Eznis Airways alustab lende Ulaanbaatari ja Praha vahel

Eznis Airwaysi laevastik

Mongoolia odavlennufirma Eznis Airways avab alles teise otselennuühenduse Euroopa ja Mongoolia vahel. Alates 10. juulist lendab see kaks korda nädalas Ulaanbaatari ja Praha vahel.

Eznis Airways on Ulaanbaatari UBN lennujaamas asuv uuendatud lennufirma. See on üks nooremaid IATA ühingu lennufirmasid, mis sai liikmeks IATA 80. aastakoosolekul 2.-4. juunil 2024 Dubais toimunud ülemaailmsel õhutranspordi tippkohtumisel.

Lende hakkab teenindama laiatüüpi Airbus A330-200 tüüpi lennuk, registreerimisnumbriga JU-1332, mis mahutab kokku 256 reisijat. See on ka ainus lennuk, mida lennufirma praegu kasutab.

Lisaks Prahasse kavatseb Eznis Airways alustada lende ka Hongkongi, Busani ja Chongjusse.

Mongoolia teine otseühendus Euroopaga

Seni on Mongoolia ainus otseliin Euroopasse, mida teenindab Mongoolia riiklik lennufirma MIAT Saksamaale Frankfurti.

Ulaanbaatar - Praha

Eznis Airwaysi uus liin Ulaanbaatarist Prahasse kestab 7 tundi ja 50 minutit ning on praegu kavas lennata 10. juulist kuni 26. oktoobrini, mis on suvine lennugraafik.

Lennud toimuvad kolmapäeviti ja laupäeviti järgmistel kellaaegadel:

Marsruut Lennu number Päev Väljumine Saabumine
UBN-PRG MG714 Kolmapäev, laupäev 17:15 20:15
PRG-UBN MG715 Kolmapäev, laupäev 21:45 11:35 +1

Miks Praha? Tšehhi Vabariigis elab 12 000 mongoliidlast, mis teeb sellest ühe suurima kogukonna Euroopa Liidus.

Piletihinnad

Pileteid saab nüüd osta otse lennufirma veebilehelt eznis.com. Odavaima edasi-tagasi pileti saab aadressil EZ Bird osta 399 usd eest, mis on otseühendust ning suve- ja puhkuseperioodi arvestades võitmatu pakkumine.

See hind ei sisalda registreeritud pagasit, mida saab osta 70 dollari eest ühes suunas. Alternatiivina saab osta pileteid kõrgema hinnaga, vt pagas Eznis Airwaysiga.

Mongoolia ilma viisata

Mongoolia valitsus on leevendanud riiki sisenemise piiranguid ning paljudest riikidest pärit reisijad võivad Mongooliasse turismi eesmärgil siseneda ilma viisata - see kehtib kuni 30-päevase viibimise korral.

Kõik viisavaba riiki sisenemist puudutavad riigid on leitavad evisa.mn veebilehelt.