Transport Keflavik-Reykjavik lennujaamast

Island - Aurora Borealis

Milline on parim viis, kuidas saada Keflaviki lennujaama bussiga? Ja kui palju maksab auto rentimine?

Autorent

Enamik Islandile suunduvaid reisijaid rendib auto lihtsalt seetõttu, et ilma autota ei saa Islandit näha. Suurem osa looduslikke vaatamisväärsusi jäävad tavalistest bussidest vahele, ja kui need ka sõidavad, siis ainult paar korda nädalas. Turismibussid seevastu on 3-4 korda kallimad kui auto rentimine koos bensiiniga.

Kui reisite rohkem kui ühe inimesega, rentige auto otse lennujaamas, kus asub enamik Islandi rendifirmasid.

Nädalane rent maksab suvehooajal umbes 480 eur, talvel ka alla 250 eur.

Kui reisite üksi, võib tasuda auto rentida nii kaugelt kui Reykjavikist, kus hinnad kipuvad olema paremad, kuid bussipileti hind on nii kõrge (vt allpool), et see pühib tavaliselt vahe ära.

Täielikku teavet saarel autoga reisimise kohta leiate meie artiklist Autorent Islandil.

Buss

Bussisõit Reykjaviki kesklinna kestab umbes 45-60 minutit ja marsruudil on kolm bussiettevõtet, kuid piletihinnad on nii kõrged, et peaaegu alati tasub rentida auto:

  • Liin 55: Straetó regulaarne ühistranspordiliin sõidab lennujaama. Bussid sõidavad umbes 6:30-st kuni 23:00-ni iga tund ja sõit kesklinna kestab umbes 70 minutit. Erinevalt allpool nimetatud liinidest peatub see aga ka teel asuvatel küladel. See buss on kõige odavam viis Reykjavikisse pääsemiseks, pilet maksab 1 960 isk. Sõiduplaanid ja muu teave on leitav transpordiettevõtte veebilehelt aadressil straeto.is/route-55, pileteid saab osta juhilt ja nende eest saab maksta kaardiga.
  • Gray Line Airport Express: sõidab umbes üks või kaks korda tunnis ajavahemikus 5:00-16:30 väljuval suunal ja olenevalt saabumistest ka sissetuleval suunal. Piletid maksavad 2 819 isk, edasi-tagasi sõit ca 5 070 isk. Kogu sõiduaeg on umbes 45 minutit. Lisateavet saab ettevõtte kodulehelt või aadressilt terravision.eu,
  • Flybus: see teenus sõidab samuti üks või kaks korda tunnis väljuval suunal 4:30-21:45 ja sissetuleval suunal umbes 35-40 minutit pärast iga saabumist. Piletid maksavad 3 500 isk, edasi-tagasi 6 500 isk. Sõiduplaan ja pileti ostmine internetis aadressil re.is.

Sinisele laguunile

Juhul, kui oled Keflavíki lennujaamas just ümberistumisega, kuid sul on palju aega, võid suunduda kuulsasse geotermilisse spaasse Blue Lagoon. Kui reisite rohkem kui ühe inimesega, tasub rentida auto kasvõi üheks päevaks hinnaga umbes 55 eur.

Laguuni sõidavad bussid Airport Directi poolt hinnaga umbes 7 000 isk / edasi-tagasi pilet, vt teavet veebilehel airportdirect.is/blue-lagoon-transfer.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.