Transport Marseille lennujaamast

Marseille

Otse bussidega saab sõita Marseille'i ja kogu Provence'i. Vitrolles-Aeroport Marseille'i raudteejaam on lennujaamast umbes 1,5 km kaugusel ja seda ühendab terminaliga bussiliin.

Top 10 parimat hotelli Marseille's

Buss Marseille'sse

L91 ekspressbuss sõidab otse terminalist Marseille'i kesklinna. Buss peatub bussipeatuses number 7, mis asub terminalide vahel.

Pileteid saab osta veebist veebilehel store.marseille.aeroport.fr/bus.html (võite võtta ükskõik millise marsruudi päevaks - pilet tuleb välja printida). Pileteid saab osta ka bussipeatuses asuvast kassast (maksmine kaardiga või sularahas).

Sularahaga ja kaardiga saab pileti osta ainult juhilt, kui piletikassa lennujaamas või bussijaamas kesklinnas on suletud.

 • Sõiduaeg - 30-40 minutit sõltuvalt liiklusest
 • Sagedus - iga 10 minuti tagant (hommikul ja hilisõhtul 20 minutit)
 • Piletihind - 10 eur / 16 eur edasi-tagasi
 • Viimane buss lennujaamast - 1:50 hommikul (aprill-oktoober) või 1:30 hommikul ülejäänud aasta jooksul.
 • Esimene buss kesklinnast - 3:30
 • Ametlik veebileht ja sõiduplaan: marseille-airport.com//bus-l91

Noored 12-25-aastased maksavad ainult 7 eur, lapsed 6-11-aastased 5 eur.

Rong Marseille'sse

Rong sõidab Vitrolles Aéroport Marseille Provence 'i jaamast, mis asub umbes 1,5 km kaugusel, ja on odavam viis kesklinna jõudmiseks.

Lennujaama bussiliin 13 viib teid terminali juurest Vitrolles'i jaama umbes 5 minutiga 1,20 eur eest (tasuda kontaktvaba kaardiga juhi juures). Buss sõidab umbes iga 12 minuti tagant (nädalavahetustel iga 15 minuti tagant) peatusest number 5. Sõiduplaan on leitav veebilehelt. marseille-airport.com/busgare-vitrolles.

Rongipilet Vitrolles'ist Marseille'sse maksab 6,20 eur. Seega kokku maksad kogu reisi eest lennujaamast 7,40 eur.

Rongid sõidavad väga ebaregulaarselt, keskmiselt kord 25-45 minuti tagant. Sõiduplaanid ja veebipõhine piletimüük on leitavad veebilehelt sncf-connect.com.

Pileteid saab osta ka SNCF-i piletiautomaadist bussipeatuses terminal 2 ees või rongijaamas. Tasuda saab ainult kaardiga.

Rongisõit kestab umbes 20 minutit.

 • Sõiduaeg kesklinna - 35-65 minutit, sõltuvalt rongile ootamisest.
 • Sagedus - ebaregulaarselt 1-3 korda tunnis
 • Piletihind - kokku ja koos bussiga 7,40 eur
 • Viimane ühendus lennujaamast - buss L13 kell 21:45 + ühendusrong kell 21:58.
 • Esimene ühendus kesklinnast - 6:08 rong St. Charlesist
 • Ametlik veebileht ja sõiduplaan: buss L13 + SNCF rong

Rendiauto

Marseille'i lennujaam on suurepärane lähtepunkt Côte d'Azuri või kogu Provence'i piirkonna autosõitudeks.

Lennujaamas on palju autorendifirmasid, nii tuntud kui ka kohalikke kaubamärke. Suvisel kõrghooajal on nädala rendihinnad umbes 450 eur, kuid madalhooajal alates 300 eur.

Võrdle hindu ja broneeri auto

Buss Nizzasse

Marseille'i lennujaama ja Nizzat ühendab otse Flixbus 1-2 korda päevas. Sõiduaeg on 3,5 tundi ja pileteid saab osta alates umbes 12 eur.

Märksa tihedam ühendus on Marseille'i kesklinnaga (vt eespool), kust sõidavad rongid Nizzasse 2-3 korda tunnis, kuid kogumaksumus on tavaliselt üle 40 eur.

Buss Aix-en-Provence'ile

Aix-en-Provence'i populaarsesse turismilinna, mille peatus on Aix TGV jaamas, sõidab buss L40 .

Bussid lennujaamast/väljakule sõidavad iga 30 minuti tagant. Aix'i kesklinnast lennujaama sõites tuleb arvestada, et kuigi sagedus on 15 minutit, lõpetavad pooled liinid TGV kiirrongi jaamas. Esimene buss Aixist lennujaama väljub kell 4:50, viimane buss lennujaamast Aixi kell 0:25.

Ühe suuna pilet maksab 10 eur. Edasi-tagasi piletit müüakse soodushinnaga ja see maksab 16 eur. Pileti saab osta internetis lennujaama veebisaidilt, juhilt (kaardiga või sularahas) või bussijaama kassast.

Sõiduplaane ja ametlikku teavet leiate sellelt leheküljelt.

Rongid Avignonisse

Avignonisse sõidavad rongid lähedalasuvast Vitrolles Aéroport Marseille'i jaamast, kuhu pääseb bussiliiniga 13.

Rongid Avignoni sõidavad 1-2 korda tunnis ja maksavad 19,90 eur. Pilet bussiga 13 maksab 1,20 eur ja seda saab maksta kontaktvaba krediitkaardiga bussijuhi juures.

Bussid ja rongid Nimes'i ja Montpellier'sse

Flixbusi otsebussid sõidavad 3-5 korda päevas Marseille'i lennujaamast Nimes' ja Montpellieri kaudu Narbonne'i ja edasi Hispaaniasse. Pileteid saab osta veebist ette alates 8 eur.

Tihedamaid ühendusi pakuvad piirkondlikud rongid Vitrolles Aéroport Marseille'i jaamast, kuhu pääseb ühistranspordi bussiliiniga 13.

Kohalikud bussid Martigues'i ja Salon de Provence'i suunas

Lähedal asuvaid Martigues'i ja Salon de Provence'i linnu, kus on ilusad ajaloolised keskused, ühendavad lennujaamaga otsesed kohalikud bussid. Piletid kõikidele liinidele maksavad sama 2,50 eurot ja neid saab osta juhilt (kaardiga või sularahas) või internetis lennujaama veebisaidil.

 • Salon de Provence: bussid L19 (iga 30 minuti tagant, sõiduaeg 50 minutit) ja L17 (iga 60 minuti tagant, sõiduaeg 60 minutit).
 • Martigues: buss L38 (iga 30-60 minuti järel, sõiduaeg 60 minutit).

Üksikasjalikud sõiduplaanid ja ametlik teave on leitav lennujaama veebisaidilt: Salon de Provence / Martigues.

Takso

Terminali 1 juures on ametlik taksopeatus, kuhu pääseb terminali 2 juurest 3 minutiga kõnnitee kaudu.

Arvestades lennujaama kaugust kesklinnast, on hind üsna kõrge ja Marseille'i kesklinna maksate umbes 65 eur.

Lennujaamas on olemas ka Uberi mobiilirakendus, mis viib teid Marseille'i kesklinna alates 45 eur.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.