Vlacherna
Korfu lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Korfu.

Transport Korfu lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 6. 2. 2024

Terminal asub 2,5 km kaugusel Kerkyra (Korfu) keskusest ja vaid 850 m kaugusel linnadevahelisest bussijaamast. green buses.

Odavad hotellid Korful

Autorent

Auto rentimine on odavam variant, kui soovite Korfu saart avastada ja teile ei meeldi ühes kohas aega veeta. Paljudesse randadesse või väiksematesse kuurortidesse ei pääse bussiga üldse või ainult 1-2 korda päevas.

Suvehooajal tuleb arvestada hindadega alates 380 eur ja madalhooajal alates 250 eur. Madalhooajal langevad Korfu autorendi hinnad alla poole. Kus on parim koht auto broneerimiseks? Kasutage võrdlusmootorit, et leida pakkumisi kõigilt autorendifirmadelt ja saate broneeringu teha kohe seal.

Ühistranspordibuss

2,5 km kaugusel asuvat Korfu linna (Kerkyra) teenindab bussiliin 15 ( corfu city bus ) (nn "sinised bussid").

Bussid sõidavad kesklinna, põhisadamasse ja peatuvad linnadevahelises bussijaamas Rohelised bussid, kust saab sõita kõikidesse saare nurkadesse.

Marsruudi kaarti leiate ametlikul veebisaidil: astikoktelkerkyras.gr/en/itineraries. Väljumisaegade jaoks klõpsake kaardil valitud peatuses. Pange tähele, et ametlikul veebisaidil olev teave võib olla mitu nädalat aegunud. Sõiduplaanid muutuvad turismihooaja edenedes mitu korda aastas.

Bussipeatus asub saabuvate lendude saalist vasakul, lennujaama juhtimistorni lähedal. Bussipeatus on tähistatud sildiga "bus stop" ja sõiduplaaniga.

Piletid ja hinnad

Pilet lennujaamast linna maksab 1,70 eur ja seda saab osta ainult bussijuhilt, kus saab maksta kaardiga ja sularahas.

Linnast lennujaama sõitmiseks ostke pilet bussipeatuses olevast piletiautomaadist (lennujaamas ei ole võimalik) või ajalehepoest, kus see läheb välja ainult 1,10 eur. Pilet ei ole ülekantav ja kehtib ainult ühe sõidu kohta. Päevapilet, mis kehtib ainult Korfu linnabussis (sinised ja valged linnabussid), on saadaval aadressil 5 eur.

Esimene sõit kesklinnast väljub kell 6:45 hommikul ja viimane sõit lennujaamast umbes kell 22:45 õhtul. Suvehooajal on liinide vaheaeg umbes 30 minutit. Talvehooajal sõidavad bussid ainult umbes 4-5 korda päevas! Teekond keskusesse kestab umbes 15 minutit. Sõit sadamasse kestab 25 minutit.

Ametlik teave Korfu linna busside kohta veebilehel astikoktelkerkyras.gr.

Üksikasjalikku teavet kogu saare transpordi kohta leiate meie Korfu linna teejuhist.

Bussid väljaspool linna

Green Buses'i keskne linnadevaheline bussijaam, mis viib teid kõikidesse Korfu nurkadesse, asub lennujaamast 850 meetri kaugusel ja sinna pääseb hõlpsasti jalgsi (marsruuti saab vaadata google.com/maps'is) või 3-minutilise sõidu kaugusel ühistranspordi bussiliiniga 15.

Sõiduplaane ja muud teavet linnadevaheliste busside kohta leiate veebilehelt: greenbuses.gr/routes.

Takso

Takso hind Korfu kesklinna on lühikese vahemaa tõttu väga kõrge. Päeval saate maksta 15 eur, öösel aga 20 eur.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.