Transfeer Kairo lennujaamas

Giza

Kairo lennujaamas on neli terminali. Kõik hooned on suured, kuid lennujaam on siiski ummistunud ja eriti õhtuti on seal vähe istekohti ja pikad järjekorrad.

Terminalid 2 ja 3 on ühendatud üheks kompleksiks ja terminal 1 asub umbes 1,5 km kaugusel. Terminalid 1, 2 ja 3 on omavahel ühendatud tasuta automaatrongiga, mis sõidab läbi avaliku ala.

Vaadake Kairo hotellide hindu

Umbes 1 km kaugusel 3. terminalist lääne pool asub hooajaline terminal, mis on mõeldud peamiselt tšarterlendude jaoks Saudi Araabiasse moslemite Hajj ja Umrah palverännakute jaoks.

Terminalid on eristatud vastavalt lennufirmadele, mis neid teenindavad.

Riigisiseseid ja rahvusvahelisi lende teenindatakse kõikides terminalides, igas hoones on väike osa ilma immigratsioonikontrollita ainult riigisiseste lendude jaoks.

  • Terminal 1 - Air Algerie, Air Arabia, Air Cairo, AlMasria Universal Airlines, Badr Airlines, Fly Egypt, Flynas, Iberia, Nesma Airlines, Nile Air, Tunisair.
  • Terminal 2 - Air France, British Airways, Cyprus Airways, Emirates, Etihad Airways, ITA Airways, Flyadeal, Gulf Air, Jazeera Airways, Kuwait Airways, MEA, Neos, Oman Air, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, Saudia, Sichuan Airlines, Tarom, Transavia, Vueling.
  • Terminal 3 - Aegean Airlines, Austrian, China Eastern Airlines, Egyptair, Ethiopian Airlines, LOT, Lufthansa, Swiss, Turkish Airlines.
  • Terminal S - mõned Egyptairi lennud Saudi Araabiasse/ Saudi Araabiast ning Hajj ja Umrah tšarterlennud.

Egiptuse viisad - kust osta Kairo lennujaamas.

Välismaalt saabudes peate ostma viisakomplekti enne tavapärase sisserände kontrollpunkti minekut.

Viisasid müüakse pangakontorites ja need maksavad alati 25 usd. Tasuda saab ainult sularahas, seega on oluline, et raha oleks enne Egiptusesse lendamist olemas.

Te võite maksta USA dollarites või eurodes, kuid vahetuskurss on ümberarvestatud 1:1.

Turvakontroll ja järjekorrad

Ideaalis peaksite Kairo lennujaama saabuma vähemalt 3,5 tundi enne lendu, eriti kui teil on registreeritud pagas. Sellisel juhul seisate kohe silmitsi 4 järjekorraga.

Esimene järjekord on juba siis, kui jõuate taksoga lennujaama alale, kui lähete läbi maksuvärava ja võite seal seista kuni 15 minutit.

Järgmisena on turvakontroll, kui sisenete terminali ja pagasi läbivaatus. Need kontrollid on tavaliselt kiired, kuid kui inimesi on palju, võite oodata kuni 20 minutit.

Check-in järjekorrad varieeruvad lennufirmade kaupa, kuid need võivad kesta kuni 60 minutit.

Pärast seda läbite passikontrolli, mis on tavaliselt väga kiire (tavaliselt 15 minutit), ja traditsioonilise turvakontrolli avaliku ja transiitala vahel (20-45 minutit).

Ümberistumine lendude vahel

Kairo lennujaamas on transfeer üsna hästi korraldatud, kui te ei pea terminali vahel liikuma.

Ühe terminali piires

Saabumisel järgige kollaseid "Connecting Flights" märke, mis viivad teid ümberistumislaudade juurde.

Rahvusvaheline <-> Rahvusvaheline

Kui istute ümber rahvusvaheliselt lennult teisele rahvusvahelisele lennule, ei pea te läbima sisserännet.

Te esitate ümberistumislauas oma passi koos jätkulennu pardakaardiga ja seejärel lubatakse teid otse transiitväljakule.

Ooteaeg ümberistumistasudesse jääb vahemikku 5-20 minutit. Pärast seda saate siseneda otse väljumisvärava alale, ilma et peaksite läbima turva- või passikontrolli.

Reaalne ümberistumisaeg on umbes 40-60 minutit.

Rahvusvaheline -> Siseriiklik

Saabumisel külastage uuesti transfeerpunkti, jälgige märki "Domestic Departure". Siit suunatakse teid spetsiaalselt ümberistuvate reisijate jaoks loodud passikontrolli.

Teie pagas viiakse automaatselt üle, kui teil on mõlemad lennud sama broneeringuga. Veenduge siiski alati, et registreerute oma väljumislennujaamas.

Reaalne ümberistumise aeg on umbes 60-80 minutit.

Transfeer terminalide vahel

Terminalide vaheline ümberistumine ei ole Kairo lennujaamas väga levinud, kuid see ei ole ka võimatu.

Protsess nõuab oluliselt rohkem aega ja eelkõige kannatlikkust. Lennujaama töötajad on teatavasti ebameeldivad.

Kui teil on jätkulennu pardakaart, peate jällegi saabumisel esmalt käima transfeerilauas, et esitada oma pass ja pardakaart.

Pärast registreerimist, mis võib võtta kuni 20 minutit, saadab teid töötaja spetsiaalsesse väljumisväravasse, kust sõidavad bussid (tasuta) ümber lennuvälja.

Teenuse sagedus on 15-45 minutit.

  • Terminal 1 <-> Terminalid 2 või 3 - bussi sõiduaeg umbes 15 minutit.
  • Terminal 2 <-> Terminal 3 - bussi sõiduaeg umbes 2 minutit.

Ka terminalide vahel ümberistumisel ei toimu mingeid turva- või immigratsioonikontrolle.

Liikumine terminalide vahel avaliku sektori kaudu

Kui olete oma ümberistumise Kairo lennujaamas ise planeerinud ja teil ei ole jätkulennu pardakaarti, peate alati ostma Egiptuse viisa ja minema läbi immigratsiooni välja.

Terminalid 2 ja 3 asuvad lähestikku ja nende vahel saab 3 minutiga jalutada sisekoridoride ja väliskäigutee kaudu.

Terminali 1 ning terminalide 2 ja 3 vahel sõidab tasuta automaatne monorail. Rong sõidab ööpäevaringselt iga 5-10 minuti tagant ja sõit kestab vähem kui 5 minutit.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.