäevapileteid ei saa kasutada SJ või SL otserongide puhul.

SJ / SL rongid peatuvad Arlanda keskjaamas SkyCity terminali all.

Piletid "Pendeltåg" rongidele liinil 40

Pileteid saab osta jaama sissepääsu juures asuvast kassast või SL-i mobiilirakendusest (Google Play / App Store). Pileti saab osta ka Rootsi Raudtee SJ veebilehe kaudu, kuid selle eest tuleb maksta 23 SEK lisatasu.

 • Sõiduaeg Stockholmi C - 38 minutit
 • Piletihind - 177 sek
 • Sagedus - 30 minutit
 • Esimene ühendus Stockholmi C-st - 4:08
 • Viimane ühendus lennujaamast - 0:43

Sõidu kestus on 38 minutit, kuna liin 40 rongid peatuvad mitmes jaamas teel. Liini 40 Pendeltåg rongide eelis on see, et Stockholmi C jaamast jätkub see Stockholmi lõunapoolsetesse osadesse ilma ümberistumiseta, vt kaarti allpool.

SJ rongide piletid

Kesklinna jõudmiseks saab kasutada ka SJ linnadevahelisi ronge, kuid pileteid saab osta ainult lennujaamas sj. se või SJ mobiilirakenduse kaudu ning need on kallimad kui liini 40 rongide puhul.

 • Alates 185 sek

Vaadake ka muud kui Rootsi raudtee reisijuhti:

 • Rongid ja transport Rootsis
 • Kui palju mis maksab Rootsis

Bussid Stockholmi

Parima hinna ja kvaliteedi suhtega Vy Flygbussarna bussid sõidavad Stockholmi kesklinna 3 erineval liinil. Peatused leiad lennujaamas terminali 2/3 ees.

Ühe suuna pilet maksab 129 sek, kuid kaugematesse peatustesse (nt Brommaplan) on hind 139 sek.

Osta pilet - Flygbussarna.se

Teil Flygbussarna on eelis võrreldes rongi või Flixbussiga mitmel liinil ja teenindab seega suurt osa Stockholmi otseliinidega.

Flgybussarna liinid:

 • Arlanda - Cityterminalen (Stockholmi kesklinn): alates 3:00 kuni 2:10 iga 15 minuti järel (hommikul ja õhtul 30 minutit).
 • Arlanda - Liljeholmen: kell 4:00 kuni 23:55 30-minutilise intervalliga.
 • Arlanda - Brommaplan: kell 3:55 kuni 23:35 iga 60 minuti järel.

Flygbussarna teenuseid täiendavad mitu korda päevas odavamad Flixbus'i teenused. Sõltuvalt bussi saadavusest on pileti hind vahemikus 93 sek kuni 120 sek. Miinuseks on oluliselt harvem teenindamine ja ainult üks peatus kesklinnas.

Ideaalis ostke piletid veebist mõlema ettevõtte veebilehelt.

 • flygbussarna.se/en/arlanda (See ostetakse ilma kuupäeva ja kellaaja sisestamiseta ning kehtib 3 kuud alates ostmisest mis tahes ühenduse puhul).
 • flixbus.com (ostetud konkreetse ühenduse jaoks)

Flygbussarny bussid peatuvad lisaks terminalidele veel mitmes kohas Stockholmis, näiteks Järva Krogis, Frösundas või Norras.

 • Sõiduaeg kesklinna - 45-50 minutit.
 • Sõiduhinnad - alates 95 sek Flixbus või 129 sek Flygbussarna puhul.
 • Sagedus - 15-30 minutit Flygbussarna, ebakorrapäraselt umbes 10-13 korda päevas Flixbus.
 • Esimene ühendus Stockholmi C-lt - 3:00 (Flygbussarna)
 • Viimane ühendus lennujaamast - 2:10 (Flygbussarna)

Odavaim viis kohale jõudmiseks Märsta jaama kaudu

Odavaim, kuid pikim viis Stockholmi kesklinna ja põhjaossa jõudmiseks on sõita bussiga nr 583 või 597 lähedalasuvasse Märsta raudteejaama ja sealt edasi sõita linnalähirongiga liin 41.

Pilet 42 sek eest maksab 75 minutit ja sellest piisab Stockholmi kesklinna jõudmiseks. Üksikpiletite tsoneerimine on kaotatud ja see kehtib kogu ühistranspordiga teenindatavas piirkonnas.

Üksikpileti eest saate mugavalt maksta kontaktivaba maksekaardiga, mille kinnitate bussis või rongiplatvormil (sh ümberistumised) asuvale valideerijale.

Kaardiga maksmisel ei ole siiski päevapiiranguid, seega kui soovite kasutada 24-tunnist piletit, on mugavam osta see mobiilirakenduse kaudu või piletikassast.

Selle transpordikombinatsiooni puhul saab kasutada ka mitmepäevapileteid (buss 583/597 + rongid Märsta jaamast):

 • 24 tundi 175 sek eest
 • 72 tundi 350 sek eest
 • Täielik juhend Stockholmi piletihindade kohta

Pileti saab osta füüsilise kaardina SL-i piletikassast saabumisterminalis või mugavamalt SL-i mobiilirakenduse kaudu (saadaval aadressil: Google Play / App Store).

Kokku kestab sõit 60-70 minutit 15-minutilise intervalliga nii bussiga nr 583 kui ka rongidega 40 + 41 Märstast Stockholmi C, mis sõidavad sagedamini.

Esimene rongiliiklus Stockholmi C-st Märsta suunas väljub kell 4:08 (rong sõidab otse lennujaama, kuid lisatasu eest 181 sek). Viimane buss 597 lennujaamast väljub kell 0:34.

Uuri kõike Stockholmi ühistranspordi kohta.

 • 22 kohta, mida Stockholmis vaadata
 • Ühistranspordi piletihinnad
 • Parimad metroojaamad Stockholmis

Stockholmi transpordi kaart

Uppsalasse

Uppsala ülikoolilinn asub lennujaamast veidi põhja pool ja on umbes sama kaugel kui Stockholmi kesklinn, kuhu pääseb busside ja rongidega kogu päeva jooksul.

Rong

Uppsalasse saab kõige sagedamini Pendeltågi rongiliiniga 40, mis sõidab iga 30 minuti tagant. Sõit Uppsala C jaama kestab 19 minutit ja pilet maksab 179 sek.

Viimane rong lennujaamast Uppsalasse väljub kell 0:46 ja esimene rong Uppsalast lennujaama väljub kell 4:26.

Sõiduplaane ja piletite ostmist internetis saab Rootsi Raudtee veebilehelt www.sj.se.

Mälartågi rongid sõidavad Uppsalasse sama kiiresti kui Pendeltåg , kuid ainult kord tunnis. Eeliseks on madalam piletihind 174 sek. Sõiduplaanid ja piletite ostmine internetis on leitav aadressilt malartag.se/en.

Flixbusi bussid (odavaimad)

Kõige odavamat piletihinda Arlanda lennujaama ja Uppsala vahel pakub tavaliselt bussifirma Flixbus. Hinnad sõltuvad vabade kohtade olemasolust ja algavad 88 sek.

Samas on teenus kõige ebareeglipärasem: bussid sõidavad liinil vaid 6 korda päevas.

Piirkondlik buss

Odavamalt saab sõita Upssala ühistranspordi bussiliini nr 801 kaudu. Sõit kestab 50 minutit ja bussid väljuvad iga poole tunni tagant.

Bussiga sõitmiseks on vaja 5 tsooni piletit, mis maksab 165 sek, kui see ostetakse automaadist või UL mobiilirakendusest (saadaval aadressil Google Play / App Store). Pilet maksab 210 sek. Sõit kestab 50 minutit ja bussid väljuvad iga poole tunni tagant.

Teavet Uppsala sõiduplaanide ja ühenduste kohta leiate veebilehelt www.ul.se.

Kombineeritud buss + rong

Nagu Stockholmi sõidu puhul, on ka Uppsalasse kõige odavam sõita bussiga nr 583 või 597 Märsta jaama ja sealt edasi SJ Regional rongiga.

Bussid 583 ja 597 sõidavad iga 15 minuti tagant, rong aga ainult kord tunnis. Bussipilet maksab 39 sek (maksate, kinnitades oma kaardi bussis asuvale valideerijale), rongipileti hind on 55 sek. Pileti saab osta internetist aadressil www.ul.se. Võite kasutada ka mobiilirakendust (saadaval aadressil Google Play / App Store) või jaamas piletiautomaadist.

Autorent

Kui plaanite Rootsi ringreisile minna, on auto rentimine otse lennujaamas ideaalne valik. Arlanda lennujaam asub otse ühe Rootsi peamise kiirtee ääres.

Nädalase rendi hinnad algavad suvel 250 eurost ja madalhooajal alates 200 eurost.

Võrdle hindu - broneeri auto

Takso

Taksohinnad Stockholmi kesklinna on fikseeritud ja eri firmadel on väikesed erinevused.

Üldiselt jäävad taksohinnad vahemikku 780 sek kuni 800 sek.

Märksa paremaid hindu pakuvad mobiilirakendused Uber või Bolt, millega saab Stockholmi kesklinna sõita umbes 400 sek eest.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.