London
Londoni Gatwicki lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist London Gatwick.

Transport London Gatwick lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 22. 2. 2024

Gatwicki lennujaamast saab Londoni kesklinna ja paljudesse teistesse Inglismaa linnadesse sõita rongiga, bussiga ja autoga.

Reisiaeg Hind sagedus online-piletid
Rong 33-40 minutit aadressilt 11,30 gbp 3-10 minutit thetrainline.com
Buss 90-120 minutit alates 7 gbp 20-30 minutit nationalexpress.com

Rong Londonisse (kiire, mugav)

Kõige kiirem ja mugavam transport Londonisse, aga ka Lõuna-Inglismaale, on rongiga.

Jaam asub South Terminal is ja pileteid saab osta veebist thetrainline.com kaudu. Pilet saabub sinu e-postile ja sa lihtsalt näitad seda mobiiltelefoniga mis tahes kontrollile rongis.

Põhjaterminalisse pääsemiseks tuleb kasutada tasuta automaatrongi (umbes 4 minutit sõiduaega), mille jaam on rongijaamast vaid mõne meetri kaugusel.

Osta pilet - Thetrainline.com

Kiirrongidega jõuate Victoria keskjaama vaid poole tunniga. Rongid sõidavad väga sageli (3-20-minutilise intervalliga) kogu ööpäeva jooksul.

Odavaimad "Advanced Single" piletid maksavad alates 11,30 gbp peate kasutama konkreetsele rongile, mis on piletile märgitud. Seevastu piletid, mis on tähistatud kui "Anytime Day Single" alates 13,20 gbp võib kasutada mis tahes liinil sõitvate rongide jaoks.

Piletihinnad on kõigil kolmel põhiliinil sarnased:

  • Victoria: sõiduaeg 33 minutit
  • St. Pancras/Kings Cross, Põhja-London: sõiduaeg umbes 50-75 minutit.
  • London Bridge: sõiduaeg on 40-60 minutit.

Rongid peaksid alati olema teie esimene valik, kui asi ei ole puhtalt hinnas.

Bussid Londonisse (odavad)

Kõige odavam viis Londonisse pääsemiseks on kasutada busse, mille eeliseks on lisaks hinnale võrreldes rongiga ka see, et need peatuvad väljaspool mõlemat terminali.

Gatwickist Londonisse sõidavad ainult National Expressi bussid (sageli Greenline'i värvides), umbes 1-2 korda tunnis.

Sõit Victoria jaama kestab sõltuvalt liiklusest 90-120 minutit.

Piletid maksavad 7 gbp kuni 10 gbp sõltuvalt saadavusest ning bussid peatuvad Victoria, Hammersmithi ja Earl's Court'i jaamades.

Osta piletid - Nationalexpress.com

Heathrow, Stanstedi ja Lutoni lennujaamadesse.

Transfeer Gatwickist mõnda teise lennujaama?

Heathrow

  • Otseühendus on umbes kord tunnis, sõiduaeg 90-120 minutit . Bussid väljuvad kõigist terminalidest ning neid teenindavad National Express ja Megabus. Odavam Megabus pakub pileteid alates 16,50, samas kui National Express sõidab umbes 20 gbp.
  • Odavaim variant on kasutada National Expressi bussi (alates 4 gbp aadressile 8 gbp kui see on ette ostetud) Earl's Court/West Bromptoni peatuskohta, kust Piccadilly Line'i metroga saab otse Heathrow' lennujaama, mis maksab ... 1,90 gbp tipptunnivälisel ajal või 3,30 gbp tipptundidel.

Stansted

Praegu ei ole Gatwicki ja Stanstedi vahel otselende. Kiireim ühendus on rongiga Gatwickist Londoni kesklinna Blackfriars'i jaama (alates 12,50 gbp), kust saab sõita District või Circle Line'i liiniga Liverpool Streeti jaama (2,50 gbp).

Sealt väljuvad Stansted Expressi otserongid järgmisest lennujaamast. 9,70 gbp. Sõit kestab kokku umbes 2 tundi.

Luton

Kiireim ühendus on otserongiga Luton Parkway jaama, kust sõidab tasuta buss lennujaama. Kokku kestab rongisõit umbes 120 minutit ja maksab alates 27,90 gbp.

Lõuna-Inglismaale

Gatwickist on kiire ja lihtne reisida Lõuna-Inglismaale sellistesse linnadesse nagu Brighton, Portsmouth, Southampton, Worthing, Eastbourne, Hastings jt, mis on paljudel juhtudel lühem kui Londonisse ise. Lõuna-terminali juures on raudteejaam, rongid sõidavad sageli (intervallid 5 kuni 30 minutit) ja kõige odavama pileti saamiseks broneerige pilet internetis, näiteks aadressil thetrainline.com.

National Expressi bussid pakuvad ka odavamaid, kuid aeglasemaid teenuseid sellistesse sihtkohtadesse nagu Brighton, Southampton ja Borunemouth.

Lennujaama hotellid ja lähedalasuvad kogukonnad

Kui otsustate ööbida mõnes lennujaama hotellis, sõidavad valitud hotellidesse ametlikud lennujaamabussid, mida tuntakse Gatwick Hoppa nime all. Kõikidel liinidel on ühe suuna kindla hinnaga 3 naela.

Seejärel on mitmeid regulaarseid linnadevahelisi ühendusi laiemas piirkonnas - kohalike ühenduste kaart.

Autolaenutus

Kui Londoni lennujaam on teie lähtepunktiks Inglismaal reisimiseks, siis on auto rentimine kindlasti parim valik. Lennujaamas on kümneid autorendifirmasid, mida saate võrrelda ja broneerida näiteks aadressil rentalcars.com.

Hinnad ulatuvad alates 100 gbp kuni 200 gbp nädalas, sõltuvalt auto suurusest või valitud rendifirmast.

Kui te suundute ainult Londoni kesklinna, siis kindlasti ärge rentige autot.

Takso

Taksod sõidavad rangelt taksomeetripõhiselt, nii et Londoni kesklinna sõitmise hind varieerub suuresti sõltuvalt kogu sõiduaja pikkusest ja konkreetsest sihtkohast. Üldiselt peaksite arvestama hinnaga, mis jääb vahemikku 60 gbp ja 75 gbp.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.