Etna
Catania Fontanarossa lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Catania.

Transport Catania lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 5. 4. 2024

Lennujaam on mugavalt ligipääsetav nii autoga kui ka avaliku ja kaugbussiga ning läheduses on rongijaam.

Autorent

Kui soovite Sitsiilias põhjalikult ringi reisida, on auto rentimine kõige mugavam transpordiliik. Otse terminali saabumisalas on mitu autorendi filiaali, kuid broneeri alati eelnevalt internetis.

Kasutage võrdlusmootorit, et võrrelda kõiki saadaval olevaid autorendifirmasid alates Rentalcars.com, mis näitab teile kõiki pakkumisi ja seejärel saate selle kaudu auto broneerida.

Nädalane rendihind varieerub 150 eur ja 250 eur vahel, sõltuvalt auto suurusest ja hooajast.

Buss "Alibus" Cataniasse

Punane ja sinine Alibus sõidab lennujaamast kesklinna ja peajaama . Bussid väljuvad iga 25 minuti tagant alates 5:00 kuni 0:30 (vt sõiduplaani ja marsruudikaarti), sõit kestab vähem kui pool tundi ja 90-minutiline pilet, mis kehtib ka teistel Catania ühistranspordiliinidel, maksab 4 eur.

Pileteid saab osta saabuvate lendude saalis asuvast kioskist, bussipeatuses asuvast automaadist, juhilt või veebipõhiselt AMT rakendusest (saadaval Google Play / App Store'is). Kõigil juhtudel saab maksta sularahas või kaardiga.

Alibuse bussipeatus asub umbes 70 meetrit terminali väljapääsust paremal.

 • Sõiduaeg Cataniasse - 28 minutit.
 • Sagedus - 25 minutit
 • Sõiduhinnad - 4 eur / ümberistumine 90 minutiga
 • Esimene ühendus kesklinnast (P.zza Giovanni XXIII) - 5:08
 • Viimane ühendus lennujaamast - 00:30
 • Ametlik veebileht: amts.ct.it/alibus

Bussid 524 ja 538

Odavamat alternatiivi pakub buss nr 524 (kaart ja sõiduplaan: amt.ct.it/524), kuid see ei sõida otse terminali. Te peate kõndima umbes 300 meetrit Via Santa Maria Goretti, kust leiate Goretti-Campo Nordi peatuse (vt asukohta kaardil).

Teekond kesklinna kestab pool tundi. Liin sõidab umbes kell 5:15 kuni 20:10 iga 40 minuti järel ja pilet maksab 1 eur. Seda saab osta lennujaamas asuvast ajalehepoest, soovite 1 euro eest väljendatud bussipiletit või mugavalt AMT rakendusest (saadaval: Google Play / App Store).

Selle bussi jaoks on olemas ka päevapilet 2,50 eur, mida ei saa kasutada Alibusi liinil. Buss nr 538 sõidab samuti samasse peatusse, kuid kesklinna jõudmine võtab umbes kaks korda kauem aega.

Kõigi Catania bussiliinide sõiduplaanid leiab veebilehelt: amt.ct.it/percorsi-e-orari ning teavet kõikide Catania ühistranspordipiletite kohta leiab siit.

Bussid teistesse linnadesse

Teised linnad: mitmed bussifirmad peatuvad otse lennujaamas ja teenindavad marsruute peamiselt Sitsiilia ida- ja lõunaosas.

 • Palermo - Flixbus, Sais Autolinee bussid väljuvad iga tund 4:30-20:00, piletid maksavad 14 eur (müüakse bussipeatuse kioskis või internetis, mitte juhilt),
 • Siracusa - Interbus pakub iga 30 minuti tagant otseliini Sitsiilia lõunaossa 8:40-20:10. Siracusa pileti eest tuleb maksta 6,40 eur,
 • Taormina ja Letojanni - Interbusi otseliinide eest 6,50 eur.
 • Enna - Flixbus ja Sais Autolinee bussid, hind 8 eur
 • Agrigento - Flixbus ja Flixbus. Sais Trasporti, hind 13,40 eur
 • Ragusa - otseühendused Interbus, hind 8,60 eur
 • Trapani - otseühendused Flixbus, hind 23 eur
 • Messina - otseühendused Flixbus, hind 9 eur

Rong

Umbes 950 meetri kaugusel lennujaamast on ehitatud Catania Aeroporto Fontanarossa raudteejaam, kust terminalini pääseb jalgsi mööda kõnniteed (vt jalutuskäigu kaarti).

Lennujaamast mööduvad otserongid Siracusast läbi Catania kesklinna, Taormina ja edasi Messinasse. Kontrollige ühendusi veebisaidilt Trenitalia.com. Pileteid saab osta jaamas asuvast automaadist, kuid sama hinnaga saab pileteid osta ka internetist.

Näiteks pilet Catania kesklinna maksab 2,20 eur, Siracusasse 8,80 eur.

Takso

Kahjuks on varahommikuste väljumiste puhul enne kella 7 hommikul vaja taksot, kuhu ei saa ühistranspordiga ohutult jõuda. Taksohinnad Catania kesklinna jäävad sõltuvalt sihtkohast vahemikku 25-30 eur.

Bolt ja Uber ei tööta linnas.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.