Marrakech
Marrakechi Menara lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Marrakech.

Transport Marrakech lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 1. 2. 2024

Lennujaama pääseb spetsiaalse bussiliiniga 30 hullu või odavamad tavalised liinid 4 hullu eest, mis kulgevad mööda peatänavat umbes 400 meetri kaugusel terminalist.

Taksod on mugav transpordivõimalus, mille eest tasutakse terminalis, mis välistab kauplemised ja liigse tasu võtmise ohu.

Vaadake hotellihindu Marrakechis

Linna bussid

Marrakechi bussiliiklust korraldab transpordiettevõte Alsa ning ametliku teabe leiab veebilehelt alsa.ma.

Buss nr 19 otse terminali

Otse terminalini sõidab liin 19. Linnas teeb see buss ringe kogu kesklinnas, sealhulgas ühel keskväljakul , Djemaa el-Fnaa. Peatus on ka raudteejaama juures.

30 MAD piletit saab osta ainult sularahas juhilt. Hind kehtib edasi-tagasi sõidu eest, mida saab teha 30 päeva jooksul pärast pileti ostmist.

Odavamad bussid peateelt

Kõige suurema kokkuhoiu saavutamiseks kõndige terminalist umbes 400 meetrit kuni ringristmikuni peateel ja pöörake vasakule. Veel 50 meetri pärast leiate bussipeatuse "Aeroport" otse peatee ääres, kus peatuvad regulaarsed ühistranspordi liinid.

Pilet kõikidele Marrakechi liinidele (v.a. lennujaama liin 19) maksab 4 MAD ühe sõidu kohta. Tasuda tuleb juhile ainult sularahas ja ideaalis võimalikult täpse summaga.

Kõik liinid sõidavad umbes 6:30-st kuni 22:30-ni, sagedusega 10-15 minutit.

  • Djemaa el-Fnaa - ajalooline keskus: liinid 11 ja 12.
  • Bussijaam: liinid 11, 12, 18
  • Rongijaam: liinid 18, 19

Liin 20 kulgeb Marrakechi lõunaosas ja liin 33 lõpeb samuti umbes 200 meetrit Djemaa el-Fnaa platsist lõuna pool.

Rendiauto

Lahkumissaalis on mitu rahvusvahelist ja kohalikku autorendi letti.

Auto on Marokos suurepärane võimalus, kui soovite avastada maapiirkondi ja söandada Atlase mägedesse.

Nädalase rendi hinnad algavad 80 eurost kohalikelt rendifirmadelt ja alates 180 eur ja suurtelt rahvusvahelistelt firmadelt.

Võrdle hindu - broneeri auto RAKi lennujaamas

Takso

Tihti esinevate probleemide tõttu petturitest taksojuhtidega, kes pakuvad turistidele kuni 4 korda kõrgemat hinda kui linna poolt kehtestatud ametlik hind, muudetakse lennujaama taksosüsteemi alates 2023. aastast täielikult.

Kui olete saabunud, külastage saabuvate lendude saalis asuvat ametlikku "kech.cab" kioskit, et maksta takso eest. Tasuda saab nii sularahas kui ka krediitkaardiga.

Teile antakse paberkandjal pilet, mida skannite taksopeatuse ees olevas masinas QR-koodi abil, mis annab teile uue pileti.

Andke see lihtsalt üle lähimale taksojuhile, kes viib teid sihtkohta. Taksojuhile ei maksa te midagi. Jootraha ei oodata, kuid juhi poolt on iga väike vahetusraha alati teretulnud.

Takso ametlik hind kesklinna (Jemaa el-Fnaa väljak) on 85 MAD.

Kesklinnast lennujaama sõites peate hinna üle läbi rääkima. Jällegi ei tohiks see olla rohkem kui 85 mad, kuid võib olla keeruline leida taksojuhti, kes teid selle hinna eest sõidutaks. Kindlasti ei tohiks keskusest lennujaama sõitmiseks maksta rohkem kui 100 mad.

Uber, Bolt ja muud sarnased mobiilirakendused Marrakechis ei tööta.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.