Bukchon
Souli Gimpo lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Soul Gimpo.

Transport Soul Gimpo lennujaamast

David Eiselt ajakohastatud 8. 3. 2024

Gimpo lennujaam on reisijate seas populaarsem kui Incheon, sest see asub kesklinna lähedal.

Lennujaamas on suur ümberistumisjaam mitme metrooliini jaoks, mis on kiireim transpordiliik. Samas on ka palju bussiliine ümbritsevatesse linnaosadesse.

Vaadake hotellihindu Soulis

Metroo kesklinna

Gimpo lennujaama teenindab tavaline metroo ja Arex lennujaamarong (Airport railroad), kuid ka see on tegelikult vaid üks Souli metrooliinidest.

Jaam asub maa-alusel tasandil riigisisese ja rahvusvahelise terminali vahel, millest umbes 200 meetri kaugusele viivad välja selgelt tähistatud koridorid.

Souli kesklinna saab vähem kui poole tunniga, kusjuures liinid vahetuvad mitte rohkem kui 10-minutiliste intervallidega.

Metrooliinid 5 ja 9 ning Arex ristuvad sõidu ajal mitmete teiste metrooliinidega, nii et ühe ümberistumisega ei ole probleem Itaewoni, Myeongdongi, Gangnami jne. hotelli pääseda.

 • Airport Railroad (AREX - ainult sinine All-Stop Train) - spetsiaalne metrooliin, mis ühendab Souli keskjaama, Gimpo lennujaama ja Incheoni lennujaama. Peatub ainult Gimpo lennujaamas. Kiirliin sõidab peatuskohast otse Incheoni jaama ja väldib Gimpo linna. AREX sõidab iga 5-15 minuti tagant.
  • Viimane rong lennujaamast kesklinna: 0:16 (0:34 rong sõidab ainult pärast Digital Media City jaama).
  • Esimene rong Souli jaamast lennujaama: 5:20
 • Liin 5 (lilla) - viib teid Souli ajaloolisse piirkonda ilma ümberistumiseta, kuid üldine teekond on veidi pikem kui lennujaama raudtee metroo, mille puhul tuleb ümber istuda Souli jaamas tumesinisele liinile 1. Metroo 5 sõidab iga 5-10 minuti tagant.
  • Viimane metroo lennujaamast kesklinna: 23:59 (hilisemad teenused lõppevad varem kui kesklinna depoos).
  • Esimene metroo Jongno 3-ga jaamast lennujaama: 5:41
 • Liin 9 (beež) - viib Gangnami piirkonda või peamisse bussijaama. Sõidab iga 5-10 minuti tagant, umbes iga 3. teenus on ekspress ja peatub ainult peatustes, mis on jaamas välja pandud kaartidel punasega märgitud. Kõik liini 9 ekspressliinid peatuvad ka Gimpo lennujaamas.
  • Viimane metroo lennujaamast kesklinna: 23:44
  • Esimene metroo Sinnonhyeoni (Gangnam) jaamast lennujaama: 5:40

Gimpo Goldline lõpeb samuti lennujaamas, kuid see ei sõida üldse Souli kesklinna, vaid ainult ümberkaudsetesse elamurajoonidesse.

Piletid ja hinnad

Igal metrooliinil on oma korrus, mis on kõik selgelt tähistatud. Jaama sisenetakse pöördkäsipuude kaudu. Vahetult nende ees on automaadid üksikpiletite ostmiseks, T-rahaga kaardiga laadimiseks ja automaadid T-rahaga transpordikaartide otseseks ostmiseks, mis tasub kindlasti ära, kui Koreas rohkem ühistranspordiga reisida.

T-Money kaart kehtib kõikides Korea linnades ja toimib nii, et ostad 4 000 krw eest plastikkaardi, mida seejärel laadid üles mis tahes krediidiga.

Kõik piletiautomaadid on ainult sularaha.

Pileti hind sõltub sellest, millise lõppjaama te piletiautomaadist valite.

Näiteks pilet peajaama maksab 1 450 krw, kui kasutate vastavalt T-Money või Cashbee transpordikaarti. 1 550 krw, kui kasutate üksikpiletit. Souli kaugematesse linnaosadesse on hinnad umbes 2000 won.

Transfeer Incheonisse

Gimpo lennujaamast Incheoni lennujaama saate Arex'i metrooliiniga. Liinil on 7 jaama, sõiduaeg kokku 32 minutit ja pileti hind 4 450 krw või 4 350 krw T-raha transpordikaardiga.

Incheonist Gimpo'sse sõites arvestage, et saate kasutada ainult "All-Stop Train" teenust. Ekspressrongid ei peatu Gimpo lennujaamas.

Bussid Souli ja selle ümbruses

Otse mõlema terminali ees on kümneid bussipeatusi, mis viivad teid erinevatesse kohtadesse Souli kesklinnas ja lennujaama ümbruses. 99% külastajate jaoks on siiski alati mugavam ja, mis veelgi tähtsam, oluliselt mugavam kasutada metrood.

Ainuüksi asjaolu, et enamik bussipeatustes olevaid kirjeldusi on ainult korea keeles, heidutab teid sellest transpordiliigist.

Erandiks on luksuslikud ja väga mugavad Limousine'i lennujaamabussid, mis sõidavad otseliinidel kesklinna. Pileti hind 7 500 krw ületab aga kaugelt metroopileti hinna.

Takso

Mõlema terminali ees ootab alati suur hulk taksosid. Tasuda saab ainult sularahas ja alati meetri järgi. Hind arvutatakse läbitud vahemaa ja järjekorras ootamise aja kombineerimisel.

Seetõttu võib näiteks hommikune hind lennujaama sõita oluliselt odavam kui pärastlõunane hind.

Souulis ei pea te muretsema teadmatute turistide pettuste ja ülehinnatud hindade pärast.

Tavaliselt maksab kesklinna jõudmiseks 25 000 krw kuni 32 000 krw.

Avatar uživatele
David Eiselt

David on Cestee asutaja ja tegevjuht. Ta on ka innukas reisija, kes on teinud 302 lendu ja külastanud 49 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.