Stockholm
Stockholmi Arlanda lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Stockholm Arlanda.

Transfeer Stockholm Arlanda lennujaamas

Krystof Hajek ajakohastatud 21. 3. 2024

Lennujaam on suur, kuid selge, kaasaegne ja reisijatele väga mugav. Arlanda lennujaamas on ametlikult 4 terminali ja üks keskne SkyCity osa. Tegelikkuses on check-in-teenindusletid siiski ainult 3 terminalis.

Odavad hotellid Arlanda lennujaama lähedal

 • Terminal 2 - check-in letid toimivad ka terminalis 3, kuid see on kättesaadav ainult reisijatele (väravad 51-59).
  • airBaltic, Air France, British Airways, easyJet, Finnair, Iberia, KLM, Nile Air, Play, Royal Jordanian, Transavia, Vueling.
 • Terminal 3 - osa terminalist 2 pärast turvakontrolli, selle väravaid kasutatakse peamiselt piirkondlike lendude jaoks.
 • Terminal 4 - nüüd ametlikult osa terminalist 5 koos keskse SkyCity hoonega. Selles osas asuvad siiski konkreetsete lennuettevõtjate check-in-teenindusletid:
  • LOT, Nordica, Ryanair
 • Terminal 5 - Arlanda lennujaama suurim ja moodsaim terminal hõlmab ka SkyCity keskosa ja moodustab terminali 4ga ühe hoone.
  • Aegean Airlines, Air China, Air Serbia, Austrian Airlines, Croatia Airlines, Delta, Emirates, Ethiopian, Eurowings, Freebird Airlines, Icelandair, Jonair, Lufthansa, Luxair, Norwegian, Nouvelair, Novair, Pegasus Airlines, Populair, Qatar Airways, SAS, Sunclass Airlines, Sun Express, Swiss, TAP, Thai, TUI, Turkish Airlines, United.
 • SkyCity - lennujaama keskel asuv keskne hall, mis ühendab terminalid 4 ja 5 ühes hoones. Siit leiate kõige rohkem kauplusi, restorane ja teenuseid.
  • Jonair (keldrikorrusel eskalaatorite ja väljapääsu vahel).

Lennufirmade täieliku nimekirja leiate lennujaama veebilehelt.

Lennujaama allalaaditav kaart ja iga terminali üksikasjalikud kaardid leiate veebilehelt: swedavia.com/arlanda

Terminalid 4, 5 ja SkyCity moodustavad ühe hoone ja neid ühendab avalik ja transiiditsoon. Kõik 4 julgestuskontrolli nendes terminalides viivad ühele ühisele transiitvööndile. Terminali 4 ühest otsast terminali 5 teise otsa on umbes 15 minutit jalutuskäiku.

Terminal 2 on eraldiseisev hoone umbes 200 meetri kaugusel terminalist 4 ja umbes 500 meetri kaugusel terminalist 5. Seda ühendab teiste terminalidega läbi raudteejaama kulgev koridor (ainult avalik ala).

Terminalide 2/3 ja 5 vahel saab kasutada tasuta Arlanda Expressi rongi. See lõik, kus ei pea transpordi eest maksma, on tegelikult ainult Arlanda Norra ja Arlanda Södra jaamade vahel.

Ümberistumine lendude vahel

Arlanda lennujaamas toimuv ümberistumine on sujuv ja väga lihtne. Enamasti toimub ümberistumine terminalis 5 või terminalis 2.

Te ei pea transiitväljakust lahkuma ning Schengeni alal toimuva ümberistumise korral ei toimu turva- ega passikontrolli.

Kui lendate Schengeni lepinguvälisest riigist, läbite passi- ja turvakontrolli.

Arlanda lennujaamas on ametlik minimaalne ümberistumisaeg 30 minutit või 40 minutit väljaspool Schengeni ala saabuvate lendude puhul.

Transfeer terminalide vahel

Kuigi terminalide 2 ja 4/5 vahel ümberistumine ühe piletiga ei ole tavapärane, sõidab ajavahemikus 6:00-22:00 tasuta buss. Järgige viitasid "Ühendus terminali...".

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.