Bukaresti Henri Coanda lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Bukarest.

Transport Bukarest lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 12. 4. 2024

Otopeni lennujaama pääseb ühistranspordi liinidega 100 ja 442.

Kuigi otse terminalini sõidab ka rong, on buss siiski mugavam ja sagedasem viis kesklinna jõudmiseks.

Liin Sihtkoht Reisiaeg Hind Sagedus
Buss 100 Piata Unirii 45 minutit 3 ron - 90 minutit (buss, tramm)
5 ron - 120 minutit (buss, tramm, metroo)
12 minutit
CFR rong Bucuresti-Nord 23 minutit 5,50 ron 40 minutit
Rong T.F.C. Bucuresti-Nord 23 minutit 5,50 ron 7-8x päevas

Buss

Terminali on kaks bussiliini. Kõikide bussi liinide piletihinnad on samad, mis kehtivad terminalini sõitvate busside puhul.

Piletid

Pileteid saab osta ainult bussipeatuses asuvast kioskist või piletiautomaadist, bussijuht ei müü pileteid. Bussides, mis on tähistatud "Visa" logoga, saab maksta ka oma kontaktivaba kaardiga.

Klassikalist piletihinda müüakse "Mulitpl" kaardina, mis on laetud kahe sõiduga. Lennujaamas ei ole võimalik osta ühe sõidu piletit.

20 roni eest saab osta 24-tunnise pileti, mis kehtib lennujaamasõiduks (bussid + metroo + trammid). Lennujaama sõiduks ei kehti 24-tunnine pilet 8 roni eest (bussid + trammid) või 14 roni eest (metroo + bussid + trammid).

  • 3 ron - 90-minutiline transfeer (ainult bussid + trammid)
  • 5 ron - transfeer 120 minutit (bussid, trammid, metroo)

Kui maksate bussis sees, kinnitades oma kaardi, maksate tegelikult ainult 3 või 5 leid. Kui ostate Multipl-kaardi, siis maksate alati kahe pileti eest, st 6 ron või 10 ron, mida saate siis igal ajal kasutada järgmisel reisil linnas või tagasi lennujaama.

Üksikasjalik teave piletihindade kohta on kättesaadav veebilehel: stbsa.ro.

Liin 100

Kõige kiiremini saab linna sõita bussiliiniga 100, mis peatub otse terminali ees. Varem kandis see liin number 100, kuid detsembris 2023 nummerdati see ümber.

Buss sõidab otse ajaloolise keskuse keskväljakule. "Piata Unirii" ja peatub ka teistel tähtsatel väljakutel "Piata Victoriei" ja "Piata Romana".

Lennujaamast sõidab buss umbes 45 minutit Piata Unirii lõpp-punkti. Liin on ekspressliin ja peatub ainult valitud peatustes.

Otsige hotelle Bukarestis

Sõiduplaan ja marsruut

Hetkel on Bukaresti lennujaama ainult üks avalik bussiliin:

Liin 100 sõidab ööpäevaringselt, päeval umbes iga 15 minuti tagant ja öösel iga 30 minuti tagant. Nädalavahetustel pikendatakse intervalli 20 minutini.

Liin 442

Buss 442 pakub täiendavaid ühendusi, eriti reiside jaoks lennujaama piirkonda või Therme Spa ja Wellness Centre'ile Bukaresti põhjaosas.

Liin 442 ei sõida Bukaresti kesklinna, vaid lõpeb Piata Presei peatuses. Teel puudub ümberistumine metroosse.

Rong

Teine võimalus on võtta rong otse terminali juures asuvast jaamast.

Rongid sõidavad ainult iga 40 minuti tagant. See variant on siiski eelistatavam, kui soovite Rumeenias rongiga edasi sõita, sest kõik rongid lõpevad Bucuresti-Nord Central Stationis.

Teekond peajaama kestab 21-25 minutit.

Lennujaama sõidab kaks rongifirmat, mõlemal on oma piletid.

CFR

CFR Călători peatused sõidavad päeval 40-minutilise ja öösel 90-minutilise intervalliga.

Pileti 5,50 roni eest saab osta jaamas asuvast automaadist ja ka rongis konduktorilt kaardiga. Pileteid saab osta ka veebist ette: bilete.cfrcalatori.ro. Igal juhul saab maksta sularahas või kaardiga.

Transfeerpileti saab osta kõikjale Rumeeniasse otse lennujaamas.

T.F.C.

Ühendust lennujaama ja Bucurest-Nordi jaama vahel teostab eraettevõtja T.F.C. oma punaste rongidega.

Jízdenku za 5,50 ron saab osta ainult rongis (maksta saab ka kaardiga) või internetis ettevõtte veebilehel: transferoviarcalatori.ro. Kuigi pileti hind on sama kui CFRil, ei tunnista vedajad üksteise pileteid.

T.F.C. rongid sõidavad väga ebakorrapärase sagedusega, umbes 8 korda päevas. Üksikasjalik sõiduplaan on kättesaadav aadressil: transferoviarcalatori.ro/en/henri-coanda.

Takso

Litsentseeritud taksod sõidavad Bukaresti kesklinna taksomeetri järgi. Sõit Piata Unirii kesklinna maksab umbes 45 roni.

Uber on ametlikult lubatud sõita ka lennujaama ja võib pakkuda veidi madalamaid hindu 35 ja 40 roni vahel. Pärast mobiilirakenduse kaudu tellimist ei oota tavaliselt rohkem kui 5 minutit.

Autorent

Kui te ei suundu lennujaamast välja mitte Bukaresti kesklinna, kus auto oleks just sobiv, vaid Rumeenia maale või mägedesse, on terminalis palju kohalikke ja rahvusvahelisi autorendifirmasid.

Nädala rendihinnad on alates 120 eur.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.