Airport Don Mueang
Bangkok Don Mueangi lennujaam

Kõik, mida peate teadma enne lennujaamast väljumist või lennujaama saabumist Bangkok Don Mueang.

Transport Bangkok Don Mueang lennujaamast

Krystof Hajek ajakohastatud 8. 3. 2024

Kõige kiiremini saab Bangkoki kesklinna metrooga ja taksod on saadaval ööpäevaringselt.

Spetsiaalsed ekspressbussiliinid pakuvad kõige mugavamat transporti kesklinna ilma ümberistumisteta.

Odavad hotellid Bangkoki kesklinnas

Bussiga kesklinna

Isegi pärast uue kõrgendatud metrooliini kasutuselevõttu on liinide A1, A2, A3 ja A4 spetsiaalsed lennujaamabussid endiselt kõige mugavamad otsesõidud kesklinna.

Peatused asuvad rahvusvahelise terminali saabumistasandil väravate 1 ja 6 juures. Teel lennujaama peatub buss väljuvate lendude korrusel, otse terminalide vahel.

Busside miinuseks on see, et sõiduaeg võib tiheda liikluse tõttu kahekordistuda ja täpseid sõiduplaane on võimatu ette teada saada. Täpset sõiduplaani ei ole võimalik leida ei BMTA ametlikul kodulehel, lennujaama kodulehel ega bussipeatustes.

Ühenduse otsimine toimib järgmiselt Google.com/maps, kuid kellaajad ei pruugi olla 100% täpsed.

Viabuse mobiilirakendus (saadaval aadressil: Google Play / App Store), mis näitab kõigi busside praegust asukohta. Siiski tuleb alati leida kaardilt vastav peatus, klõpsata sellel ja valida soovitud liinide valikust soovitud peatus.

Piletid kehtivad alati ainult üheks sõiduks ja maksavad 30 thb või 50 thb liinide kaupa. Pilet ostetakse alati bussi sees konduktorilt, kes käib läbi auto ja võtab raha sisse. Tasuda saab ainult sularahas ja nad ei vaheta üle 100 bahti pangatähti.

Liin A1

Sõidab lennujaamast Mo Chit (heleroheline BTS liin) ja Chatuchak Park (sinine MRT liin) metroojaamadesse, mis asuvad üksteise kõrval. Valitud liinid, millel ei ole punast tahvlit tuuleklaasi taga, jätkavad Bangkoki keskse kaugliini bussijaamani Mochit 2.

See teenus on aga pärast punase metrooliini käivitumist enamasti mõttetuks muutunud, sest Bang Sue jaamas saab ümber istuda ka Bangkoki kaugemale mineva sinise metrooliiniga. See on mugav ainult siis, kui soovite ümber istuda helerohelisele liinile või suundute otse Mochiti bussijaama.

 • Reisiaeg Mo Chit/Chatuchak Parki metroo - 30 minutit.
 • Hind - 30 thb
 • Sagedus - 10-40 minutit
 • Viimane buss lennujaamast - 0:07
 • Esimene buss Mo Chitilt - 6:00

Liin A2

A2 buss sõidab samuti Mo Chit/Chatuchak Parki metroojaamadeni (heleroheline BTS liin + sinine MRT liin), kuid jätkab mööda helerohelist metrooliini Victory Monumenti, mis on juba piirkond, kus asuvad esimesed hotellid laiemas kesklinnas.

 • Reisiaeg Victory Monument 45-60 minutit
 • Hind - 30 thb
 • Sagedus - 15-20 minutit
 • Viimane buss lennujaamast - 23:52
 • Esimene buss Võidu mälestusmärgi juurest - 6:15

Liin A3

Viib läbi moodsa kesklinna piirkonna selle lõunaserva Lumphini parki (mida see ringleb kogu tee ümber, peatudes Silomi metroojaamas). See teenus on mugav, kui peatute Siami piirkonnas asuvates hotellides, kus see viib teid sinna ilma ümberistumisteta (kui te läheksite puhtalt rongiga/metroga, siis peaksite kaks korda ümber istuma).

 • Sõiduaeg Lumphini Park - 75-90 minutit.
 • Hind - 50 thb
 • Sagedus - 30-40 minutit
 • Viimane buss lennujaamast - 23:47
 • Esimene buss Lumphini Parkist - 6:43

Liin A4

Seda liini kasutatakse kõige rohkem, sest see läheb piirkonda, kuhu metrooga ei pääse üldse, isegi ümberistumistega. Liin A4 viib teid Bangkoki vanalinna Khaosan Roadil ja selle vahetus ümbruses asuvasse elujõulisse südamesse. Lõppjaama nimi on Sanam Luang.

 • Sõiduaeg kuni Khaosan Road 60 kuni 80 minutit
 • Hind - 50 thb
 • Sagedus - 15-30 minutit
 • Viimane buss lennujaamast - 23:47
 • Esimene buss Sanam Luangist (Khao San) - 6:40

Muud liinid

Kuigi lennujaama ees kulgevad mööda maanteed mitmed teised bussiliinid, on peatused järk-järgult lennujaamast kaugemale viidud ja isegi nullinfo korral on need liinid reisijatele täiesti kasutuskõlbmatud.

Metro punane liin

Punase liini metroo sõidab Don Mueangi alates 2021. aastast ja see toimib maapealse liinina. Tõepoolest, isegi lennujaamas asuvad jaamale viitavad sildid teavitavad pigem rongist kui metroost: SRT Red Line. Need rongid ei sõida otse kesklinna ja Bang Sue (ka Krung Thep Aphiwat) lõppjaamas tuleb alati ümber istuda.

Bang Sue jaam on kaugrongide peamine sõlmpunkt. Bangkoki kesklinna pääsemiseks kasutage Bang Sue'st sinise liini metrood, mis maksab umbes 45 thb (sõiduaeg Bang Sue'st kesklinna on umbes 35 minutit).

Lennujaama jaam on umbes 5-7 minuti jalutuskäigu kaugusel riiklikust või 10-12 minuti jalutuskäigu kaugusel rahvusvahelisest terminalist ja selge viitamine viib teid sinna.

Pileteid 33 thb eest saab osta punastest piletiautomaatidest või piletikassast. Hind väheneb vastavalt läbitud vahemaale ja näiteks Lak Si jaamas koos ümberistumisega roosa liinile maksate vaid 18 thb.

Mõlemal juhul saab maksta ainult sularahas (piletikassas aktsepteeritakse ka kaardimakseid, kuid ainult üle 300 bahti, mida isegi grupis ei kuluta). Masin võtab vastu kuni 100 bahti suuruseid rahatähti, kuid vahetab hea meelega ka suurema väärtusega rahatähti leti juures.

Pileti saate musta žetooni kujul, mille kinnitate rongile mineku ajal pöörmeposti külge ja säilitate seda kogu reisi jooksul. Väljudes lähete uuesti läbi pöördeposti, kus peate žetooni ära viskama.

Teistele metrooliinidele ümberistumisel peate alati uue märgi ostma.

 • Reisiaeg Bang Sue 17 minutit
 • Hind - 33 thb
 • Sagedus - 12-20 minutit
 • Esimene ühendus Bang Sue'st - 5:30
 • Viimane ühendus lennujaamast - 00:07
 • Ametlik teave: srtet.co.th/en

Ühistranspordi kaart

Vaadake kõigi Bangkoki Don Mueangi lennujaama teenindavate metroo- ja bussiliinide kaarti.

Takso

Ametlikud kollased ja rohelised või roosad taksod on tavaliselt kõige populaarsemad ja kaugelt kõige mugavamad transpordivõimalused. Need on ainsad, mis viivad teid nii Bangkoki moodsasse kui ka ajaloolisse kesklinna, ilma et peaksite bussi ümber istuma.

Arvestades kaugust lennujaamast, ei ole hinnad nii kõrged ja kui valite tõesti ametliku kollase ja rohelise või roosa takso, kipuvad need olema probleemideta. Lennujaamast väljudes järgige "Takso" märke, mis viivad teid ametliku stendi juurde, kus peate seisma järjekorras ja laskma masinal välja trükkida pileti, mis suunab teid konkreetse takso juurde. Kell 22:00 ja 01:00 vahel võivad taksode järjekorrad olla sageli 30-40 minutit pikad.

Lennujaamast tulles lülitab taksojuht peaaegu alati ilma midagi ütlemata taksomeetri sisse.

Kui sõidate lennujaama väga avatud piirkondadest, nagu Sukhumvit, Khaosan Road või Silom, püüavad isegi ametlikud taksojuhid korraldada sõitu ilma arvestita. Keelduge kindlalt ja vajaduse korral astuge välja ning valige teine takso. Kuna taksod on kõige levinum transpordivahend Bangkokis liikumiseks, ei ole probleemiks, kui komistate ühe takso peale minuti jooksul mis tahes päeva- või ööajal.

Takso hinnad on järgmised:

 • Sukhmuvit - umbes 280 thb
 • Khaosan Road - umbes 300 thb
 • Siam - umbes 240 thb

Taksode eest saab maksta ainult sularahas.

Muidu Aasias väga populaarsed rakendused Grab ja Bolt ei tasu Bangkokis üldiselt kasutada. Ametlikud taksod on 99% juhtudest kõige odavam variant. Erandiks on Bolt'i rakenduse kasutamine, mis võimaldab tavalist taksot tellida (ja siis sularahas maksta). See võib osutuda kasulikuks varahommikustel tundidel, kui reisite oma hotellist väljaspool kõige tihedama liiklusega keskusi, kus taksosid võib nappida.

Suvarnabhumi lennujaama

Transfeer Don Mueangi lennujaamast Suvarnabhumi lennujaama toimub tasuta bussidega. Need sõidavad hommikul kord tunnis ja seejärel iga 20 minuti tagant (sõiduplaan: airportpattayabus.com/shuttle-bus). Esimene teenus väljub kell 5:00, viimane kell 0:00. Sõltuvalt liiklusest kestab sõit 50-100 minutit.

Bussid peatuvad rahvusvahelise terminali ees väljapääsu 6 juures. Siseriiklikust terminalist viib selge suunaviit kuni peatuseni umbes 5 minutiga jalgsi. Suvarnabhumi lennujaamas peatuvad bussid saabumistasandil värava 3 juures.

Krystof Hajek

Krystof on Cestee peatoimetaja. Ta on ka innukas reisija, kes on külastanud 574 lendu ja 73 riiki.

Mõned meie lingid võivad olla affiliate lingid, mille kaudu me võime teenida komisjonitasu, kui ostate teenuse. Vaata meie reklaamipoliitika lehekülge.