Honolulu
Honolulu Daniel K. Inouye lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Honolulu.

Transport Honolulu lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 27. 1. 2024

Terminaleist 1 ja 2 pääseb Honolulu kesklinna ühistranspordibussidega. Terminal 3 (Mokulele) on kättesaadav ainult autoga või tasuta lennujaamabussiga terminalidest 1 ja 2.

Autorent

Kuigi Oahu saar on ainus Hawaii saar, kus auto ei ole tingimata vajalik, on rendiauto kindlasti kõige mugavam variant, kui plaanite põhjalikumalt maapiirkondades reisida. Loomulikult asub enamik rahvusvahelisi autorendifirmasid otse lennujaamas, hinnad on umbes 50 usd päevas, sõltuvalt nii rendi pikkusest kui ka broneeringu õigeaegsusest.

Bussid terminalist

Lennujaama terminale 1 ja 2 teenindavad bussid 20 ja 303. Sõiduplaanid ja marsruutide kaardid on leitavad ametlikul veebilehel: thebus.org/Route.

Liin 20 (kesklinn ja Pearl Harbour)

Honolulu kesklinna ja Waikiki Beachi sõitmiseks kasutage bussiliini 20.

Sõit kesklinna kestab umbes 30 minutit ja sõit Waikikisse 70 minutit. Bussid sõidavad 4:45 kuni 1:20 iga 20 minuti järel.

Peatused asuvad väljumistasandil, nii et kohale jõudes tuleb minna esimesele korrusele. Bussid väljuvad samast peatusest nii kesklinna kui ka teistpidi, seega uuri alati juhilt, kuhu nad sõidavad.

Saate kasutada ka liini 20, et sõita Pearl Harbori mälestuspaikade juurde, lihtsalt teistpidi "Aloha Stadiumi" suunas.

Liin 303

Liin 303 kulgeb lennujaamast Hickami sõjaväebaasi piirkonda ja kesklinna suunas, lõpetab Kalihi Transit Centeris, mis on peamine ümberistumiskeskus, kus saab ümber istuda teistele Honolulu liinidele.

Selle kasutamine turistide poolt on siiski väga väike, kuna see on liin 20, mis sõidab otse Honolulu kesklinna.

Piletid

Piletihinnad on kõigil liinidel ühtsed ja on 3 usd. Pileteid saab osta ainult täpse sularahaga juhilt. Pilet kehtib ainult 1 sõidu kohta ja seda ei saa üle kanda.

Honolulu ümbruses reisimiseks on soovitav kasutada HOLO Card'i, mis on tasuta ja mida saab laadida mis tahes summaga. Kaarti "koputate" lihtsalt bussi sisenedes, 1 sõidu hind on samuti 3 usd, kuid erinevalt juhilt saadud paberpiletist saate 2,5 tundi vabalt ümber istuda, ilma et teilt lisaraha küsitaks. Päevalimiit on siis 7,50 usd. Rohkem raha ei võeta kunagi, ükskõik kui palju kordi te bussiga sõidate.

Kahjuks ei saa HOLO kaarti osta lennujaamas, kus tuleb lihtsalt kasutada juhilt saadud paberpiletit ja seejärel osta kaart ühes paljudest linnas asuvatest müügikohtadest.

Bussid alates "Nimitz Hwy"

Teel lennujaama/väljakult saate kasutada ka "Nimitz hwy/Rodgers Bl. peatust umbes 400 meetri kaugusel terminalist märgistamata kõnnitee ääres. Siin peatuvad liinid 9, 40, 42, 51 ja 88A.

  • Liin 9 - Honolulu kesklinn, Diamnond Head; sagedus 20 minutit.
  • Liin 40 - Honolulu kesklinn, Pearl Harbor, Pearl City, Waipahu, Kapolei, Waianae, Makaha; sagedus 30 minutit.
  • Liin 42 - Honolulu kesklinn, Waikiki, Pearl Harbor, Pearl City, Waipahu, Ewa Beach; sagedus 40 minutit.
  • Liin 51 - Honolulu kesklinn, Pearl Harbor, Pearl City, Waipio, Wahiawa; sagedus 30-40 minutit.
  • Liin 88A - Honolulu kesklinn ja kogu Oahu idarannik kuni turtle bay resort; sagedus kaks korda päevas.

Takso

Taksod on kiireim ja mugavaim transpordiliik Honolulul.

Väljaspool terminali saab kasutada nii traditsioonilisi taksosid, mis on mõõdetud, kui ka rakendusi nagu Uber ja Bolt, mis võivad pakkuda madalamat hinda.

Siin on toodud ligikaudsed hinnad lennujaamast väljuvate sõitude eest:

  • Honolulu kesklinn (Ala Moana Center) -. 50 usd
  • Waikiki Beach - 53 usd
  • Diamond Head - 66 usd
  • Pearl Harbor - Pearl Harbor - 53 usd
  • Ewa Beach - Ewa Beach - 101 usd

Metro Skyline

Auto Skyline Metro on Lõuna-Oahu uus raudteesüsteem, mis hakkab lõpuks kulgema Honolulu kesklinnast läbi lennujaama ja Pearl Harbori kuni Kapoleini.

Praegu on kasutusel ainult läänepoolseim lõik Kapoleist Aloha Stadiumini, seega ei sõida Skyline lennujaama.

Eeldatavasti hakkab osa marsruudist ümber lennujaama kuni Kalihi transiidikeskuse ristmikuni toimima 2025. aastal ja kogu marsruut Honolulu kesklinna 2031. aastal.

Metro Skyline'i ametlik veebileht: honolulutransit.org/about/route-map.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.