Transport Jerevan lennujaamast

Yerevan

Lennujaama sõidab kaks bussiliini, saadaval on klassikalised taksod ja mobiilirakendusega taksod.

Kesklinn on lennujaamast umbes 12 km kaugusel.

Vaata hotelle Jervanis

Bussid ja väikebussid

Bussipeatus asub terminali ees. Kohapeal ei ole sõiduplaane välja pandud, kuid konkreetsete punktide vahelised ühendused leiate näiteks veebilehelt t-armenia.com (sageli ei näidata liini 100 väljumisi).

Võite kasutada ka mobiilirakendusi: a2b transport, transit.am.

Piletid

Piletihinnad on mõlemal lennujaama liinil samad ja need on järgmised 300 amd. Tasuda tuleb alati bussi- või väikebussijuhile väljumisel ja ainult sularahas.

Bussi- ja väikebussiliinid ümber linna, samuti metroo, maksavad 100 amd. Trollibussid maksavad 50 amd.

Liinid ja sõiduplaanid

Jerevani kesklinnast lennujaama suundub kaks ühistranspordiliini.

 • Liin 100 - läheb Prantsuse väljakule (ooperimaja lähedal) või keskse kaugbusside jaama. Liinil 100 sõidavad ainult klassikalised kaasaegsed bussid.
  • Sagedus - 40 minutit
  • Sõiduaeg - 30 minutit
  • Tööaeg - 7:30 kuni 23:00.
 • Liin 201 - poolringjooneline liin algab lennujaamast ja kulgeb mööda keskbussijaama ja ooperimajaama kuni metroojaamani "Yeritasardakan". Seejärel suundub see tagasi lennujaama läbi Vabariigi väljaku. Liini 201 teenindavad peamiselt väikebussid.
  • Sagedus - 30 minutit
  • Sõiduaeg - 30-40 minutit
  • Tööaeg - 7:00 kuni 22:00.

Sõiduplaanid on soovituslikud ja sageli juhtub, et mõlemad liinid sõidavad oluliselt hilinemisega või varem. Üldiselt sõidab lennujaama ja kesklinna vahel siiski vähemalt 2-3 liini tunnis.

Takso

Mugavam ja suhteliselt odavam transpordiviis on kõikjal leiduvad taksod.

Lennujaamas ja kesklinnas ei ole absoluutselt probleemiks takso saamine mistahes päeva- või ööajal.

Lennujaamas ei ole ametlikke taksosid, nii et olge valmis nägema palju taksojuhte, kes pakuvad teile saabuvate lendude saalist väljudes sõitu. Hind on kaubeldav. Tavaliselt alustavad taksojuhid hinnapakkumist umbes 20 000 amd ja harva õnnestub neil pidada läbirääkimisi hinna üle, mis on madalam kui 10 000 amd.

Need on kohalike standardite järgi väga kõrged summad ja soovitame kasutada Uberi armeenia vastet - GG mobiilirakendust (saadaval aadressil: app store / google play).

Hind GG taksoga jääb vahemikku 2 900 amd ja 3 800 amd sõltuvalt hetke nõudlusest.

Rentige auto

Lennujaamas tegutsevad ka tuntud rahvusvahelised autorendifirmad nagu Europcar, Alamo, Sixt ja Enterprise.

Nädala rendihinnad algavad alates 190 eur.

Võrdle hindu ja broneeri auto

Rendige auto, kui soovite uurida Armeenia maapiirkonda. Väljaspool peamisi marsruute tuleb aga arvestada katkiste teede ja metsiku liiklusega, kus ei ole järelevalvet.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib saada vahendustasu lingi klikkimise eest. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.