Transport Quito lennujaamast

Cathedral in Quito

Lennujaama sõidab palju taksosid, kuid siia saab väga odavalt, kuigi pikalt, ka avalike bussidega. Vt ka üksikasjalikku teavet transpordi kohta Quito ümbruses.

Takso / Uber

Enamik reisijaid valib Quitosse jõudmiseks taksod ja neid on alati mitu, kes ootavad terminali ees kõikidel öö- ja kellaaegadel. Taksot ei ole probleemiks leida ka linnas, absoluutselt igal pool.

Lennujaama jõudmiseks ei ole mõõdetud piletihinnad, vaid fikseeritud kindlasummalised tariifid. Et jõuda ajaloolisse kesklinna või populaarsetesse majutuspiirkondadesse La Mariscal, Colón või La Carolina, maksate umbes 30 usd, Quitumbe bussijaama sõitmiseks maksate umbes 35 usd. Hind tuleb alati eelnevalt kokku leppida. Pidage meeles, et taksos saab maksta ainult sularahas.

Tipptunnivälisel ajal võib Uberi sõit olla veidi odavam ja maksta kuni 20 usd.

 • Sõiduaeg - 60-90 minutit

Ühistranspordi bussid

Kuigi loete palju hoiatusi, mis hoiatavad Quito ühistranspordi kasutamise eest, on kohalikud bussid tegelikult suhteliselt turvalised, kui järgite põhireegleid ja hoiate kõik väärtasjad suletud sisemistes pagasitaskutes või ideaalses riietuses.

Kõikide liinide piletid maksavad 2 usd. Nende eest maksab bussis sees konduktor, kes kõnnib läbi auto ja võtab raha sisse. Tasuda saab ainult sularahas.

Lennujaama on kolm marsruuti, mille Google Maps tuvastab liinide 198, 199 ja 200 numbritena. Tegelikkuses on need liininumbrid Quito busside puhul aga praktiliselt kasutamata. Oluline on teada ainult sihtjaama. Kasutatakse järgmisi marsruute:

 • Quitumbe - peamine kaugliinide bussijaam, mis asub linna lõunaosas ja on ainus lennujaama suunduvatest bussidest, mis on ühendatud metrooga.
  • Sagedus: 10-15 minutit tööpäevadel ja nädalavahetustel.
  • Tööaeg: 20 tundi: 5:50-21:35
  • Sõiduaeg: 75 minutit
  • Kuigi lennujaamas olev kaart näitab, et marsruut kulgeb ajaloolise keskuse lähedalt, on skaala segane ja bussid ei jõua keskuse lähedale isegi mitte lähedale
  • Quitumbe juures saab ümber istuda metroosse (35 minutit kesklinna).
 • Río Coca - kohalik bussijaam, mis asub kesklinnale kõige lähemal selle põhjaosas
  • Sagedus: 20-30 minutit, sõidab ainult tööpäeviti, nädalavahetusel ei ole teenust.
  • Tööaeg: 20 tundi: 6:20-21:50
  • Sõiduaeg: 60 minutit
  • Río Cocast kesklinna saab sõita Ecovía tagavarabussidega, mis väljuvad eraldi terminalist umbes 150 meetrit allpool lennujaama bussipeatust. Ecovía busside piletid tasutakse platvormi sissepääsu juures ja need maksavad järgmist. 0,35 usd ja Quito kesklinna jõudmine võtab siit umbes 30 minutit.
 • Carcelén - kaugliinide bussijaam põhja poole, mis on kesklinna jõudmiseks kõige ebasoodsam marsruut.
  • Sagedus: 20 minutit tööpäeviti, 20-40 minutit nädalavahetustel.
  • Tööaeg: 20 tundi: 6:05-20:30
  • Sõiduaeg: 50 minutit
  • Carcelénist saab kesklinna Trole'i tagavarabussidega, täpsemalt liiniga C5, mis lõpeb El Ejido pargis. Trole bussi pilet maksab perroonile sisenemisel ja maksab. 0,35 usd. Teekond kesklinna kestab Carcelénist umbes 70 minutit.

Aeroserviciose bussid

Lennujaama laialdaselt reklaamitud mugavate aeroserviciose busside teenust linna jõudmiseks ei soovita eriti. Seda seetõttu, et bussid sõidavad linna põhjaosas asuvasse endisesse lennujaama, mis on keskusest üsna kaugel, kus ei ole väga selge ühistransport ja taksod on kallimad kui näiteks Río Coca terminalist.

Ühe suuna pilet maksab 7,99 usd, edasi-tagasi 13,50 usd. Bussid sõidavad vahemikus 16.00-20.00 kord tunnis ja ametliku teabe leiab veebist: www.aeroservicios.com.ec/.

Rendiauto

Kui reisite Ecuadori mägedes, on parim ja praktiliselt ainus võimalus rentida auto. Quito lennujaamas tegutseb enamik tuntud rahvusvahelisi autorendifirmasid ning alati on soovitav madalama hinna saamiseks broneerida vähemalt nädal ette.

Rendihinnad nädalaks jäävad vahemikku 300 usd ja 500 usd sõltuvalt renditud autost ja valitud kindlustuspoliisist. Pidage meeles, et enamik autosid töötab Ecuadoris manuaalkäigukastiga ja automaatkäigukastiga auto ei ole isegi rendifirmade puhul täisautomaatne.

Lisateavet autojuhtimise, liikluse või liikluskorralduse kohta riigis leiate meie Ecuadori juhendi autorendi rubriigist.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.