London
Londoni Stanstedi lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist London Stansted.

Transfeer London Stansted lennujaamas

Krystof Hajek ajakohastatud 7. 1. 2024

Londoni Stanstedi lennujaamas on ainult üks suur terminal, mis on jagatud väljuvate lendude alaks (vasakul) ja saabuvate lendude alaks (paremal), mis asuvad mõlemad samal tasandil.

Odavad hotellid Stanstedi lennujaama lähedal

Terminal on avar ja hästi tähistatud, kuid väga tiheda lennuliikluse tõttu on oodata suurt rahvahulka igal kellaajal.

Pärast turvakontrolli läbimist satute suurde fuajeesse, kus on kauplused ja restoranid, kus peate ootama, kuni teie värava number ilmub väljumistahvlile. Tavaliselt juhtub see tund enne väljumist, mõnikord ka vähem.

Pärast turvakontrolli liigute kas jalgsi väravatesse 40-59 ja 81-93 või võtate umbes iga 2-4 minuti tagant sõitva tasuta automaatrongi väravatesse 1-19 (1 minutiline sõit) või 20-39 (3-4 minutiline sõit).

Lennujaama ametlikul veebisaidil ei ole terminali kaarti, vaid ainult teenuste ja kaupluste loetelu: stanstedairport.com/at-the-terminal.

Immigratsiooni- ja turvakontroll

Saabumisel läbite passikontrolli, kuid lahkumisel ei läbita passikontrolli, isegi kui olete rahvusvahelisel lennul.

Sisserändekontrolli järjekorrad jagunevad Ühendkuningriigi, Euroopa Liidu, Austraalia, USA ja mõne muu riigi reisijate vahel, kes saavad kasutada ära oluliselt kiiremat registreerimist automatiseeritud väravate kaudu.

Tavaliselt ei oota te kauem kui 20 minutit.

Kõik teised reisijad peavad minema otse sisserändeametniku juurde.

Ärge kunagi minge viimasel minutil läbi turvakontrolli väljumisalasse. Stanstedi lennujaam on tuntud oma pikkade järjekordade poolest, mis võivad ulatuda 45 minutini.

Ümberistumine lendude vahel

Odavlennufirmade leviku tõttu saab Stanstedis kasutada enamasti garanteerimata transfeere.

Edasi-tagasi lennates peate alati läbima passikontrolli, väljuma transiitväljakust ja pöörduma tagasi väravatesse väljumisruumi ja turvakontrolli kaudu. Minimaalne netoaeg, mis kulub saabumisel lennukist teise lennukini jõudmiseks väljumisel, on umbes 50 minutit.

Minimaalne soovitatav aeg mitte garanteeritud "omal käel" transfeeriks on 3 tundi.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.