Transport Brüssel Charleroi lennujaamast

Brüssel

Ainus transpordiühendus lennujaamast on bussid Brüsselisse, Lille'i, Genti, Brugge'i ja Charleroi'sse. Peatused on otse terminali 1 ees, kuhu saab lennukist 10 minutiga.

Brüsseli hotellide leidmine

Bussid Brüsselisse

Brüsselisse sõidab umbes iga 30 minuti tagant bussifirma Flibco ning bussid teenindavad kõiki väljumisi ja saabumisi. Ühe suuna pilet maksab 18,99 eur. Edasi-tagasi piletil ei ole allahindlust.

Pilet ostetakse internetist terravision.eu või flibco.com (mõlemad saidid müüvad samade busside pileteid) konkreetseks päevaks, mil saab sõita ükskõik millise bussiga. Pileti saab osta ka piletiautomaadist või bussipeatuses olevast kioskist, kuid see on 1 eur kallim kui veebist ostes.

Bussid sõidavad Bruxelles-Midi jaama, mis on ainus peatus Brüsselis.

Sõiduplaan on kohandatud vastavalt lennuliiklusele ja hõlmab kõiki Charleroi lennujaama väljumisi ja saabumisi.

 • Sõiduaeg - 60 minutit
 • Piletihind - 18,99 eur
 • Sagedus - 20 minutit
 • Viimane buss lennujaamast - 0:40
 • Esimene buss Brüsseli-Midi lennujaamast - 3:00

Osta pilet - Terravision.com

Rong Brüsselisse + buss

Alternatiiviks on kombineerida ühistranspordi bussiliin A3 Luttre või liin A1 Chalreori ja seejärel võtta rong.

Hind on 16,80 eur ja marsruut koos ühe ümberistumisega kestab üle 75 minuti.

Kombineeritud pileti saab osta Belgia Raudtee kodulehelt ühistranspordi liini A bussiga lähimasse jaama ja rongiga Brüsselisse.

Buss Charleroisse

Charleroi Sud raudteejaama sõidab lennujaamabuss A1 hinnaga 6 eur sõidu kohta. Buss sõidab iga 30 minuti tagant ja võtab 20 minutit, et jõuda jaama.

Pileti saab osta ka TECi mobiilirakendusest (saadaval Google Play / App Store'is). Lennujaama ei ole linnapiletit hinnaga 2,10 eurot, vaid ainult lennujaama erihind 6 eur. Pilet on aga ümberistumispilet ja kehtib 90 minutit teistes Charleroi ühistranspordiliinides.

Teavet Charleroi ühistranspordi kohta leiate vedaja ametlikul veebilehel: letec.be.

Lennujaama sõidab 3 liini:

 • A1 - Charleroi Gare Centrale'ile.
 • A2 - Fleurus'e jaama
 • A3 - Luttre jaama

Kui ostate rongipileti otse bussipeatuses olevast piletiautomaadist, et sõita rongiga Charlerois'st edasi Belgias, siis on A1, A2 või A3 busside hind sisse arvestatud.

Brügge, Gent, Lille

Flibco pakub pileteid Brügge, Gent, Lille ja Luksemburgi. Odavaid 5-euroseid pileteid ette ostes ei ole enam saadaval ja te maksate tavahinda.

Kõikidel liinidel sõidavad bussid 12-13 korda päevas ja sõiduaeg jääb keskmiselt 100 ja 130 minuti vahele. Kõige pikem liin on Brugge'ile.

 • Brügge - 24,40 eur (hommikused ja õhtused liinid alates 19,90 eur).
 • Gent - 22,40 eur
 • Lille - alates 19,90 eur

Sõiduplaanid ja kehtivad hinnad igasse linna leiate veebilehelt flibco.com.

Zaventemi lennujaama

Charleroi - Zaventemi lennujaamade vaheliseks ümberistumiseks kasutage lennujaamabusside A1, A2 või A3 kombinatsiooni lähimatele jaamadele (Charleroi, Fleurus või Luttre) ja rongidele.

Ühe suuna pileti saab osta 25,30 eur eest Belgia Raudtee veebilehelt: belgiantrain.be, sealhulgas buss Charleroi lennujaamast jaama. Sõit kestab umbes 2 tundi.

Teise võimalusena võite võtta bussiliini Brüsseli kesklinna (vt eespool) ja ümber istuda rongile Zaventemi lennujaama, mis maksab 8 eurot. Sõit lüheneb 90 minutini.

See artikkel võib sisaldada affiliate linke, millest meie toimetus võib teenida komisjonitasu, kui klõpsate lingile. Vaata meie reklaampoliitika lehekülge.