Transfeer Praha lennujaamas

Kaarli sild Prahas

Praha lennujaamas on kaks terminali, mis on ühendatud üheks kompleksiks lühikese ühenduskoridoriga. Kui jõuate enne väljumist kogemata valesse terminali, saate 5 minuti jooksul läbi siseruumi õigesse kohta kõndida.

Odavad hotellid Praha kesklinnas

Lennujaama põhikompleksist täiesti eraldi asub kolmas terminal, kuid seda kasutatakse ainult era- ja valitsuse lendude jaoks.

Millisest terminalist sa lendad?

Praha terminalid on jagatud vastavalt sihtkohtadele, kuhu te suundute.

  • Terminal 1 - teenindab kõiki lende, mis suunduvad väljaspool Schengeni ala asuvatesse riikidesse.
  • Terminal 2 - teenindab kõiki Schengeni riikidesse suunduvaid lende.
  • Terminal 3 - kasutatakse ainult VIP- ja valitsuse lendude jaoks.

Kui teie sihtkoht on väljaspool Schengeni ala, kuid teie ümberistumine toimub Schengeni ala riigis, siis kontrollitakse teid terminalis 2.

Turvalisus ja passikontroll

Terminalis 1 on keskne passikontroll, mille järel viibite kohe kõigi mitte-Schengeni riikide lendude ühises transiitpiirkonnas.

Igal väljumisväraval on oma turvakontrollpunkt, mille taga ei ole muid teenuseid peale tualettide.

Terminali 1 saabumisel tuleb valmistuda selleks, et passikontrolli järjekorrad on sageli väga pikad ja halvasti korraldatud. Kui olete ELi kodanik, saate läbida automatiseeritud ja palju kiiremad kontrollpunktid. Need automaatsed väravad saavad kätte ainult passi, mitte ID-kaarti.

Terminalis 2 on keskne turvakontrollpunkt, mis suubub kõigi Schengeni lendude jaoks ühisesse piirkonda. Seal ei ole passikontrolli.

Ümberistumine lendude vahel

Praha lennujaam sobib väga hästi jätkulendude jaoks. Kui teil on garanteeritud ümberistumine (ostetud ühe piletiga) või reisite ainult käsipagasiga, ei pea te üldse transiittsoonist lahkuma.

Transfeer on hästi viidastatud ja reaalselt ei võta lennuki mahasõitmisest kuni jätkulennule minekuni aega rohkem kui 15 minutit.

  • Schengen -> Schengen: jääte 2. terminalis ja väljute lennukist otse väljumisvärava alale. Te ei pea läbima mingit kontrolli.
  • Schengen -> Non-Schengen ja vastupidi: te läbite lühikese ühenduskoridori terminalist 2 terminali 1 (umbes 150 meetrit). Toimub passi- ja turvakontroll.
  • Non-Schengen -> Non-Schengen: te jääte terminali 1 ja väljute lennukist otse väljumisvärava alale. Te lähete läbi turvakontrolli.

Terminali kaart

Kogu lennujaama ülevaatekaardi leiate ametlikul veebilehel: prg.aero/mapa-letiste

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.