Dubai
Dubai lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Dubai.

Transport Dubai lennujaamast

David Eiselt ajakohastatud 29. 1. 2024

Transpordiühendusi Dubai lennujaamast pakuvad metroo, bussid ja taksod.

Takso

Taksod sõidavad kogu Dubais rangelt taksomeetri alusel. Lennujaamast sõites on algtasu 25 aed ja seejärel iga läbitud kilomeetri eest 1,96 aed. Seega kesklinna ( Dubai Mall'i) sõites maksate umbes 70 aed ja Dubai Marina piirkonda sõites umbes 90 aed.

Dubai taksod aktsepteerivad sularaha ja krediitkaarte.

Odavam võib olla saada sõitu Uberi kaudu, mis on Dubais levinud. Seega soovitame alati kontrollida hinda ka selle rakenduse kaudu. Teisalt võivad Uberi hinnad olla öösel, kui Dubai lennujaamas on tipptunnid, kõrgemad.

Metroo ja bussid

Terminalid 1 ja 3, mida teenindab metroo, on ühistranspordiga hõlpsasti ligipääsetavad. Terminali 2 teenindavad seevastu ainult bussid.

Kasutage oma reisi planeerimiseks rta.ae/portaal transpordi otsingumootorit.

Ühistranspordi piletid

Kui kasutate ühistransporti (metroo ja bussid on samad), vajate piletihinna maksmiseks Nol-kaarti.

Seda müüakse 4 variandis - punane, hõbedane, kuldne ja sinine. Saate kasutada kas ühekordset punast 2 aedi eest või eelnevalt laetud hõbedast 6 aedi eest (müügihind on 25 aedi, mis sisaldab juba 19 aedi reisikrediiti).

Ühekordset punast kaarti saab laadida kuni 10 korda ühe sõidu eest (1 sõit = maksimaalselt 3 ümberistumist 180 minuti jooksul) või 5x päevapiletite eest.

Hinnad varieeruvad siis sõltuvalt marsruudist ja kaardi tüübist järgmiselt:

  • Kõikide tsoonide puhul 20 aed, kuldklassi puhul 40 aed + RED-kaardi hind, millele saab laadida kogu päeva pileti.
  • 1 tsoon - punane 4 aed, hõbedane 3 aed
  • 2 tsooni - punane 6 aed, hõbedane 5 aed.
  • 3 või enam tsooni - punane 8,5 aed, hõbedane 7,5 aed.

Pileteid saab osta metroojaamas asuvatest automaatidest või kõikide terminalide saabumissaalides, kus saab maksta nii kaardiga kui ka sularahaga. Bussijuht ei müü pileteid!

Lennujaamast sõites saab sõita maksimaalselt kahe või kolme tsooni ulatuses. Lisateavet ühistranspordi kohta leiate veebilehelt rta.ae või meie Dubai reisijuhist ning Dubais asuvate tsoonide kaarti leiate siit.

Transport terminalidesse 1 ja 3 / terminalidest

Punase liini metroo sõidab ainult terminalidesse 1 ja 3. See sõidab iga päev kell 5:30 kuni 1:00 hommikul, välja arvatud reedeti, mis on AÜEs nädalavahetus, ja sõidab alates 8:00 hommikul. Metroo sõidab iga 2 kuni 4 minuti tagant.

Kesklinna ja Deira hotellide piirkonda jõuab 8 minutiga ning Dubai kaubanduskeskusesse ja Burj Khalifa Towerisse samal ajal 25 minutiga. Siiski tuleb metroost väljapääsuni kõndida veel 15 minutit.

Kuigi metroo on kaugelt kõige kiirem ja lihtsam transpordivahend, saab terminalidest 1 ja 3 kasutada ka punaseid ühistranspordibusse, kuid selleks tuleb eelnevalt osta pilet saabuvate lendude saalis asuvast automaadist.

Enamik bussiliinidest järgib metrooliini Deira ja Dubai äärelinna (vt kaarti allpool), kuid bussiga 32C saab hästi sõita Creek Parki piirkonda, kus asuvad mõned hotellid. See sõidab siiski ainult iga 30 minuti tagant.

Transport terminal 2-sse/täielikust terminalist

Terminali 2 ei pääse metrooga, vaid ainult bussiga . Piletid tuleb osta saabuvate lendude saalis asuvast piletiautomaadist. Otsige bussi RTA peatust, mis asub otse saabuvate ja lahkuvate lendude saali ees.

  • Lähim Abu Haili rohelise liini metroojaam: liinid 13B, 43, C26.
  • Otse bussid Deira linnaossa: liin 43.
  • Otse bussid Sheikh Zayed Roadile: liin C26.

Rendiauto

Kui soovite AÜEs ringi reisida, võib rendiauto olla mugav transpordivahend. Enamik rahvusvahelisi autorendifirmasid asuvad kõigis terminalides ja standardautot saab rentida umbes 900 aediga nädalas.

Auto rentimiseks peab teil lisaks Tšehhi juhiloale olema ka rahvusvaheline juhiluba.

Avatar uživatele
David Eiselt

David on Cestee asutaja ja tegevjuht. Ta on ka innukas reisija, kes on teinud 302 lendu ja külastanud 49 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.