Funchal
Funchali Madeira lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Funchal.

Transport Funchal lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 18. 2. 2024

Lennujaam on ühendatud paljude bussiliinidega ja reisijad kasutavad laialdaselt ka paljusid autorendifirmasid.

Autorent

Madeira on saar, mis sobib ideaalselt autoga avastamiseks, sest see on ainus viis, kuidas kõikidesse huvitavatesse kohtadesse jõuda. Kõige lihtsam võimalus on rentida auto otse lennujaamas, kus asuvad kõik autorendifirmad, sealhulgas peaaegu kõik rahvusvahelised firmad.

Autorendi hinnad ei varieeru aastaringselt väga palju ja jäävad vahemikku umbes 200 eur nädalas. Üksikasjalikumat teavet autorendifirmade, liiklus- või bensiinihindade kohta leiate meie Madeira reisijuhist.

Bussid

Transporti lennujaama pakub bussifirma SAM (veebisait: sam.pt/en), mis sõidab Funchalist kogu Ida-Madeirale. Bussipeatus asub otse saabumishalli väljapääsu juures. Pileteid kõikidele liinidele saab osta bussijuhilt, kesklinnas ja bussijaamas asuvast SAMi piletikassast. Juhi juures saab praegu maksta ainult sularahas.

Kõik Funchali liinid väljuvad SAMi bussijaamast või peatuvad seal (vt: asukoht kaardil).

Üksikasjalikku teavet saare bussiliikluse kohta leiate Madeira bussijuhist.

Aerobuss

Aerobuse eribussiteenus on kiireim transpordiliik Funchali. See peatub nii kesklinnas kui ka kuulsal Formosa rannal. Bussid järgivad iga päev lennuliini, kuid esimene ja viimane lend jääb kogu nädala jooksul samaks.

Võite kasutada oma tagasisõidupiletit mis tahes ümberistumiseks (kehtib 1 aasta alates ostmisest).

 • Piletihinnad - 6 eur / 10 eur edasi-tagasi
 • Sagedus - 30-60 minutit
 • Sõiduaeg - 30 minutit kesklinna (bussijaama), 50 minutit Praia Formosasse.
 • Esimene buss terminalist SAM - 2:50, 4:20
 • Esimene buss Praia Formosast - 2:30, 4:00
 • Viimased bussid lennujaamast - 0:30, 1:45
 • Sõiduplaan ja peatused: sam.pt/en/aerobus-information

Odavad hotellid Funchali kesklinnas

Regulaarsed ühistranspordiliinid

Ühendused regulaarsete bussiliinidega on odavamad, kuid harvemini toimuvad. Eeliseks on aga mitmekesisem sihtkohtade võrgustik lennujaamast.

Kuna need peatuvad rohkemates peatustes kui Aerobus, on sõiduaeg Funchali pikem, 45 ja 50 minutit.

Piletihinnad põhinevad tsoonidel (lennujaam kuulub Machico tsooni):

 • Funchal: 3,35 eur
 • Machico: 1,30 eur
 • Santa Cruz: 1,95 eur

Lennujaamas peatuvad liinid 20, 23, 53, 113 ja 208, mida kõiki saab kasutada Funchali reisimiseks.

Kesklinnast reisides võib sama liininumbrit kasutada ka ainult Funchali suunduvate linnabusside puhul, kuid need on erinevad liinid! Lennujaama sõidavad ainult rohelise-kollase-valge (mõnikord ainult valge) SAMi bussid ja mitte ükski teine. Kontrollige alati enne bussi sisenemist juhilt, et veenduda, et see sõidab lennujaama.

 • Liin 20 - sõidab lennujaama umbes 4 korda päevas järgmistest kohtadest: sam.pt/en/20)
 • Liin 23 - sõidab lennujaama umbes 3 korda päevas Funchalist, Machicost, Santa Cruzist (sõiduplaan ja kaart: sam.pt/en/23)
 • Liin 53 - sõidab lennujaama umbes 1-2 korda päevas järgmistest kohtadest: Funchal, Machico, Santa Cruz, Caniço, Porto da Cruz ja Faial (sõiduplaan ja kaart: sam.pt/en/53)
 • Liin 113 - sõidab lennujaama umbes 7-8 korda päevas Funchalist, Machicost, Santa Cruzist, Caniçost, Caniçalist ja Ponta de São Lourençost (sõiduplaan ja kaart: sam.pt/en/113)
 • Liin 208 - sõidab lennujaama umbes kord päevas Funchalist, Machicost, Santa Cruzist, Caniçost, Porto da Cruzist ja Faialist (sõiduplaan ja kaart: sam.pt/en/208)

Takso

Ametlikel sinise triibuga kollastel taksodel peab alati olema taksomeeter sisse lülitatud ja Madeiral ei ole praktiliselt mingeid probleeme ebaausate taksojuhtidega. Hind lennujaamast Funchali kesklinna varieerub sõltuvalt marsruudi pikkusest 18 ja 22 euro vahel.

Odavamat varianti (umbes 14-16 eur) pakub Uber.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.