Copenhagen
Kopenhaageni lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Kopenhaagen.

Transport Kopenhaagen lennujaamast

David Eiselt ajakohastatud 8. 4. 2024

Otse ajaloolisse kesklinna (Nyhavn ja Christianshavn) sõitmiseks on kiireim metroo, mis sõidab 24/7. Kui sõidate keskjaama või otse Väike Merineitsi juurde, kasutage tavaraudteed, mis sõidavad ka üle Öresundi silla Malmösse, Rootsi.

Üksikasjalikku teavet linnas liikumise kohta leiate meie Kopenhaageni reisijuhist.

Vaadake Kopenhaageni kesklinna hotelle

Ühendusi täiendab bussiliiklus, mis pakub otseteed näiteks Nørrebro linnaossa. Kuidas on parim viis Kopenhaageni lennujaama jõuda?

Transpordi liik Sõiduaeg (Nørreport) Sagedus Hind
Metro M2 15 minutit 4-6 minutit 30 dkk
Rong 17 minutit 4-20 minutit 30 dkk
Buss 5C 40 minutit 8-20 minutit 30 dkk

Kopenhaageni reiside planeerimiseks saab kasutada kolme peamist otsingumootorit, mis kõik leiavad täielikud ühendused (metroo, rongid, bussid ja laevad) ja töötavad samadel alustel.

 • dinoffentligetransport.dk - Kopenhaageni ühistranspordi korraldaja veebisait
 • rejseplanen.dk - Transpordi planeerimine kogu Taanis, sealhulgas Kopenhaageni ühistransport
 • dsb.dk - Taani Raudtee veebileht, leiab ka Kopenhaageni ühistranspordiühendused

Kopenhaageni lennujaam on otsingumootorites tuntud kui "CPH Lufthavn".

Kõik transpordivahendid peatuvad väljaspool ühtset keskset saabumishalli.

Kopenhaageni piletid - hinnad ja kust osta

Piletid on integreeritud ja kehtivad kõikide transpordiliikide puhul, kusjuures hind sõltub tsoonide arvust. Lennujaam asub 4. tsoonis, Kopenhaageni kesklinn on 1. tsoonis.

Piletid kehtivad metroo, busside, kollaste parvlaevade ja kõigi Kopenhaageni ümbruses liikuvate rongide (S-tog, piirkondlik Re ja pikamaa IC ja ICL) piletid.

Lapsed vanuses 0-15 aastat maksavad poole piletihinnast.

Kehtiv hinnakiri on leitav ühistranspordi veebisaidil: dinoffentligetransport.dk/en/prices-and-zones/prices.

 • 90 minutit tsoonides 1-4 (suvaline arv ümberistumisi) - 30 dkk
 • 24 tundi - 80 dkk
 • 48 tundi - 150 dkk
 • 72 tundi - 200 dkk
 • 60 minutit 2 tsooni jaoks (kasulik näiteks reisimiseks lennujaama ümbruses asuvatesse hotellidesse) - - 24 dkk

Päeva- ja mitmepäevapiletid kannavad nimetust CityPass Small ja hõlmavad tsoonid 1-4, st kogu Kopenhaagenit, sealhulgas lennujaama.

Kui reisite rohkem Taanis ringi, võib tasuda osta 80 dkk eest Rejsekort sooduskaart, mille kaudu saate odavamad linnadevahelised piletid. Lühikesteks turismireisideks Kopenhaagenisse ei tasu see aga ära.

Kust osta pileteid?

Pileteid Kopenhaagenisse saab osta saabuvate lendude saali üldkasutatavast osast. Seal on nii palju automaate, et sa ei saa neist mööda minna.

Ühistranspordipileteid saab osta saabuvate lendude peahallis asuvatest punastest DSB-automaatidest või metroojaamas asuvatest ruudukujulistest hallidest automaatidest. Väiksemad hallid masinad on mõeldud Rejsekorti kaartide väljastamiseks.

Kuigi DSB on riigi omanduses olev Taani Raudtee, väljastavad nende masinad tavalisi pileteid Kopenhaageni ühistranspordi, sealhulgas metroo ja busside jaoks.

Mugavam viis on osta pilet DOTi mobiilirakenduse kaudu: dinoffentligetransport.dk/dot-tickets-app. Rakenduses aktiveerite oma pileti ühe nupuvajutusega ja see ei laeku kuhugi, kui te sisenete rongile. Näidake seda lihtsalt igale kontrollijale.

Metro M2

Kopenhaageni kõige tihedama liiklusega metroo on M2 (kollane liin ), mis väljub lennujaama terminali otsast, jälgige märke. Automaadist ostetud piletit ei märgita kuskil - see kehtib alates ostmisest.

Metroo on parim variant ajaloolisse kesklinna jõudmiseks, kus see peatub Christianshavnil, Kongens Nytorvil (väljapääs Nyhavni suunas).

 • Sõiduaeg Nørreport-lennujaam: 17 minutit.
 • Sõiduhinnad: Norrent-Norport, Norrent-Norport, Norrent-Norport, Norrent-Norport, Norrent-Norport: 30 dkk
 • Sagedus: 4-6 minutit (öösel 20 minutit).

Metrooliin M2 sõidab 24 tundi ööpäevas ilma öise vaheajata.

Metroorongid pakuvad panoraamvaadet liinile, kuna need on automaatsed ja juhi asemel on reisijatele istmed eesmise akna juures. Linna äärealadel sõidab metroo pinnapeal, kesklinnas aga maa all.

Rong Kopenhaageni kesklinna

Kiireim ühendus Kopenhaageni pearaudteejaama "København H " või Østerporti jaama, mis on kõige lähemal Väikese merineitsi kuju juures, toimub liinirongidega.

 • Reisiaeg Nørreporti: 17 minutit.
 • Sõiduhinnad: 1: 30 dkk
 • Sagedus: 5-20 minutit
 • Viimane rong lennujaamast: 23:53
 • Esimene rong Kopenhaagenist H: 3:47

Ärge märkige piletit automaadist kuskile, see kehtib alates selle väljatrükkimisest. Samuti näitate piletit rakenduses ainult siis, kui konduktor seda küsib.

CPH Lufthavni jaam asub saabumisterminali maa-aluses osas. Kopenhaageni kesklinna jõudmiseks kasutage rada nr 2.

Buss 5C

Bussiliin 5C on kõige aeglasem liin. Need võivad aga olla kasulikud, kui soovite ilma ümberistumiseta otse sõita mõnda kesklinna või Nørrebro linnaossa.

Lennujaamast sõidavad kõik liinid kesklinna ja Nørrebro linnaossa, kesklinnast väljudes sõidab lennujaama ainult iga teine liin. Bussid tähisega "Sundbyvester Plads" ei sõida lennujaama.

 • Sõiduaeg Nørreport-lennujaam: 40 minutit.
 • Sõiduhinnad: 30 dkk
 • Sagedus: 5-10 minutit (öösel 30 minutit).

Buss nr 5C sõidab 24 tundi päevas.

Piletit ei pea märkima, see kehtib alates selle masinasse trükkimisest. Pardale minek toimub kõikide uste juures ja vajadusel tuleb vaid piletit näidata piletikontrolörile, juhti see ei huvita.

Bussipeatus on saabumissaalist paremal, väljapääs on kohe metroojaama viivate eskalaatorite all.

Lennujaama sõidavad ka bussiliinid 35 ja 36, kuid need sõidavad ainult ümbruskonna linnaosadesse ja neid kasutatakse ainult siis, kui ööbite lennujaama lähedal.

Rongiga Rootsi

Kopenhaageni lennujaam asub Öresundi silla kõrval, mis ühendab Taanit ja Rootsit üle mere. Öresundstågi rongid sõidavad liinil mitu korda tunnis ja jätkavad Malmöst kas ilma ümberistumisega või ühe ümberistumisega kogu Rootsi.

Maa-alune jaam asub otse ainsa saabumisala juures. Rootsi reisimiseks kasutage rada number 1.

 • Sõiduaeg Malmö C-sse: 25-30 minutit.
 • Sõiduhinnad: 135 sek.
 • Sagedus: 10-20 minutit

Rongid sõidavad Malmö liinil 24 tundi ööpäevas.

Osta kõige odavam pilet 135 sek Rootsi lipuga tähistatud Skånetrafikeni automaadist. Samadele rongidele saab pileteid osta ka punastest DSB-automaatidest, kuid kõrgema hinnaga 96 dkk.

Kaugliinirongid ja bussid Taanis

Otse lennujaamast pääseb ka teistesse Taani linnadesse ilma ümberistumisteta ning ühe ümberistumisega Kopenhaageni H- jaamas on ühendus kogu riiki piiramatu.

Taani jõudmiseks kasutage saabuvate lendude terminalis asuvat maa-alust rongijaama, rada number 2.

Alternatiivina peatuvad Flixbusi kaugliinibussid otse lennujaamas. Bussipeatus asub umbes 150 meetrit edasi Kopenhaageni kesklinna bussipeatuse 5C taga.

Busside ja rongide hinnad on ette ostes sarnased, kuid kui planeerid viimasel minutil, kipuvad bussid olema oluliselt odavamad.

 • osta pileteid aadressil flixbus.com (bussid)
 • osta pileteid aadressil dsb.dk (rongid)

Avatar uživatele
David Eiselt

David on Cestee asutaja ja tegevjuht. Ta on ka innukas reisija, kes on teinud 302 lendu ja külastanud 49 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.