Honolulu
Honolulu Daniel K. Inouye lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Honolulu.

Transfeer Honolulu lennujaamas

Krystof Hajek ajakohastatud 27. 1. 2024

Honolulu lennujaamas on 3 terminali, kuid ainult kaks hoonet vastavad terminali tegelikule määratlusele. Kolmas terminal meenutab pigem väikest ehituskambrit ja ei sisalda muid teenuseid peale registreerimislaudade ja ooteala.

Odavad hotellid Honolulus

Terminalid 1 ja 2 asuvad teineteisest umbes 150 meetri kaugusel ning nende vahel saab mugavalt kõnniteed mööda alla 3 minutiga jalutada või võtta tasuta bussiliini.

Terminal 3 asub terminalist 2 umbes 600 meetrit ida pool ja sinna pääseb kõige paremini tasuta bussiga.

shuttle bus Terminalide vahel sõidab umbes iga 10 minuti tagant buss, ajavahemikus 15:00 kuni 23:15, ning buss on tasuta. Peatused on alati terminalide ees.

Terminal 1

Keskmise suurusega hoone, mida mõnikord nimetatakse "pendelrongiterminaliks" ja mida kasutatakse ainult lendude jaoks ümberkaudsetele Hawaii saartele.

Terminal 1 kasutatakse ainult Souhtwest Airlines ja Hawaiian Airlines'i poolt. Väiksem piirkondlik lennufirma Mokulele Airlines lendab terminalist 3.

Hoone on suhteliselt väike ja piisab, kui jõuate lennujaama 75 minutit enne lendu.

Terminal 2

Honolulu lennujaama peamine keskterminal teenindab kõiki rahvusvahelisi lende ja kõiki lende USA mandriossa või Alaskale.

Terminal 2 on suur ja jaguneb kolmeks põhiosaks - concourse C, E, G. Keskosa E ja check-in väravad D + F asuvad kohe turvakontrolli taga ning kaugemate lennukite juurde on vaja vähem kui 5 minutit jalutuskäiku.

concourse E ja G asuvad terminali külgedel ning keskosast saab kas kasutada iga 2-5 minuti tagant sõitvaid tasuta Wiki-wiki bussid (sõiduaeg 2-3 minutit) või kõndida mööda jalakäijate koridore (jalutuskäik kuni 10 minutit).

Wiki-Wiki Shuttle bussid sõidavad ka "lennupoolel" terminali 1 ja 2 vahel. Praktikas saab 2. terminalist väljumiseks registreerida väiksemas ja vähem rahvarohkes 1. terminalis ja sõita bussiga oma väljumisväravasse.

Terminal 2 on suur terminal, seega on kõige parem saabuda vähemalt 2 tundi enne väljumist.

Terminal 3

Väikseim terminal, terminal 3, on väikese peremaja suurune ja ilma igasuguste mugavusteta.

Terminal 3 teenindab ainult Mokulele Airlines'i, väikese lennufirma, mis on spetsialiseerunud väiksematele Hawaii lennujaamadele ja nende ühendustele Honoluluga.

Terminal 3 on kättesaadav bussiga terminalidest 1 (umbes 10 minutit) ja 2 (umbes 5 minutit).

Lennujaama kaart

Kogu lennujaama ja iga terminali interaktiivne kaart on leitav lennujaama ametlikul veebisaidil: terminalmaps.hawaii.gov.

Transfeer lendude vahel

Honolulu on peamine ümberistumislendude sõlmpunkt USA mandriosa ja teiste Hawaii saarte vahel, samuti USA ning Aasia ja Okeaania vahel.

Ümberistumine on selgelt tähistatud ja suhteliselt lihtne.

Riigisisene ümberistumine

USA-siseste lendude vahelisel ümberistumisel, sealhulgas USA mandriosa ja ümbritsevate Hawaii saarte vahelisel lennul, ei läbita turvakontrolli ja jäädakse transiiditsooni.

Ümberistumine ühe terminali piires on lihtne ja teil tuleb lihtsalt leida oma ekraanilt jätkulennu väljumisvärav.

Terminalide vaheliseks ümberistumiseks järgige "Intra-Airport Transportation System" viitasid, mis viivad teid bussipeatuste juurde. wiki-wiki shuttle. Need viivad teid 2-5-minutiliste intervallidega ümber lennujaama.

Kas ma pean oma pagasi kätte võtma?

Kui teil on mõlemad lennud broneeritud sama broneeringuga, viiakse teie pagas automaatselt järgmisele lennule ja te ei pea seda Honolulus kätte võtma.

Kas ma pean teise terminali ümberistumisel lahkuma transiitväljakust?

Terminalide 1 ja 2 vahelisel ümberistumisel ei ole vaja transiitväljakust lahkuda. Bussid wiki-wiki shuttle sõidavad ka "lennuvälja" poolel.

Terminali 3 ümberistumiseks peate minema väljapoole ja leidma teise bussiliini, mis sõidab kõigi terminalide vahel.

Rahvusvaheline ümberistumine

Rahvusvahelistelt lendudelt riigisisestele lendudele ümberistumise protseduur on sisuliselt sama, mis riigisiseste ümberistumiste puhul.

Ainus erinevus on vajadus läbida immigratsioon ja kontrollida uuesti oma pagasit. Kõik rahvusvahelised lennud registreeritakse alati terminalis 2.

Kas ma pean oma pagasi kätte saama?

Jah. Isegi kui olete ostnud mõlemad lennud sama broneeringuga, peate oma pagasi kätte saama ja selle pärast sisserände läbimist uuesti registreerima, kui jõuate välismaale.

Kui kaua võtab sisserände kontroll aega?

Kõik sõltub rahvusvaheliste saabujate tegelikust arvust. Tavaline järjekord passikontrollile on umbes 60 minutit.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.