Transfeer Frankfurt lennujaamas

Frankfurt Maini ääres

Frankfurdi lennujaamas on 2 põhiterminali, mida ühendab automaatrong, vt allpool üksikasju ja terminali kaarti.

Mõlema terminali lahtiolekuajad on 24/7.

Odavad hotellid Frankfurdi lennujaama lähedal

Terminal 1 on palju suurem, struktureeritum ja jagatud mitmeks osaks. Terminal 1 väravad on tähistatud A, B, C ja Z (viimased on tavaliselt USAsse suunduvate lendude jaoks). Lennule registreerimise letid on jagatud kahte tihedalt seotud saali A, B ja C.

Terminal 2 on lihtsa paigutusega ühes sektsioonis, mille väljumisväravad on tähistatud D ja E.

Terminalid - lennufirmade jagunemine

Konkreetne terminal on alati piletil märgitud, kuid lihtsuse mõttes loetleme siinkohal olulisemad lennufirmad ja selle, millisest terminalist nad Frankfurdis lendavad:

  • Terminal 1: Lufthansa, Aegean Airlines, Air Canada, Air China, Air India, ANA, Asiana Airlines, Austrian Airlines, Brussels Airlines, Condor, Croatia Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, Eurowings, LATAM, LOT, SAS, Swiss, Singapore Airlines, TAP, Thai Airways, Turkish Airlines, United.
  • Terminal 2: Aer Lingus, Air Algérie, Air Astana, Air Baltic, Air Cairo, Air Europa, Air France, Air Premia, Air Serbia, American Airlines, Bamboo Airways, British Airways, Bulgaria Air, Cathay Pacific, China Airlines, China Eastern Airlines, China Southern Airlines, Corendon Airlines, Delta, El Al, Emirates, Etihad Airways, Finnair, Freebird Airlines, Gulf Air, Iberia, Icelandair, IranAir, ITA Airways, JAL Japan Airlines, KLM, Korean Air, Kuwait Airways, MEA, MIAT Mongolian, Nouvelair, Oman Air, Pegasus Airlines, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Ryanair, SATA Azores, Saudia, Sri Lankan Airlines, SunExpress, TAROM, TUI fly, Tunisair, Turkmenistan Airlines, Uzbekistan Airways, Vietnam Airlines, Vistara.

Praeguse lennuettevõtjate jaotuse leiate lennujaama veebilehelt.

Ümberistumine lendude vahel

Frankfurdi lennujaam on üks sagedasemaid ümberistumispaiku Euroopas. Kuigi paljud reisijad hindavad Frankfurdi lennujaama kaootiliseks ja ebameeldivaks, ei ole tegelikkus nii halb.

Siiski tuleb arvesse võtta suurt inimeste hulka peaaegu igal kellaajal ja pikki vahemaid.

Terminali sees ümberistumine võib võtta kuni 40 minutit ja terminalide vahel kuni 60 minutit , kui reis on broneeritud ühe broneeringuga. Sellisel juhul on ümberistumine ka garanteeritud, nii et isegi kui te sellest ilma jääte (näiteks esimese lennu pikaajaline hilinemine), on lennuettevõtja kohustatud teile tasuta tagama järgmise vaba ümberistumise.

Terminal 1 eri osade vahel toimub ümberistumine ainult jalgsi, mõnes pikemas osas on olemas liikuvad kõnniteed (travelators).

Ümberistumise korral tasub kindlasti arvestada suurema ajavaruga, ideaalis 3 tundi või rohkem.

Ametlikku teavet ümberistumise kohta leiate veebilehelt www.frankfurt-airport.com.

Transfeer terminalide vahel

Terminalist 1 terminali 2 ümberistumisel jälgige "SkyLine Train" märke, mis on terminalide vahel pendeldav automatiseeritud rong.

See sõidab ajavahemikus 5:00-22:00 umbes 2-5-minutiliste intervallidega ja sõiduaeg on umbes 4 minutit. Rong sõidab nii "maismaa", st avalikus osas, kui ka "õhuruumis", st transiiditsoonis.

Terminalid on ühendatud ka jalakäijate koridoriga, kuid sel juhul tuleb läbida ka turvakontroll.

Terminalide vahel sõidavad iga 5-10 minuti tagant tasuta kollased bussid, mis läbivad avalikku väliala. Need peatuvad otse terminalihoonete ees.

Turvalisus ja passikontroll

Kas peate Frankfurdi lennujaamas ümberistumisel läbima passikontrolli või turvakontrolli? See sõltub sellest, kust ja kuhu sa lendad!

  • Schengen -> Schengen: kontrollpunkti ei ole
  • Schengen -> mitte-Schengen: passikontroll
  • Non-Schengen -> Schengen: passikontroll ja turvakontroll.
  • Non-Schengen -> Non-Schengen: turvakontroll

Terminalide vahel liikudes läbite alati turvakontrolli.

Frankfurdi lennujaama kaart

Frankfurdi lennujaama ametlikku terminali kaarti saate vaadata aadressil frankfurt-airport.com/en/airport-guide. Seal on ka alla laaditavad kaardid .pdf-formaadis.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.