Transport Frankfurt lennujaamast

Frankfurt Maini ääres

Kui soovite ühendada reisi lennujaama ja Frankfurdi või ümbritsevate linnade külastuse, kasutage kohalikku ühistransporti S-Bahni rongide või busside näol.

Transpordi liik Sihtkohad Hind Reisiaeg Sagedus
S-Bahn S8 + S9
Rongid RE2, RE3
Frankfurt Hbf 5,80 eur 12 minutit 10-15 minutit
Rongid RB58, RB59 Frankfurt Süd 5,80 eur 12 minutit 20-40 minutit
Buss 61 + X61 Frankfurt Süd 5,80 eur 22-35 minutit 15 minutit

Broneeri odavaim hotell Frankfurdi kesklinnas

S-Bahn rongid

Kõige mugavam transpordiviis on linna S-Bahn - liinid S8 ja S9. Lisaks "S" liinidele saab muretult kasutada ka "RE" või "RB" tähisega piirkondlikke liine.

Rongid sõidavad iga 10-20 minuti tagant, kusjuures Frankfurdi lennujaama sõiduaeg ei kesta kauem kui 10 minutit. Ümberistumisega saad praktiliselt kogu Frankfurdi piirkonnas ringi liikuda 30 minuti jooksul.

Jaam asub terminalis 1 esimesel korrusel, mis on sellega ühendatud lühikese koridoriga ja väga selgelt tähistatud. Järgige "Regionalbahnhof" viitasid. Terminalist 2 saab tasuta kollaste bussidega või tasuta SkyLine-automaatrongiga terminalini 1.

Piletid hinnaga 5,80 eur saab osta perroonisissekäigu ees olevast piletiautomaadist ja maksta saab nii kaardiga kui ka sularahaga. Kasutada saab nii Deutsche Bahni punast kui ka RMV rohelist automaati.

Pileteid saab osta ka RMVGo mobiilirakenduse kaudu (saadaval Google Play / App Store'is).

Teavet transpordi, ühenduste planeerimise, kaartide ja sõiduplaanide kohta leiate veebilehelt rmw.de; sõiduplaane leiate ka Saksa Raudtee veebilehelt: bahn.de.

Juhised Frankfurdi Hbf ja kesklinn

Kõik S-Bahn- ja piirkondlikud rongid RE2, RE3, RB58 ja RB59 sõidavad Frankfurdi pearaudteejaama, liinid S8 ja S9 jätkavad Frankfurdi kesklinna.

 • Sagedus: 10-15 minutit (öösel on intervall 30-60 minutit).
 • Sõiduaeg: 12 minutit kuni peajaama.
 • Sõiduhinnad: 1: 5,80 eur, päevapiletid kõigi Frankfurdi transpordiliikide jaoks 11,30 eur.

Rongid sõidavad lennujaama 24 tundi ööpäevas ilma öise vaheajata.

Rongid sõidavad 24 tundi ööpäevas, 24 tundi ööpäevas, igal nädalapäeval.

Lennujaamast pääseb hõlpsasti ka ajaloolistesse linnadesse Mainz ja Wiesbaden. Kasutage S-Bahni ronge S8 + S9 ja piirkondlikke liine RE2 + RE3.

 • Mainz - liinid S8, RE2, RE3 (hind 5,80 eur)
 • Wiesbaden - liinid S8, S9 (hind 5,80 eur).
 • Rüsselsheim - liinid S8, S9, RE2, RE3, RB58 (hind 3,80 eur).

Suunad Frankfurt Süd, Ost ja Hanau

Frankfurdi Südbahnhofi ja Ostbahnhofi jaamadesse ja edasi Hanausse sõidavad otseliinid RB58 ja RB59, mis sõidavad umbes iga 20 minuti tagant.

S-Bahn S8 + S9 sõidavad samuti otse Hanausse ilma ümberistumiseta, kuid need sõidavad läbi kesklinna ja suurema arvu peatustega.

Nende liinide piletihind on linnatasu, st 5,80 eur Südahnhofi ja Ostbahnhofi ja 9,75 eur Hanau'sse.

Ühistranspordi bussid

Terminal 1 juures peatuvad ka bussiliinid, mis pakuvad alternatiivset otsetranspordi võimalust Frankfurdi lõunapiirkonda. Neid saab kasutada ka ümbruskonna küladesse, näiteks kui leiate odava majutuse lennujaama lähedal.

Terminal 2 ees peatuvad ainult liinid 61 ja 62.

Bussipilet Frankfurt Süd või Frankfurt Höchst jaama maksab sama palju kui rongipilet, st 5,80 eur. Piletid lähedalasuvatesse küladesse (Kelsterbach, Neu-Isenburg, Mörfelden-Walldorf, Rüsselsheim jne) maksavad vaid 3,80 eur.

Bussipileteid saab osta RMV rohelisest automaadist bussipeatuste juures, mis asub nii terminal 1 kui ka 2 ees, või RMVGo mobiilirakenduse kaudu (saadaval Google Play / App Store'is).

Frankfurdi lennujaama saab sõita järgmistel bussiliinidel järgmistes suundades:

 • Frankfurt Südbahnhof - liin 61 (sõidab ööpäevaringselt, 15-minutiline intervall päeval või 30 minutit öösel, sõiduaeg 40 minutit), liin X61 (sõidab 4:15-0:39, 30-minutiline intervall, sõiduaeg 21 minutit).
 • Frankfurt Höchst - liinid 58, X53 ja X58.
 • Kelsterbach - liinid 72, 73 ja 82.
 • Alt-Schwanheim - liin 62
 • Neu-Isenburg - liin X17
 • Rüsselsheim - liinid 68, 82
 • Mörfelden-Walldorf - liin 68
 • Raunheim - liin 82

Sõiduplaanid leiate rmv. de veebilehelt.

Öine transport

Enamik liine sõidab umbes 4:30 ja 0:00 vahel, kuid mõned liinid ühendavad lennujaama ümbruskonnaga 24 tundi ööpäevas. Järgmised liinid sõidavad kogu öö:

 • S-Bahn liin S8
 • Bussiliin 58
 • Bussiliin 62

Bussid Darmstadti

Lennujaamast 24 km lõuna pool asuvasse suurde Darmstadti sõidavad otsebussid.

Kõik liinid Darmstadti sõidavad ainult terminalist 1. Võite kasutada järgmisi teenuseid:

 • Liin X15 - sõidab kord tunnis ca 4:45 kuni 0:20, sõiduaeg 65 minutit, pileti hind 5,80 eur - osta piletiautomaadist või RMVGo mobiilirakendusest (saadaval Google Play / App Store'is).
 • AirLiner - sõidab kaks korda tunnis ca 4:00 kuni 23:59, sõiduaeg 41 minutit, pileti hind 9,60 eur - ostetakse bussijuhilt (saab maksta ka kaardiga).

X15 liini sõiduplaan on leitav aadressil rmv.de, AirLiner liini kohta leiab teavet aadressil heagmobibus.de/de/airliner.

Kaart liinide kohta lennujaama ja sealt tagasi

Üksikasjalik kaart kõigi rongi- ja bussiliinide kohta on leitav siit:

Kaugliinirongid

Terminal 1 maa-aluses metroos on ka kaugrongide ja ICE ekspressrongide jaam nimega "Frankfurt Flughafen Fernbahnof".

Deutsche Bahni rongid sõidavad otse lennujaamast sõna otseses mõttes igasse Saksamaa nurka, aga ka Amsterdami, Baseli ja Pariisi.

Ideaalis tuleks kaugliinipiletid osta võimalikult aegsasti ette Deutsche Bahni veebilehelt.

 • Leia ühendused ja osta piletid aadressil bahn.de

Kõige sagedamini sõidavad rongid Kölni, Bonni, Düsseldorfi, Koblenzi, Mannheimi, Stuttgarti ja Karlsruhesse, kuid Frankfurdi lennujaamast sõidavad otserongid ka Saksamaa kõige kaugematesse piirkondadesse, näiteks Berliini, Hamburgi ja Sylt'i saarele.

Kaugliinibussid

Terminalide vahelises bussijaamas on ka kaugbusside peatus (vt asukohta google.com/maps). Enamikku liinidest opereerib Flixbus, mis sõidab otse lennujaamast sõna otseses mõttes igasse Euroopa nurka.

Sagedased ühendused toimuvad peamiselt Saksamaa, Madalmaade, Prantsusmaa, Austria ja Tšehhi Vabariigi sihtkohtadesse.

 • Leia ühendused ja osta pileteid aadressil flixbus.com.
See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.