Transport Mauritius Seewoosagur Ramgoolam lennujaamast

Mauritius

Lennujaamas asub palju autorendifirmasid ja see on ühendatud ka avaliku bussivõrguga.

Autorent

Kui soovite kogeda võimalikult palju Mauritiuse looduslikku ilu ja randu, on auto rentimine otse lennujaamast kindlasti kõige praktilisem transpordivõimalus.

Saabuvate lendude saalis asuvad mitmed kohalikud ja rahvusvahelised autorendifirmad.

Võrdle hindu - broneeri auto MRU lennujaamas

Nädalased rendihinnad algavad kõrghooajal 210 eur.

Bussid

Bussid on väikesed, vanad ja kõdunenud, kuid sõidavad päeva jooksul üsna täpselt ja väga sageli. Sõit on ka autentne, sest transporti kasutavad enamasti ainult kohalikud.

Saare ametliku ühistranspordi veebilehe leiate aadressil nlta.govmu.org, kuid see on teabe poolest üsna vaene. Regulaarselt uuendatud veebilehe sõiduplaanide ja marsruutidega leiab mitteametlikul veebilehel: mauritius-buses.com/airport-bus.

Liinid ja sõiduplaanid

Lennujaama teenindavad kolm ühistranspordiliini.

Pealinna Port Louis suunas saab sõita otseliiniga 198 või liiniga 9 Curepipe'ile, kus saab ümber istuda kiiremale trammiliinile.

Esimesed bussid väljuvad liinile umbes kell 5:30. Viimane lennujaamast Port Louis', Curepipe'i või Riviere des Galets'i suunas sõitev bussiliiklus toimub ajavahemikus 18:00-18:30.

Viimane buss Mahebourg'ile väljub pärast 20:00.

Sihtkohad Lingid Hind Reisiaeg Kumulatiivne sagedus
Mahebourg 9, 10, 198 24 mur 15 minutit 4-10 minutit
Port Louis 198 42 mur 75 minutit 5-30 minutit
Curepipe
(ümberistumine trammile)
9 35 mur 56 minutit 3-25 minutit
Souillac 10 37 mur 49 minutit 10-20 minutit
Riviere des Galets 10 40 mur 60 minutit 10-20 minutit

Piletid ja hinnad

Sõiduhinnad arvutatakse vastavalt läbitud tsoonidele ja need on fikseeritud kõigi saare liinide puhul. Pileteid saab osta ainult sularahas otse bussis konduktorilt.

Pärast bussi sisenemist võtke istet ja oodake. Konduktor leiab ja müüb äsja bussi sisenenud reisijale pileti vastavalt sihtkohale, mille te talle ütlete.

Hinnad ulatuvad 20 murist kuni 47 murini.

Takso

Mauritiusel ei tegutse selliseid mobiilirakendusi nagu Uber, Bolt või Lyft. Küll aga saab kasutada taksosid, mis ootavad kõiki saabujaid.

Vaadake Mauritiuse hotellide hindu

Taksohinnad antakse kokkuleppel juhiga ja makstakse alati ainult sularahas. Tavaliselt saab maksta Mauritiuse ruupiates, eurodes ja USA dollarites.

Näited hindadest lennujaamast:

  • Mahebourg - 30 eur
  • Flic en Flac Beach - 55 eur
  • Port Louis - 52 eur
  • Le Morne - 52 eur
See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.