Transfeer Kopenhaagen lennujaamas

Copenhagen

Kopenhaageni lennujaam koosneb ühest hoonest, mis on jagatud kaheks terminaliks. Saabuvate lendude saal on mõlemale terminalile ühine ja sealt avaneb üks väljapääs metroo, bussi ja rongide suunas.

Vaata hotelle Kopenhaageni lennujaama lähedal

Terminalid on nummerdatud 2 ja 3 ning varem oli odavlennufirmadele mõeldud "Go" terminal, mis ei ole enam kasutusel. Terminalide eristust kasutatakse check-in- letideks.

Kui reisite registreeritud pagasiga või vajate füüsilist paberkandjal pardakaarti, järgige lennujaama sissepääsu juures asuvat väljumistahvlit või järgmist võtit:

  • Terminal 2 - kõik lennuettevõtjad, välja arvatud need, kes registreeruvad terminalis 3.
  • Terminal 3 - SAS, Air Baltic, Alsie Express, DAT - Danish Air Transport, Icelandair, TAP Air Portugal, Wideroe.

Lihtsamaks orienteerumiseks vaadake terminali kaarti lennujaama veebilehel.

Turvakontroll

Kui reisite ainult käsipagasiga ja teil on pardakaart välja prinditud või mobiiltelefonis, võite suunduda turvakontrolli ükskõik millises terminalis. Mõlemad viivad kõigi väravatega ühisele transiitväljakule.

Kasutage muutuvaid märke, mis annavad teile aimu ligikaudsest ooteajast igas turvakontrollipunktis. Kui ooteaeg on kaugemal asuvas kontrollpunktis üle 10 minuti lühem, tasub minna teise terminali.

Kopenhaageni lennujaam on kurikuulus oma järsku väga pikkade ooteaegade poolest turvakontrollile.

Eriti hommikuse tipptunni ajal (vahemikus 5:30-7:00) võib järjekord ulatuda kuni 45 minutini. Lennujaam ei võimalda kõigi reisijate jaoks kiirkontrolli teenuse eest lisatasu maksta, seega saabu alati vähemalt 2 tundi enne väljalendu.

Transiiditsoon

Turvalisuse tagune ala on mõlemale terminalile ühine ja see on jagatud mitmeks osaks. Väravad on tähistatud tähtedega A, B, C, D, E, F.

Väljumised Schengeni lepinguga hõlmamata riikidesse toimuvad alati väravatest C15-C40, D101-D104 või F101-F105, kuhu pääseb läbi passikontrolli. Kohati võivad tekkida üle 30-minutilised järjekorrad.

Kui lendate mitte-Schengeni riiki, olge ohutuse tagamiseks lennujaamas 2,5 tundi enne väljumist.

Konkreetsed väljumisvärava numbrid ilmuvad Kopenhaagenis umbes 45-65 minutit enne väljumist. Kuni selle ajani oled sunnitud veetma aega kesklinna piirkonnas, kus on kauplused, restoranid ja minimaalsed istekohad.

Transfeer lendude vahel

Kopenhaageni lennujaam on transfeeride jaoks väga lihtne lennujaam. Lennuki ümberistumisel ei pea tegelema erinevate terminalidega, kõik väravad on ühises piirkonnas.

Vahemaad ei ole pikad, kuid lennujaamas puuduvad liikuvad kõnniteed (travelators), nii et te võite jalutada 15 minutit terminali ühest otsast teise.

Ümberistumise aeg on alati piletil märgitud aeg, kui reisite ühe broneeringuga. Tavaliselt saab Kopenhaagenis ümber istuda umbes 30 minutiga.

Transfeere on kolme tüüpi:

  • Schengen -> Schengen: te ei pea läbima mingit kontrolli. Te väljute lennukist otse väljumisalale, kus peate lihtsalt leidma jätkulennu värava numbri tahvlilt.
  • Schengen -> Non-Schengen: te läbite ainult passikontrolli. Taas väljute lennukist otse väljumisalale, ootate jätkulendu väravatest C, D või F.
  • Non-Schengen -> mistahes lend: ükskõik, kuhu te edasi lendate, peate alati läbima spetsiaalse transiidi turvakontrolli, kus ei ole liiga pikad järjekorrad. Samuti läbite igal juhul passikontrolli.

Ametlikku teavet, küsimusi ja vastuseid lendude vahelist ümberistumist puudutavate küsimuste kohta leiate lennujaama veebilehelt.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.