Sao Miguel, Azores
Ponta Delgada Joao Paulo II lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Ponta Delgada.

Transport Ponta Delgada lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 9. 3. 2024

Parim transpordiviis lennujaamast on rentida auto otse terminalis. Regulaarset ühistransporti lennujaama ei ole.

Autorent

Kuna São Miguelil saab täielikult ringi liikuda ainult autoga, soovitame auto rentida otse lennujaama saabudes, kus asuvad kõik saarel tegutsevad autorendifirmad. Kõikide autorendifirmade letid leiate saabumisterminalist, kuid broneerige auto kindlasti aegsasti, ideaalis 1-2 kuud ette.

Mõnede autorendifirmade maht on piiratud ja kui ootate viimase hetkeni või isegi kohapeal, võib juhtuda, et alles jäävad vaid kõige kallimad autod.

Näiteid keskmistest hindadest:

  • 7-päevane talvine rent (broneerige vähemalt kuu aega ette): väikeauto alates 120 eur
  • 7-päevane rent suvel (broneeri vähemalt 6 kuud ette): väikeauto alates 250 eur

Bussiliiklus Sao Migueli saarel ei ole väga tihe ja parim viis saarel ringi reisimiseks on kindlasti auto rentimine.

Takso

Ainus asjakohane transpordiviis peale auto rentimise on takso. ANC väikebussidel (vt allpool) ei ole mingit eelist taksode ees ja bussid siin ei sõida. Terminalist väljas ootab alati palju taksosid ja hinnad on rangelt arvestiga, mis on alati sisse lülitatud. Taksojuhid ei ole ebaausad.

Hind Ponta Delgada kesklinna on järgmine 10 eur.

Buss

Klassikalist ühistransporti otse terminali ei ole. Transporti pakub eraettevõte ANC AeroBus, mille väikesed väikebussid sõidavad lennujaama iga päev vahemikus 8:00-0:00. Ühe suuna pilet maksab 8 eur, edasi-tagasi 14 eur.

Saabumisel leiate ANC AeroBus'i teeninduslaua saabuvate lendude saalis, kus saate ideaalis korraldada ka transfeeri tagasi lennujaama, mis toimub täpselt samal ajal. ANC AeroBus ei tööta praegu rangete sõiduplaanide alusel, vaid ainult eelneva broneeringu alusel. Kontaktid leiate ainult ANC Facebooki profiililt.

Taksohindade tõttu ei ole see transpordiliik väga tasuv.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.