Transport Nice lennujaamast

Kena

Nice'i lennujaam on ühendatud trammi- ja bussiliiklusega ning terminali 1 lähedal on linnadevaheline rongijaam. Lennujaamas peatuvad ka kaugliinibussid ning see on loomulik lähtepunkt reisimiseks Côte d'Azuril.

Odavad hotellid Nice'i lennujaama lähedal

Tramm ja bussid Nizzasse

Kogu teavet Nizza ühistranspordi kohta leiate ametlikul veebisaidil lignesdazur.com.

Nizza ümbruskonna transpordi pileteid saab kõige mugavamalt osta mobiilirakenduse kaudu. Paberkandjal pileti ostmisel tuleb maksta ka 2 eur tagastatav tagatisraha kaardile, millele piletid üles laetakse. Reisijate sõnul ei saa aga kaarti lennujaamas tagasi anda.

L2 tramm

Trammiliin number L2 sõidab otse mõlemast terminalist Nizza kesklinna. See peatub nii terminali 1 kui ka 2 ees ning suundub seejärel otse ajaloolisse kesklinna (lõpp-punkt Port Lympia) mööda Promenade des Anglais'd.

Lennujaama sõidab ka liin L3, kuid see ei vii kesklinna, vaid ainult Saint-Isidore'i linnaossa linna lääneosas.

Trammiliinil on spetsiaalne lennujaama piletihind 10 eur / edasi-tagasi. Ühe suuna piletit ei ole võimalik osta. Pilet kehtib 74 minutit ja selle aja jooksul saab trammist vabalt ümber istuda teistesse Nizza trammidesse või bussidesse.

Alternatiivseks võimaluseks on minna Grand Arénas Sudi peatuses (tasuta transport lennujaama alal), kust kehtib juba tavaline pilet kõigi Nizza liinide piletihind 1,70 eur ehk 7 eur 24 tunniks või 13 eur 48 tunniks.

  • Sõidupiletid - 10 eur / edasi-tagasi või 1,70 eur Grand Arénas Sudi peatusest.
  • Sõiduaeg kesklinna - umbes 30 minutit.
  • Sagedus - 8-9 minutit (kesklinnast sõites tuleb olla ettevaatlik - pooled liinid sõidavad alati lennujaama, teised pooled CADAMi lõppjaama, kusjuures liinid sõidavad alati vaheldumisi: üks lennujaama, teine CADAMi).
  • Esimene tramm kesklinnast (Garibaldi peatus) - 4:47
  • Viimane tramm lennujaamast - 00:15
  • L2 liini sõiduplaan ja kaart

Pühapäevast neljapäevani kell 21:00 kuni 01:00 asendab trammi öine bussiliin N4, mis sõidab 30-60 minutilise intervalliga, kuid mis ei peatu otse terminalide juures, vaid peatuses "Aeroport - Promenade" peatuskohal, mis asub peateel umbes 50 meetri kaugusel terminalist 1.

Bussid

Bussipiletid on samad, mis trammiga, st 1,70 eur 74 minutiks / 7 eur 24 tunniks (ostke pilet juhilt). Teenus on aeglasem kui trammiga, kuid pakub otsesemaid ühendusi linna eri osadesse.

Samuti on olemas bussiliin 12, mis väljub "Aeroport - Promenade" peatusest umbes 70 meetri kaugusel terminalist 1 peatänaval kesklinna suunas (sõiduplaan ja kaart: lignesdazur.com/12).

Liin 9 (sõiduplaan ja kaart: lignesdazur.com/9) sõidab kesklinnast teistpidi Saint-Laurent-du-Vari piirkonda.

Bussipeatus "Grand Arenas" umbes 150 meetri kaugusel terminalist 1 teenindab bussiliinid 20, 21, 54, mis aga ei sõida Nice'i kesklinna.

Transport Monacosse

Lennujaamast saab Monacosse kolmel viisil.

Rongiga

Nizza Saint-Augustini jaamast, mis asub 150 meetri kaugusel terminalist 1, sõidavad rongid peatusteta Monaco-Monte Carlo jaama. Otseühendused sõidavad umbes iga 2 tunni järel, ümberistumisega Nice-Ville'i jaamas umbes kaks korda tunnis.

Sõit Monacosse kestab 35 minutit ja maksab 5,40 eurot. Pileteid saab osta jaama piletiautomaadist või veebisaidilt. sncf-connect.com.

Bussiga

Otseühendus Monacosse on ka Nice'i lennujaama ekspressbussiliiniga 80, mis väljub terminalist 2. Ühe suuna pilet maksab 19 eur.

Helikopteriga

Nizza lennujaamast saab 7-minutilise lennu otse Monacosse ka helikopteriga Heli Air Monaco. Üks lend maksab 700 eur ja mahutab 5 inimest.

Transport Cannes'i

Cannes'i kuurorti pääseb lennujaamast kolmel viisil.

  • Rong Nice Saint-Augustine'i jaamast 150 meetri kaugusel terminalist 1 (sõiduaeg 31 minutit, sõidab 2-3 korda tunnis, hind 6,70 eur, osta piletid internetis aadressil sncf-connect.com)
  • Buss nr 620 Aeroport - Promenade peatusest 70 meetri kaugusel terminalist 1 (sõiduaeg 75 minutit, sõidab 2 korda tunnis, hind 6,70 eur, sõiduplaan ja kaart: lignesdazur.com/620)
  • Buss 81 Nice Airport Express terminalist 2 (sõiduaeg 45 minutit, sõidab 1-2 korda tunnis, hind 19 eur, online broneerimine).

Buss Marseille'sse

Umbes 12-13 otsebussi sõidab iga päev terminalist 1 Marseille'sse. Sõidu kestus on 2 tundi ja 45 minutit ning hind arvutatakse vastavalt saadavusele, keskmiselt 5 eur kuni 15 eur.

Transporditeenust pakub Flixbus.

  • Broneerige pilet aadressil flixbus.com

Autorent

Reisige omal käel Côte d'Azuril või Prantsuse merealadel ja peatuge sõiduplaanidest sõltumatult kõige kaunimates kohtades.

Nice'i lennujaamas on palju kohalikke ja rahvusvahelisi autorendifirmasid. Nädalased rendihinnad algavad suvehooajal 380 eur, madalhooajal on need saadaval juba alates 250 eur.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.