Amsterdam
Amsterdami Schipholi lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Amsterdam.

Transport Amsterdam lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 16. 2. 2024

Schipholi lennujaama sõidab rongiga kogu Madalmaadest, kuid Amsterdami kesklinna ja selle eeslinnadesse sõidavad ka paljud bussiliinid. Amsterdam on üks kõige paremini ligipääsetavaid lennujaamu Euroopas.

Odavad hotellid Amsterdami kesklinnas

Rong või buss?

Rong on kiireim võimalus lennujaamast Amsterdami kesklinna (Centraal Station) ja linna lõunapoolsesse ossa (Zuid) jõudmiseks. See on ka kõige odavam transpordiliik ühe reisi puhul, internetist ostetud pilet maksab 4,90 eur.

Buss 369 on kõige odavam, kuna see on ainus GVB poolt korraldatav lennujaamateenus. GVB trammide, metroode ja busside 24-tunnine pilet Amsterdami piires maksab 9 eur ja 60-minutilise ümberistumise pilet 3,40 eur.

Kasutage bussi 397 kiireks sõiduks muuseumide piirkonda "Museumsplein". 90-minutilise transfeerpileti hind on 6,50 eur.

Sihtkoht Sõiduaeg Hind Sagedus
Rong Centraal, Sloterdijk, Zuid 17 minutit 4,90 eur 4-10 minutit
Buss 397 Museumsplein, Elandsgracht 38 minutit 6,50 eur 5-8 minutit
Buss 369 Sloterdijk 37 minutit 3,40 eur 8-10 minutit
Buss 300 Bijlmer Arena, Haarlem 30 minutit 6,50 eur 8-10 minutit

Rong (Amsterdam)

Jaam asub otse terminali all, sa ei pea isegi mitte väljapoole saabumishalli minema, vaid sõidad lihtsalt eskalaatoriga alla perroonile.

Ühendus on väga tihe (umbes iga 4-10 minuti tagant). Lennujaamast jõuate Centraali jaama 15 minutiga.

Rongipiletid

Ostke pilet metroojaama sissepääsu ees asuvatest kollastest automaatidest ja märgistage see enne perroonile sisenemist kontaktivabalt pöörangute juures. Paberkandjal pileti printimine kohapeal maksab 4,90 eur + 1 eur.

Amsterdami Zuidi lõunajaama pileti hind on 3,30 eur.

Kõige mugavam on osta pilet internetis Hollandi Raudtee veebisaidil ns.nl või mobiilirakenduses (vt. ns.nl/ns-app), kus paberpileti eest ei pea maksma 1 eurot.

Piletit saab kasutada mis tahes kalendripäeval igal rongil, sealhulgas kõigil lennujaama ja Amsterdami vahelistel kaugrongidel.

Rongides kehtib 24-tunnine (2- ja 3-päevane) ühistranspordi "Amsterdami sõidupilet" (vt: ns.nl/amsterdam-travel-ticket) hinnaga 18 eur (või 24 eur 2-päevane ja 30 eur 3-päevane).

Samas ei saa kasutada 9 euro eest 24-tunnist piletit, mis kehtib ainult trammi-, metroo- ja bussisõitudeks GVB transpordiettevõtte piires. Need kehtivad ainult bussis 369 (vt infot allpool).

 • Sõiduaeg Centraal - 14-17 minutit
 • Sagedus - 4-10 minutit
 • Sõiduhinnad - 4 ,90 eur Centraali jaamas, 3,30 eur Zuidi jaamas.
 • Esimesed ühendused Centraali jaamast - 3:46, 4:46, 5:15, 5:31.
 • Esimesed ühendused Zuid jaamast - 5:37, 6:11
 • Viimased ühendused lennujaamast - 0:32, 1:11, 2:03

Ekspressbuss 397

Amsterdami lennujaama ekspressbuss 397 (vedaja veebisait: Connexxion.nl), mis sõidab Van Goghi muuseumi või Rijksmuseumi kõrval, on mugav, kui soovite ajaloolisse kesklinna jõuda ilma ümberistumisteta.

Sellel on siiski mitu peatust tee ääres erinevates kohtades. Üksikasjalik marsruut on joonistatud alloleval kaardil.

Ühe suuna pilet maksab 6,50 eur ja kehtib 90 minutit, sealhulgas ümberistumised Amsterdami trammide, metroo ja teiste bussidega.

Piletit saab osta mitmel viisil:

 • Veebilehel terravision.com
 • Oma kontaktivaba kaardiga, kinnitades selle bussis olevasse lugejasse (igal sisenemisel ja väljumisel).
 • Terminali ees olevas piletikassas (maksmine ainult kaardiga).

Terravisioni veebisaidil on võimalik valida ainult kahe sihtkoha vahel kesklinnas "Leidseplein" ja "Museumsplein", kuid bussist saab maha/alla igal peatuses marsruudil: hind on alati sama. Samuti võite kasutada mis tahes ühendust, mitte ainult seda, mis on piletil näidatud.

Liinil 397 on võimalik kasutada ka 24-tunnist "Amsterdami reisipiletit" 18 eur eest (või 2- ja 3-päevaseid pileteid), kuid ei ole võimalik kasutada transpordiettevõtte GVB 24-tunnist piletit 9 euro eest. Buss väljub perroonidelt B15-19.

Liin 397 sõidab ööpäevaringselt, kuid öösel on see tähistatud kui liin N97.

 • Sõiduaeg Museumsplein - 38 minutit
 • Sagedus - 5-8 minutit (öösel 60 minutit).
 • Sõiduhind - 6,50 eur
 • Esimesed ja viimased ümberistumised - liin töötab 24 tundi.
 • Sõiduplaan: connexxion.nl/amsterdam-airport-express

Buss 369

Odavaim viis kohale pääsemiseks on bussiliin 369 Sloterdijki jaama, kus saab ümber istuda kesklinna poole suunduvale trammile.

Selle bussi pilet maksab 3,40 eur (60-minutiline ümberistumine) ja erinevalt rongist või bussist 397 saab kasutada ka 24-tunnise GVB piletit 9 eur eest. Samuti saab osta 48-tunnise pileti 15 eur eest või 72-tunnise pileti 21 eur eest.

Need piletid kehtivad kõigis GVB sinistes ja valgetes linnabussides, trammides ja metroos. Need ei kehti GVB-välistes rongides ja bussides.

GVB pileteid lennujaamas ei saa osta ühestki piletiautomaadist, vaid ainult mobiilirakenduse kaudu. 60-minutilise piletihinna saab maksta ka bussisiseselt oma kontaktivaba kaardiga, kinnitades selle bussi sisenemisel ja väljumisel lugeja külge.

Amsterdamis ei ole kontaktivaba maksmise päevapiiranguid, seega kui soovite kasutada 9-eurone 24-tunnine piletihind, peate ostu sooritama ainult GVB mobiilirakenduse kaudu.

Bussiga 369 sõidab Sloterdijki jaama veidi alla 40 minuti, kus saab ümber istuda trammile 19, mis viib 30 minutit edasi kesklinna, või sõita pikema metroosõiduga.

 • Sõiduaeg Sloterdijkini - 37 minutit
 • Sagedus - 8-10 minutit
 • Piletihind - 3,40 eur
 • Esimene ühendus Sloterdijki jaamast - 4:40 (4:45 nädalavahetustel ja riigipühadel).
 • Viimane ühendus lennujaamast - 0:47
 • Sõiduplaan: reisinfo.gvb.nl/369

Buss 341

Üks kord 15 minuti tagant sõidab buss 341 samast peatusest, kust sõidab ka kiirliin 397 Amsterdami lõunaosas asuvasse Amsterdami Zuid jaama.

Liini opereerib Connexion ja seetõttu ei saa ka siin kasutada transpordifirma GVB odavaid pileteid.

Sõit Zuidi jaama maksab 6,50 eurot (ümberistumine 90 minutit) ja on seega kallim kui rongisõit.

Buss 300

Buss 300 pakub kiiret ühendust moodsa Amsterdami lõunapoolseima osaga Bijlmer ArenA jaama ümbruses ja ka Haarlemiga.

Kehtivad samad piletid kui liinil 397, st 6,50 eur eest 90 minuti jooksul, kusjuures Amsterdamis ja Haarlemis on võimalik ümber istuda trammile, metroole ja teistele bussidele.

Pileti ostate, kinnitades oma kaardi bussisisesele lugejale igas sisse- ja väljumiskohas või bussipeatuses asuvas piletikassas.

Kohalikud bussid

Transpordiks Amsterdami eri osadesse saate kasutada ka kohalikke busse 186, 187, 194 ja 310, mis peatuvad mitmes kohas.

Liin 185 sõidab ainult lennujaama lähedal asuvasse kohtukompleksi, teised bussid sõidavad Amsterdami lähedal asuvatesse kogukondadesse väljaspool Amsterdami. Pileteid nendele bussidele saab osta alates 3,40 eur kuni umbes 6,50 eur sõltuvalt vahemaast ja vedajast.

Ümbritsevate omavalitsuste ümber või konkreetsete peatuste kohta ühendusteede leidmiseks külastage näiteks 9292.nl/en.

Jalgrattaga

Jalgrattaga sõitmine on Hollandis äärmiselt populaarne ning eraldi jalgrattateed läbivad mitte ainult Amsterdami, vaid kogu riiki.

Selgelt tähistatud jalgrattateed viivad teid isegi lennujaama. Otse terminali ees on mitu Donkey Republici jalgrattajagamisjaama.

Nende kasutamiseks tuleb laadida alla mobiilirakendus. 30-minutilise sõidu hind on 1 eur ja tasasel teel kulub umbes 45-60 minutit (14 km), et jõuda kogu Amsterdami kesklinna, vt marsruudikaarti.

Rongid Rotterdami, Haagi ja kogu Madalmaade suunas

Lennujaamas asub üks Hollandi kõige tihedama liiklusega rongijaam, kust sõidavad rongid kogu riiki ja naaberriikidesse. Näiteks rongiga Rotterdami jõuab vähem kui poole tunniga ja maksab 14,50 eur, Den Haagi saab 40 minutiga ja maksab 9,80 eur.

Sõiduplaanid leiab Hollandi Raudtee veebilehelt ns.nl. Piletite ostmiseks saab kasutada ka mobiilirakendust.

Takso, Uber, Bolt

Ametlik taksopeatus on selgelt tähistatud ja asub otse põhiväljapääsu ees.

Kehtivad piletihinnad on välja pandud ja juhid sõidavad rangelt meetri järgi. Tasuda saab ainult kaardiga ja sõit Amsterdami kesklinna maksab umbes 60 eur.

Vältige valetaksojuhtide pakkumisi, kes seisavad kollaste siltidega ja karjuvad valjusti "takso".

Odavamat teenust pakuvad mobiilirakendused Uber või Bolt, mis pakuvad sõitu Centraali jaama alates 45 eur.

Mobiilirakendusi kasutavate autode asukoht on umbes 200 meetri kaugusel Sheratoni hotelli taga asuvast terminali peasissekäigust.

Keukenhofi juurde

Lennujaamast Keukenhofi lilleparki sõidab otse bussiliin number 858. Saate osta kombineeritud bussipileti edasi-tagasi, mis sisaldab sissepääsu parki, 25 eur eest. Sõit kestab umbes 20 minutit.

Praktilist teavet Keukenhofi lillepargi kohta leiate meie reisijuhist.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.