Transport Pisa lennujaamast

Pisa kaldus torn

Pisa Galileo Galilei lennujaam on tänu oma asukohale suurepärane tugipunkt Toscana ümbruskonnas reisimiseks.

Odavad hotellid Pisa kesklinnas

Pisa Mover rongijaama

Lennujaama ühendab linnaga väike automaatrong. Pisa Mover, mis pendeldab terminali ja Pisa Centrale jaama vahel. Nii lennujaamas kui ka jaamas on tee rongi juurde selgelt tähistatud.

Pisa Centrale jaamast saab seejärel edasi kesklinna või Kalda torni sõita ühistranspordibussidega, mille kohta on teavet Pisa reisijuhis. Teel lennujaama ja jaama vahel on ka peatus parklas.

Pisa Moveri pileteid saab osta mitmest jaama sissepääsu juures asuvast automaadist, kus saab maksta nii kaardiga kui ka sularahas. Pöördeposti läbimisel tuleb pileti vöötkood lugejasse skaneerida.

Hind 5 eur
Reisiaeg 8 minutit
Sagedus 10 minutit

Esimene ühendus sõidab alati kell 6:00 mõlemas suunas samal ajal, viimane kell 23:50. Ametlik teave on kättesaadav veebilehel: pisa-mover.com/en.

Itaalia peamise raudtee-ettevõtja Trenitalia.com veebisaidilt saab osta pileteid otse Pisa lennujaama või Pisa lennujaamast mis tahes Itaalia punktist. Pisa Moveri hind lisandub automaatselt.

Vihje jaama lähedal asuva hotelli kohta

Ööbige ilma stressita, et leida hotell otse Pisa Centrale jaama juures, kuhu suunduvad lennujaamast automaatsed rongid ja bussid.

 • Hotel La Pace - Standardne 3* hotell, mis on vanemate ruumidega, kuid puhas ja avar, asub umbes 100 meetri kaugusel jaamast.
 • NH Pisa - kompromissitult rahvusvahelise keti kvaliteet, hotell asub samuti otse jaama vastas, miinuseks on kõrgem hind

Bussid Pisa kesklinna ja jaama poole

Alternatiivne ja odavam viis Pisasse jõudmiseks on ühistranspordi bussid, kuid need ei sõida otse lennujaama.

Terminali juurest suunduge diagonaalselt vasakule üle parkla, järgides jalgteed Via dell'Aeroportole, mida järgite umbes 420 meetrit kuni ringristmikuni. Ringristmiku taga on avalik bussipeatus "Via dell'Aeroporto". Siit sõidavad läbi järgmised liinid:

 • LAM Verde - ainult jaamast lennujaama suunas, sõidab tagasi kesklinna läbi suure ringi, sõidab kord 10 minuti tagant 6:10-20:45.
 • Liin 5 - ainult lennujaama jaama suunal, seevastu läheb keskusest suure ringiga, kulgeb kord iga 20 minuti tagant 6:20-20:20.
 • Liin 21 - mõlemas suunas, sõidab kord iga 30 minuti tagant alates 20:43 kuni 23:13.
 • Pisa busside sõiduplaanide kohta vt pisa.cttnord.it.

Pilet maksab 1,50 eur ja seda saab osta igast ajalehepoest. Leiad selle bussipeatuse lähedal asuvast ringristmikust. Võite kasutada ka At-bussi mobiilirakendust (saadaval Google Play / App Store'is).

Bussiliinide kaarti ja jalutuskäigu juhiseid leiate allolevalt kaardilt.

Takso Pisasse

Kasutage taksot juhul, kui saabute väga hilja või lahkute varakult, kui lennujaama ei ole automaatset rongi- või bussiühendust. Sõidu hind jaama peaks olema 9 eur ja Kalda torni 12 eur.

Pisas ei tööta Uber, Bolt ega mõni muu sarnane taksorakendus.

Bussid Luccasse ja Viareggiosse

Umbes 30 meetrit terminalist paremal on linnadevahelise bussiliini E3 peatus, mis sõidab lennujaamast otse Lucca ajaloolisse linna ilma ümberistumisteta.

Bussiliin E25 sõidab otse Viareggiosse või Pietrasantasse.

 • 1-2 korda tunnis, pange tähele - see ei sõida pühapäeviti ja riigipühadel.
 • Sõit Luccasse kestab 50 minutit, Viareggiosse 60 minutit.
 • Intercity sõiduplaanid (kliki E3 Lucca ja E25 Viareggio/Pietrasanta jaoks).

Piletid mõlemasse linna on saadaval hinnaga 3,50 eur, kui need ostetakse ajalehepoest või bussijaama kontorist, mis ei ole võimalik lennujaamas. Siin saab selle hinnaga pileti osta At-bussi mobiilirakenduse kaudu või juhilt 6 eur (ainult sularaha).

Bussid Firenzesse

Otse Pisa lennujaamast sõidab Sky Bus Lines Caronna bussiliin ilma peatusteta Firenzesse, peatudes S.M.N. Bussid sõidavad umbes 7 korda päevas ja piletid hinnaga 13,90 eur päeval või 25 eur öösel. Sõit kestab umbes tund aega.

Üksikasjalik teave on leitav veebisaidil caronnatour.com.

Kui busside ajad ei sobi teile, võite kasutada palju tihedama liiklusega rongiliiklust. Kõigepealt sõida automaatse Pisa Moveri rongiga Pisa Centrale jaama, kust mitu korda tunnis sõidavad rongid Firenzesse. Kokku võtab rongisõit koos Pisa Moveriga aega umbes tund ja 20 minutit ning maksab 13,70 eurot.

Pileti saab osta internetist aadressil thetrainline.com kogu marsruudile (5 eur Pisa Mover + 8,70 eur rong).

Autorent

Kas Pisa lennujaam on teile lihtsalt lähtepunktiks reisimiseks Toscana maapiirkondades või Apuani Alpides? Sel juhul on kõige praktilisem rentida auto otse lennujaamas, kus saabumisterminalis asuvad paljud autorendifirmad.

Väiksemate rendiautode hinnad algavad 50 eurost 4 päevaks.

Kõigi Pisa autorendifirmade hindu saate võrrelda näiteks booking.com, kus saate auto ka otse broneerida.

Võrdle rendihindu ühe klikiga

Rohkem infot Pisa kohta

Rohkem praktilist teavet Pisa kohta leiate meie veebilehelt.

 • 13 vaatamisväärsust
 • Näpunäiteid parimate hotellide kohta
 • Kuidas liikuda ja kust osta bussipiletit
 • Kuhu minna ekskursioonidele
See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.