Kuidas esimest korda välismaal autot rentida

Autorent

Maailmas on palju sihtkohti, kus ilma rendiautota ei ole sama asi. Ükskõik, kas soovite uurida USA looduse imesid, ette võtta ettevõtmisi Uus-Meremaal või Lõuna-Aafrikas või lihtsalt olla vaba ja ajakavadest sõltumatu, teie sammud suunduvad kindlasti rendiautole.

Kuidas see auto rentimisel tegelikult käib ja mida kindlasti meeles pidada? Pole vaja muretseda, me oleme kirjutanud teile põhilise juhendi, mille lugemise järel ei üllata teid enam miski.

Kus autot broneerida

Broneerimisportaale on kümneid. Auto valimine toimib samamoodi nagu lennu valimine. Võite kasutada otsingumootoreid, et võrrelda kõigi olemasolevate rendifirmade pakkumisi, või võite broneerida otse üksikute rendifirmade veebisaitidel.

Otsingumootorite kaudu

Enamasti on kõige lihtsam broneerida otsingumootorite kaudu. Booking.com on üks populaarsemaid ja kõige läbipaistvamaid ning me ise kasutame seda palju.

Kui broneerite otsingumootori kaudu, siis teate alati, millise rendifirma käest te rendite, ning ka renditingimused peaksid olema üksikasjalikud. Vältige ahvatlevate hindadega võrdlussaite, kus te ei leia sarnast teavet, näiteks ei soovita me kasutada economycarrentals.com.

Sarnase otsingumootori kaudu broneerimisel on eelis, et saate võrrelda enamikku pakkumisi kõige odavamast kõige kallimalt, nii et te ei pea otsima läbi üksikute rendifirmade veebilehtede. Lisaks on sarnaste saitide kaudu broneerimine tavaliselt odavam kui otse autorendifirma veebilehe kaudu.

Broneerige auto booking.com kaudu

Teisest küljest on üks puudusi see, et renditingimusi tuleb üksikasjalikult ja kaks korda läbi lugeda. Sageli juhtub, et pärast konkreetse pakkumise valimist uuendatakse tingimusi ja need erinevad algsest tekstist. Seega lugege neid enne maksmist uuesti läbi.

Kui te broneerite, maksate raha otse saidile ja kõik muudatused või tühistamised lahendatakse nende kaudu.

Autorendifirma veebilehe kaudu

Loomulikult on igal rendifirmal oma broneerimissüsteemid, mille kaudu saab auto broneerida. Enamasti on see võimalus kallim kui eespool nimetatud otsingumootorid, kuid see ei ole alati nii. Soovitame alati pakkumisi võrrelda.

Eriti kõrgema klassi kohtades, st väga turistlikes kohtades või kõrvalistes piirkondades, võib olla odavam broneerida otse rendifirma veebilehe kaudu. Mõned tuntuimad maailmas tegutsevad rendifirmad on Alamo, Avis, Budget, Dollar, Europcar, Sixt, Hetz, Alamo, Thrifty ja teised.

Rendifirmad, mida tuleks vältida

Mitte kõik rendifirmad ei ole mainekad ja vaatamata ahvatlevale hinnale võtavad lõpuks naeruväärseid tasusid või üritavad välja mõelda erinevaid kahjustusi ja koormata teie kaarti pärast auto tagastamist.

Traditsiooniliselt on halvimad rendifirmad Goldcar, Centauro, Firefly, Record ja InterRent.

Lennujaamas või linnas?

Kontrollige alati rendihindu lennujaamas asuvas filiaalis ja lähedalasuvas linnas. Hinnad võivad lennujaamavälises filiaalis erineda kuni kümneid protsente (aga ei pea), seega võrrelge, kas tasub teha lennujaamast üks lühike sõit kohaliku transpordiga. Teavet transpordi kohta rohkem kui 600 lennujaamast leiad meie juhenditest.

Millal broneerida ja kui palju maksab autorent

Üldiselt kehtib, et mida varem te auto broneerite, seda vähem maksate. Enamik autorendifirmasid ja broneerimissaite, nagu booking.com, lubavad tasuta tühistamist 48 tundi enne rendi algust, seega ei takista miski, et broneeriksite varakult, et olla kindel ja kontrollida aeg-ajalt hindu - isegi autorendifirmadel võivad olla erinevad sooduspakkumised.

Pealegi, nagu ka lendude puhul, ei ole oluline mitte ainult see, kui kaugele ette broneerite auto, vaid ka see, millisteks kuupäevadeks.

Puhkekohtades maksad kõige rohkem suvepuhkuste ajal, talvel on hinnad sageli absurdselt madalad, sadu kroone päevas (näiteks Iirimaal, Hispaanias või Portugalis).

Broneeri oma autorent ette

See sõltub isegi sellest, millisteks päevadeks sa autot rendid. Kui suundute turismisihtkohta, on nädalavahetuse hinnad kõige kallimad (tavaliselt alates neljapäeva keskpäevast kuni esmaspäeva keskpäevani), samas kui argipäevad on kõige kallimad suurlinnades, kus autosid renditakse töö jaoks.

Iga kord, kui te broneerite, täidate kuupäeva ja täpse kellaaja, mis mängib olulist rolli. Hinnad arvutatakse iga päeva kohta. Kui rendite auto reedel kell 10:30 ja annate selle tagasi laupäeval kell 10:30, siis maksate 1 päeva eest, kuid kui annate auto tagasi kell 11:00, siis maksate 2 täispika päeva eest.

Samuti, mida pikem on rendiperiood, seda vähem maksate päeva eest. Näiteks, kui rendite auto USAs 14 päevaks, siis jääb see tõenäoliselt alla 30 usd päevas.

Millele tuleb tellimisel tähelepanu pöörata

Odavaimaid pakkumisi otsides võib juhtuda mitmeid keerulisi asju, millest mõned võivad sinu rahakotile halvasti mõjuda. Lühidalt, auto rentimisel, rohkem kui kusagil mujal: loe tingimusi.

Kindlustus, omavastutus ja tagatisraha

Kolm maagilist sõna, mida sa ilmselt kõige sagedamini auto rentimisel loed. Need on omavahel tihedalt seotud.

Kindlustuse saab sõlmida kas kolmanda osapoole kaudu, näiteks booking.com kaudu broneerides, või täiesti iseseisvalt mõne teise ettevõtte juures või otse rendifirma juures.

Kolmanda osapoole kindlustuse variant on odavam, kuid teisest küljest on "paberimajandus" probleemi korral veidi keerulisem. Kui te võtate kindlustuse kolmanda osapoole kaudu ja midagi juhtub, siis võtab autorendifirma teie kaardilt tasu ja te esitate seejärel nõude ettevõttele, kus te kindlustuse sõlmisite.

Kui aga olete kindlustatud otse rendifirmas, ei pea te millegagi tegelema ja rendifirma hoolitseb teie eest kogu paberimajanduse eest. Teisest küljest on selline kindlustus tunduvalt kallim ja mõnel juhul ületab rendihinna ise.

Põhihind sisaldab peaaegu alati CDW (Collision Damage Waiver) kindlustust, kuid see katab ainult kere kahjustused teatud summa ulatuses. See ei kata sisemuse, akende, veermiku või rehvide kahjustusi.

Te võite alati lisada hinnale üksikuid komponente või valida täieliku autokindlustuse, mille omavastutus on null (tavaliselt nimetatakse seda LDW või FDW). Hinnad varieeruvad sõltuvalt asukohast, auto tüübist ja rendi pikkusest.

Tavaliselt on need umbes 25 usd päevas, kui need on sõlmitud "kolmanda osapoole" kaudu, või 25 kuni 60 usd, kui need on sõlmitud otse rendifirma kaudu.

Mahaarvamine on maksimaalne summa, mida rendifirma võib teilt nõuda auto kahjustumise või varguse korral. Summad võivad ulatuda sadadest kuni tuhandete eurodeni (maksimaalne summa, millega me kokku puutusime, oli 2500 eurot).

Kui ostate täieliku kindlustuse, mille omavastutus on null, ei maksa te auto kahjustumise või varguse korral midagi, kuid kolmanda osapoole kindlustuse puhul võtab rendifirma kõigepealt raha ja seejärel esitate kahju hüvitamise nõude oma kindlustusseltsile.

Ettevaatust! Kui te ei maksa täiskindlustuse eest (LDW või FDW) ja ainult põhiline CDW-kindlustus on lisatud (st tavaliselt ainult kere), siis kohaldatakse omavastutuse summat ainult selle kindlustuse suhtes.

Kui teil on rendiauto ilma täieliku kindlustuseta, millel on ainult põhiline CDW ja te hävitate mootori, siduri või muu auto osa, siis maksate kogu kahju summa, mitte ainult maksimaalse "omavastutuse" summa.

Tagatisraha on summa, mis blokeeritakse rendipäeval ja vabastatakse auto tagastamisel, kui te selle ohutult tagastate. Pange tähele, et raha ei vabastata automaatselt tagastamise päeval, kogu protsess võib võtta kuni 3 nädalat.

Tagatisraha suurus on rendifirmade lõikes väga erinev ja võib ulatuda 100 kuni 2 500 euroni. Sageli on tagatisraha võrdne omavastutusega, kuid see ei ole reegel.

See, kui palju raha rendifirma lukustab, sõltub jällegi kindlustuspoliisist. Kui te võtate täieliku kindlustuskatte otse rendifirmast, on tagatisraha väike või puudub üldse, kui täielik kindlustuskaitse ilma omavastutuseta on sõlmitud kolmanda osapoole kaudu (näiteks renalcars.com või traditsiooniline kindlustusselts), ei väldi te tagatisraha.

Mõlemal juhul hoidke kaardil piisavalt raha, mida te ei vaja kohe puhkuse ajal või paariks nädalaks pärast seda.

Krediidi- või deebetkaart?

Tagatisrahaga on seotud igavene küsimus krediitkaardi tüübi kohta. Laenamiseks on vaja krediitkaarti. Seda nõuab enamik autorendifirmasid deposiidi blokeerimiseks.

Kuigi on erandeid, kus saab ka deebetkaardiga hakkama, tähendab see tavaliselt, et peate ostma kalli kindlustuse, mille omavastutus on null. Juhtumid, kus te saate kohapeal teada, et teile ei laenata autot ainult seetõttu, et teil ei ole krediitkaarti, on tavalised.

Krediitkaardid on rendifirmade jaoks usaldusväärsemad kui deebetkaardid, neil on suurem kindlustunne, et kliendil on vajaduse korral tõepoolest piisavalt raha. Krediitkaardiga laenamine on ka teie jaoks parem - kui suur tagatisraha on blokeeritud, siis "puudub" panga raha, mitte otseselt teie oma.

Ettevaatust kütusepoliitikaga

Kütusepoliitika peaks olema selgelt deklareeritud juba auto broneerimisel. Kõige tavalisem ja läbipaistvam on nn "Full - Full". Rendid auto täis paagiga ja annad selle täis paagiga tagasi, maksad bensiini eest täpselt nii, nagu läbi sõidad.

Odavamat hinda võivad pakkuda rendifirmad "Full - Empty" poliitikaga või ka "Prepaid Fuel", st "Full - Empty", kus rendite auto täis paagiga ja tagastate selle tühja paagiga. Vältige selliseid pakkumisi. See ei tähenda, et saate auto tasuta täis tankiga.

Te maksate bensiini eest ette, kuid saate auto tagastamisel tühja paagiga tagasi anda. Esiteks võtab rendifirma sinult bensiini eest võimalikult kõrget hinda ja teiseks jälgid sa rendiperioodi lõpus pidevalt kütusenäidikut, et mitte maksta liiga palju ja tagastada auto "tühjalt".

Kilomeetripiirangud ja liikumisala piirangud

Pöörake tähelepanu punktile "Miilid/kilomeetrid". Mitte kõik rendifirmad ei luba teil sõita autoga piiramatuid vahemaid. Nad lubavad, kuid te maksate vaba limiidi ületamise eest.

Kui seal on kirjas "piiramatu", siis võite sõita autoga nii kaugele, kui soovite. Kui mitte, siis on alati märgitud maksimaalne kilomeetrite arv, mida saate tasuta sõita (päeva kohta), ja summa iga lisakilomeetri eest, tavaliselt umbes 1 usd.

Samuti on tavaline, et autorendifirmad keelavad sõitmise teistesse riikidesse. Kui soovite sõita väljapoole riiki, kus te autot rendite, veenduge alati eelnevalt, et see on võimalik.

Juhtide arv

Iga kord, kui teete broneeringu, täidate, kas soovite lisada täiendava juhi. Kui te seda teenust ei lisa, eeldatakse automaatselt, et autot juhib ainult see isik, kelle jaoks auto on renditud.

Kui autot sõidutab mõni teine juht kui lepingus märgitud, ei ole see ebaseaduslik. Kui aga autoga tekib mõni probleem või kui juhtub õnnetus, olenemata sellest, kas see on põhjustatud süüst või mitte, ja autot juhib keegi, kes ei ole lepingus kirjas, on kogu kulu teie vastutusel. Seda isegi siis, kui te olete maksnud täieliku kindlustuse ilma omavastutuseta.

Juhi vanus või noored ja vanad maksavad lisatasu.

Kui rendite auto ja olete alla 25-aastane või üle 65-aastane, tuleb maksta noore juhi lisatasu, mis on vältimatu igas rendifirmas kõikjal maailmas.

On statistiline fakt, et noored ja vanemad juhid on õnnetustele altimad ja autorendifirmad teavad seda. Mõnes riigis tuleb maksta isegi kõrgemat kohustuslikku vastutuskindlustust, kui sõidukit juhib noor juht.

Need summad on tõesti suured ja mitte harva ületavad kogu rendihinna.

Kui olete alla 21-aastane, ei rendi enamik riike teile üldse autot - isegi mitte tasu eest.

Autotüüp

Broneerimisel saate muidugi valida eri suuruste ja klasside autode vahel. Pea aga meeles, et rendifirma ei garanteeri kindlat marki ja mudelit. Märkige alati "... või sarnane", mis tähendab, et teile renditakse sama või sarnane auto selles klassis.

Pidage ka meeles, et manuaalkäigukastiga autod ei pruugi alati saadaval olla, eriti USAs, Austraalias või Uus-Meremaal.

Ühe suuna autorent

Kuigi on ahvatlev planeerida eepiline autosõit üle kogu riigi, on vähem praktiline minna tagasi sinna, kus sa auto rentisid. Enamik suuremaid autorendifirmasid lubab teil auto tagastada teises filiaalis (kuid alati samas riigis). Kontrollige siiski väga hoolikalt lõplikku hinda ja vaadake punktide juures teavet selle kohta, mida hind ei sisalda.

Broneerige ühe suuna autorent

Ühe suuna autorendi tasud võivad olla väga kõrged, sageli mitu korda suuremad kui rendi enda maksumus. Vähem mainekad autorendifirmad ei sisalda seda tasu koguhinnas, nad lihtsalt mainivad seda väikeses kirjas teabe juures selle kohta, mida hind ei sisalda.

Loomulikult on erandeid, kus ühe suuna tasu ei ole vapustavalt kõrge, tavaliselt väiksemates riikides, saartel, aga ka mõnedes USA, Lõuna-Aafrika või Euroopa riikide rendifirmades.

Kallis lisavarustus

Kui reisite koos lastega, broneerite tõenäoliselt koos autoga ka lasteautoistme. Vaadake aga hoolega, kui palju see maksab. Tüüpilised hinnad nädalase rendi eest on umbes 1 euro ja võib-olla on parem, kui võtad istme kodust kaasa, sest enamik lennufirmasid veab neid tasuta.

Vältige GPS-i eest lisatasu maksmist üldse, sest selle hinnad ulatuvad sageli absurdsesse, umbes 100 eur nädalas.

Mida ma vajan

Me mainisime peamisi lõkse, millega võid kokku puutuda auto enda broneerimisel. Aga mida on vaja kaasa võtta, et üldse autot rentida?

Kõigepealt on vaja krediitkaarti selle juhi nimele, kelle juures auto broneerisid. Eespool mainisime deebet- versus krediitkaardi küsimust.

Teine oluline asi on rahvusvaheline juhiluba. Loomulikult on ka erandeid. Näiteks kui teil on ELi juhiluba ja te reisite teise ELi riiki, ei ole rahvusvahelist juhiluba vaja.

Teil peab olema kaasas ka tavaline juhiluba, ilma milleta on rahvusvaheline juhiluba kehtetu.

Samuti soovitame teil laadida kodus telefoni alla offline-kaardid ja mitte kulutada tarbetult raha GPS-seadmetele.

Kuidas see kohapeal toimib

Kui te võtate oma auto kätte

Auto kättesaamisel võite kokku puutuda 3 tüüpi kättesaamisega. Suuremates lennujaamades on autorendi letid tavaliselt kõik koos spetsiaalses hoones, kus on selge märgistus, või võite ise sõita sinna kohaliku bussiga või rongiga, mis on alati tasuta.

Väiksemates lennujaamades on letid otse saabuvate lendude saalis, ja kõige väiksemates lennujaamades saab inimene sildiga sind filiaali viia.

Leti juures annate siis kõik vajalikud dokumendid (pass/ID ja rahvusvaheline juhiluba) ning keeldute rendifirma poolt pakutavatest lisateenustest. Tavaliselt on see pakkumine LDW (st täielik kindlustus ilma omavastutuseta) või ettemakstud tank.

Kindlustus on tavaliselt ette võetud ja ettemakstud paak ei ole tavaliselt kuluefektiivne.

Seejärel esitate krediitkaardi, mida kasutasite renditasu maksmiseks, ja tavaliselt blokeeritakse sellele eelnevalt määratud summa tagatisraha. See on alati märgitud renditingimustes.

Pärast seda ei takista miski teid auto üle võtmast. Teile antakse alati mall, mille kas teie või rendifirma töötaja täidab teie ees, millistes kohtades ja kui tugevalt auto on kahjustatud. Ärge alahinnake ülevaatust ja täitke kõik nähtavad kahjustused, alates väikestest kriimustustest kuni määrdunud interjöörini.

Seejärel võite anda malli töötajale või visata selle parklast lahkudes ette nähtud kastidesse (see on näiteks USAs tavaline).

Kui auto on üle antud

Enne auto üleandmist veenduge, et see ei ole äärmiselt määrdunud ja kui on, viige see autopesulasse ja tolmuimeja juurde. See tuleb odavam kui rendifirma poolt võetav määrdumistasu (tavaliselt umbes 60 usd).

Auto tagastamine ise on tavaliselt kiire formaalsus. Saabute kohale, annate võtmed üle ja olete valmis. Mõnes rendifirmas vaatab töötaja auto kohe üle ja ütleb teile, mis, kui üldse, on valesti, teistes ei kohta te isegi elavat inimest ja visate võtmed ettevalmistatud kasti.

Kui väljaspool rendifirma lahtiolekuaega ei ole auto kättesaamine kas üldse võimalik või tuleb maksta eraldi lisatasu, siis väljaspool lahtiolekuaega on tagastamine tavaliselt tasuta. Võtmed visatakse leti juures asuvasse kasti.

Hea mõte on kontrollida oma krediitkaardi väljavõtteid regulaarselt vähemalt paar nädalat pärast tagastamist. Enamik mainekaid rendifirmasid teavitab teid e-posti teel, kui nad leiavad probleemi (või isegi kui te maksate trahvi), enne kui võtavad raha teie blokist maha, kuid on ka rendifirmasid, kes ei vaevu teid teavitama.

Kokkuvõte

Auto rentimine võib muuta reisimise palju lihtsamaks ja pikendada teie reisi ka uutesse kohtadesse, kuhu te muidu ei saaksite minna. Oluline on aga renditingimusi hästi tunda ja uurida ning, mis kõige tähtsam, neist aru saada.

Rohkem kui kusagil mujal ei pruugi näiliselt odavaim pakkumine olla lõpuks tõesti kõige odavam. Kuna asju, millele tähelepanu pöörata, on veel, siis lõpetame lühikokkuvõttega.

Võrrelge autorendi hindu

  • Kindlustus ei kuulu tavaliselt põhihinna hulka. Võite sõlmida odavama läbi kolmanda osapoole, kuid selle hoiatusega, et kindlustusnõude korral peate ise kõigega tegelema ja rendifirma lukustab suure tagatisraha. Teine võimalus on oluliselt kallim kindlustus otse rendifirma kaudu. Selle eelis on see, et rendifirma tegeleb teie eest kõikvõimalike juhtumitega ja te ei pea millegi pärast muretsema, samuti on tagatisraha madal või puudub üldse.
  • Eeldatavasti on vaja krediitkaarti ja sellel peab olema piisav limiit tagatisraha blokeerimiseks. Deebetkaardiga laenamine on võimalik vaid mõne rendifirma puhul ja sageli kaasneb sellega ka suur tagatisraha.
  • Ärge laske end kütusepoliitikast petta; auto rentimine ja tagastamine täis paagiga on optimaalne.
  • Tagasi tulles kontrollige regulaarselt oma krediitkaarti, sest vähem mainekad rendifirmad võivad jätkuvalt nõuda lisatasusid.