Pegasus Airlines - Boeing 737
Pegasus Airlines

Kõik, mida peate teadma enne lendamist Pegasus Airlines

Pegasus Airlines hilinenud ja tühistatud lennud

Krystof Hajek ajakohastatud 13. 12. 2023

Kas teie Pegasus Airlinesi lend on tühistatud või hilinenud 2 tundi või rohkem? Siis võib teil olla õigus saada hüvitist kuni 600 eur inimese kohta , sõltuvalt konkreetsest marsruudist.

Te võite taotleda hüvitist otse lennuettevõtjalt või lihtsalt ja tasuta spetsialiseerunud agentuuridelt.

Hüvitise taotlemine

Pegasus Airlines ei asu Euroopa Liidus. Seega kehtib Pegasus Airlines'i hüvitis vastavalt EÜ määrusele nr 261 ainult ELi liikmesriigis toimuvate lendude puhul.

Näiteks lend Viinist Istanbuli on reguleeritud ja selle puhul on õigus saada hüvitist hilinemise/tagasilükkamise korral. Vastassuunaline lend aga mitte.

Pegaus Airlinesi hilinenud lend

Kui teil on 2 tundi või rohkem hilinemist lähtelennujaamas, peab Pegasus Airlines pakkuma teile tasuta jooke, mis on proportsioonis hilinemise pikkusega.

Kui hilinemine saabumislennuväljal on 3 tundi või kauem, on teil õigus saada ka rahalist hüvitist summas 250 eur aadressil 600 eur sõltuvalt kahe lennujaama vahelisest vahemaast ja ainult juhul, kui teie lend algas ELis.

Teil on õigus rahalisele hüvitisele ainult siis, kui hilinemine on Pegasus Airlinesi süü. Lisateavet selle kohta leiate artiklist Lennu hilinemise eest makstav hüvitis.

Kaugus Hilinemine Hüvitis
kuni 1 500 km 3h+ 250 eur
1 500 kuni 3 500 km 3h+ 400 eur
üle 3 500 km 3h+ 300 eur
üle 3 500 km 4h+ 600 eur

Tühistatud lend Pegasus Airlinesiga

Kui Pegasus Airlines tühistab teie lennu rohkem kui 14 päeva enne väljumist, on teil õigus tasuta muuta kuupäeva või saada tagasi algne piletihind.

Kui teie lend tühistatakse vähem kui 14 päeva enne väljumist, on teil automaatselt õigus saada rahalist hüvitist kuni järgmises ulatuses 600 eur.

Ka siin kehtib hüvitis ainult siis, kui lennuettevõtja tühistab lennu, mitte ettenägematute asjaolude tõttu. Samuti kehtib siinkohal reegel, et lend peab väljuma EList.

Lisateavet leiate jaotisest Hüvitis lennu tühistamise korral.

Kust taotleda hüvitist

Pegasus Airlinesil on hüvitise saamiseks spetsiaalne kontaktleht aadressil www.flypgs.com/en/write-to-us/delays.

Sageli püüavad lennuettevõtjad siiski vältida hüvitist, ignoreerides ja valetades kogu nõude esitamise ajal, seega võtke otse ühendust agentuuriga.

Saate kuni <span translation="no">600 eur</span>

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.